خنک‌ترین جای تهران کجاست؟
پارک آب و آتش مترو,پارک آب و آتش روی نقشه,پارک آب وآتش روسیه,پارک آب وآتش آدرس,راه چوبی پارک آب وآتش,پارک آب و آتش در تهران,تلفن پارک آب وآتش,پارک آب وآتش,پارک

گردشگرانی که از شهرستان به تهران می آیند، معمولا یک سوال مشترک می پرسند: تهران جای دیدنی هم دارد؟ تهران در مقایسه با بیشتر شهرهای کشور، جاهای دیدنی زیادی ندارد. لااقل در داخل شهر آنقدر ساخت و ساز شده که دیگر طبیعتی برای بازدید نماند.

شاید ذائقه تاریخ دوستان در تهران تامین شود چون پایتخت پر از موزه های دیدنی و بناهای جذاب تاریخی است اما با این حال برای کسانی که در گرمای تابستانی تهران به دنبال یک سرپناه خنک و زیبا هستند، پارک ها بهترین گزینه به حساب می آیند و در میان همه آنها پارک آب و آتش شاید جالب ترین گزینه گشت و گذار باشد.

پارکی دنج، زیبا و خنک که از زمینش آب بالا می زند. بوستان آب و آتش یا همان بوستان حضرت ابراهیم(ع) در بزرگراه شهید حقانی قرار دارد. یعنی پس از چهارراه جهان کودک و در انتهای کوچه ژوبین. این بوستان 24 هزار مترمربعی با عمر سه ساله اش توانسته یکی از دوست داشتنی ترین پاتوق های تهران لقب بگیرد که در هر فصلی مخاطبان خاص خودش را دارد.

در این اسباب بازی‌ها و سرگرمی‌های جالبی مثل قرقره و طناب، پل ابریشم، لانه کبوتر، امکانات کالسکه‌رانی، آبنما و برج آتش، هم تعبیه شده است. برج فانوس هم یکی از جذابیت های این پارک است که رویای بالا رفتن از فانوس را برای شما محقق می کند و از بالای آن می توانید چشم‌انداز زیبایی از پارک را ببینید

در طراحی این پارک، آب و آتش در هم آمیخته اند. شما در ورودی پارک ستون‌هایی را می بینید که غروب‌ از آنها آتش بیرون می زند و کمی جلوتر از این ستون‌ها زمین پر از فواره‌هایی است که آب را با فشار به ارتفاع 10متر پرتاب کرده و به شکل پودر به اطراف می پاشد! به همین دلیل است که کودکانی که به این پارک می آیند، حاضر نیستند به سادگی از خیسی و خنکی پارک دل بکنند!

پارک آب وآتش,پارک آب و آتش روی نقشه,پارک آب وآتش آدرس,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

در این اسباب بازی‌ها و سرگرمی‌های جالبی مثل قرقره و طناب، پل ابریشم، لانه کبوتر، امکانات کالسکه‌رانی، آبنما و برج آتش، هم تعبیه شده است. برج فانوس هم یکی از جذابیت های این پارک است که رویای بالا رفتن از فانوس را برای شما محقق می کند و از بالای آن می توانید چشم‌انداز زیبایی از پارک را ببینید.

پارک آب وآتش,پارک آب و آتش روی نقشه,پارک آب وآتش آدرس,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

در زمانی که بچه ها مشغول آب تنی و خوشی هستند هم شما می توانید به آلاچیق‌های پارک سری بزنید و بساط شام را آماده کنید. بعضی از این آلاچیق ها حتی میز و صندلی هم دارند و همه چیز برای یک شب به یاد ماندنی در آنها فراهم است.

در مناسبت هایی مثل این روزها که اعیاد شعبانیه هست، در این پارک هم بساط نقالی و نمایش محیطی به راه است و زندگی حضرت ابراهیم (ع) به تصویر کشیده می شود.

پارک آب وآتش,پارک آب و آتش روی نقشه,پارک آب وآتش آدرس,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

پارک آب و آتش خواهر خوانده پارک طالقانی است که با فاصله کمی از بوستان آب و آتش در سمت دیگر اتوبان حقانی قرار گرفته است. بنابراین اگر دوست داشتید فضای بکرتر و جنگلی تری را تجربه کنید، کافیست از بوستان آب و آتش بیرون بیایید و در کنار ورودی متروی شهید حقانی به پارک طالقانی بروید.

بخش گردشگری تبیان


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :