پیشنهاد گردشگری هفته
باغ موزه هنر ایرانی+صبحانه,باغ موزه هنر ایرانی تهران,باغ موزه هنر ایرانی الهیه,باغ موزه هنر ایرانی,باغ موزه هنرهای ایرانی,باغ موزه هنر ایرانی شماره تماس,باغ موز

اگر اهل تهران هستید و دوست دارید یک سفر درون شهری بین هفته ای داشته باشید، ما شما را به باغ موزه هنر ایرانی,باغ موزه هنر ایرانی آدرس,باغ موزه هنر ایرانی الهیه,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

باغ‌موزه‌ هنر ایرانی در زمستان‌1385 با مدیریت سازمان فرهنگی‌-هنری شهرداری تهران طراحی و افتتاح شد. ‌در این باغ سعی شده با توجه به پیشینه تاریخی ایران از دوره باستان تا‌کنون آثار به‌جای مانده به‌عنوان نماد در فضایی سبز که یادآور ایرانی کوچک است، گردآوری شود. ‌در گذشته باغ در اختیار خانه سینما با فعالیت‌های جانبی آن بوده است که با مرمت نهایی در سال‌1384-‌1385 تغییر‌کاربری داده و تبدیل به موزه فعلی شده است. طرح اولیه باغ هم به‌جز درخت‌های کهنسال به صورت کنونی نبوده و تمام ‌آبراه حوضچه دیوارها و نرده‌های اطراف باغ در سال‌1385 مرمت شده‌است‌.

آثار هنری باغ‌موزه را می‌توان به دو‌دسته‌ کلی تقسیم کرد؛ دسته اول شامل‌ ماکت آثار باستانی، میراث گران‌بهای نیاکان‌مان به اضافه آثار حجمی ‌(چوب و فلز) برخی هنرمندان معاصر می‌شود که به‌ شکل دایمی ‌امکان تماشای آن‌ها میسر است.

 ‌دسته‌ دیگر آثار هنری قابل‌عرضه در فضای باغ، نگارخانه و دیواره‌ها‌‌ی باغ است‌ که در مدت محدودی در معرض دید شهروندان قرار‌‌ می‌گیرد. ‌البته باید بدانید که کارگاه‌ها‌‌ی آموزشی تخصصی‌ که در این باغ موزه برگزار می شود، یکی دیگر از فرصت‌ها‌‌ی پیش‌بینی ‌شده در این باغ‌موزه است تا سفر درون شهری کوتاهتان را پربارتر کند.

باغ موزه هنر ایرانی,باغ موزه هنر ایرانی آدرس,باغ موزه هنر ایرانی الهیه,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که جرقه اولیه این موزه وجود تعدادی از ماکت‌های آثار تاریخی و باستانی کشور بوده است که در دهه 40 سفارش داده شده بودند و پس از تحویل به شهرداری، مدت‌ها در انبارها نگهداری می‌شدند. به همین دلیل مسوولان شهری تهران به فکر افتادند تا با شناسایی، چینش و مرمت این آثار آنها را در فضایی قرار دهند تا همه فرصت دیدنشان را داشته باشند. فضایی که بعدها رفته رفته کاملتر شد و حالا بعد از 3 سال تبدیل به یک مجموعه جمع و جور از آثار هنری کشور شده است.


گروه گردشگری تبیان


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :