تفریحات مهیج خانوادگی
تفریحات خانوادگی در دبی,تفریحات خانوادگی,تفریحات خانوادگی در تهران,پیست اسکی آبعلی,پیست اسکیت,پیست اسکی دربندسر,پیست اسکی سهند,پیست اسکی توچال,پیست اسکی پولادکف

حتما این اتفاق برای شما هم افتاده که گاهی حسرت این را خورده‌اید که برای یک تفریح خانوادگی راهی مراکز فرهنگی ورزشی شوید. چند سالی است که با راه‌اندازی باشگاه‌های مختلف در سطح شهر امکان ورزش و تفریح خانواده ها با هم فراهم شده است. اگر می‌خواهید تعدادی از تفریحات مهیجی را که می‌توانید در جمع‌های دوستانه و خانوادگی انجام دهید انتخاب کنید، مطلب زیر را بخوانید.

تفریحات خانوادگی,تفریحات خانوادگی در تهران,تفریحات خانوادگی در دبی,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

جنگ رودرروی پینت‌بال

پینت‌بال ورزشی نو و پرهیجان است. ورزشی بر پایه دوومیدانی و نزدیک به تیراندازی  و از آنجا که به تفکر استراتژی نیاز دارد به آن شطرنج زنده هم می‌گویند. افراد در رده‌های سنی مختلف قادر به انجام آن هستند، فقط کافی است قدرت دویدن، فکر کردن سریع و استفاده از تفنگ یا مارکر (نشانه‌رو) را داشته باشند.این زمین بازی هم چه در جمع‌های دوستانه و چه در جمع‌های خانوادگی بهترین پیشنهاد برای گذران اوقات فراغت است.

در این بازی تفریحی، داشتن تجربه قبلی برای بازیکن ضرورت ندارد و هر شخص آماتوری می‌تواند در آن بازی کند. گروه‌های دوستانه و خانوادگی برای سرگرمی و ایجاد ساعتی خوش و خاطراتی ماندگار از این سطح استقبال خوبی دارند.تا وقتی که موارد ایمنی بازی پینت‌بال رعایت شود این بازی بسیار ایمن است.

کلاه ایمنی (یا ماسک برای محافظت از صورت و چشم‌ها)، پوشش گردنی و جلیقه ضخیم نقاط حساس بدن را در مقابل برخورد گلوله‌ها محافظت می‌کند. هر بازیکن علاوه ‌بر اینکه موظف است از لباس فرم نسبتا ضخیم و دستکش استفاده کند، می‌تواند از باشگاهی که در آن بازی می‌کند تقاضای زانوبند و آرنج‌بند نیز کند.

هم‌اکنون در 10 استان کشور تیم‌های فعال بانوان به‌طور مستمر فعالیت دارند و برای مسابقات لیگ بانوان آماده می‌شوند.

دیزین نه تنها مهم‌ترین پیست اسکی ایران است، بلکه معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می‌رود. این پیست که در شمال تهران قرار گرفته، اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت

اسکی لذتی پر از هیجان

اگرچه اسکی معمولا به عنوان تفریح قشر مرفه شناخته می‌شود، اما پیست‌های اسکی ایران به اندازه تمام مردم جا برای لذت بردن از برف‌های مرغوب دارد! بنابراین اگر تا به حال راهی پیست‌های بین‌المللی کشور نشده‌اید، توصیه می‌کنیم از سرمای زمستان امسال که گفته می‌شود پربرف و سخت خواهد بود، استفاده کنید و لذت سُرخوردن بر دامنه‌های برفی را تجربه کنید.

دیزین نه تنها مهم‌ترین پیست اسکی ایران است، بلکه معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می‌رود. این پیست که در شمال تهران قرار گرفته، اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تائید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت.بهترین زمان اسکی در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت است. در این پیست 2هتل و 19 کلبه و 5 رستوران وجود دارد بنابراین می‌توانید روی سفرهای جمعی طولانی‌تری حساب کنید. پیست شمشک بعد از دیزین، دومین پیست اسکی بزرگ ایران است. برای رسیدن به پیست اسکی شمشک می‌توانید از مسیرهای لشکرک، زردبند و کرج و گچسر (فقط در فصل تابستان) استفاده کنید.

در پیست اسکی شمشک 2 دستگاه تله‌سی‌یژ، 2 دستگاه تله‌اسکی بشقابی و 2 دستگاه تله‌اسکی چکشی وجود دارد. همچنین این پیست مجهز به نورافکن زرد است که به شما این امکان را می‌دهد که تا نیمه‌های شب اسکی کنید. بهترین زمان اسکی در این پیست معمولا از اوایل آذر تا اواسط فروردین است. این پیست هم دو هتل دارد و 4رستوران که یکی از آنها در قله قرار گرفته است و چشم انداز زیبایی به شما می‌دهد.پیست اسکی توچال نزدیک‌ترین و شلوغ‌ترین پیست تهران است که در پایان خیابان ولنجک و در 3 کیلومتری میدان تجریش در منطقه شمیرانات قرار دارد. این پیست 3خط تله‌کابین و 3 خط تله‌سی‌یژ و یک خط تله‌اسکی دارد که روی هم رفته طول آنها به 7500 متر می‌رسد و با طولانی‌ترین تله‌کابین‌های دنیا رقابت می‌کند.در این پیست یک تله سی یژ پومادر برای حمل و نقل اسکی بازان در نظر گرفته شده است.

تاریخ بولینگ برمی‌گردد به مصر باستان، البته نه به این صورتی که الان می‌بینید. بعد از دوران باستان خیلی‌ها شروع بولینگ را از آلمان می‌دانند. قوانین این بازی هم به صورتی که الان در همه جای دنیا بازی می‌کنند سال 1895 در نیویورک ثبت شده است

بولینگ؛ ورزشی برای دورهمی‌های خاص

بولینگ هم تفریح به حساب می‌آید و هم ورزش. از سال 1380 که فدراسیون بولینگ در ایران راه افتاد اوضاع برای حرفه‌ای‌ها و علاقه‌مندان این رشته بهتر شد. بخش تفریحی‌اش هم که همچنان پرطرفدار و پابرجاست. بولینگ ورزش خاصی به حساب می‌آید. این جمله را از خیلی از کسانی که دستی در این کار دارند می‌توان شنید اما این خاص بودن دلیل برگران بودن این تفریح نیست. با کمی هزینه می‌شود حسابی خوش گذراند. تاریخ بولینگ برمی‌گردد به مصر باستان، البته نه به این صورتی که الان می‌بینید. بعد از دوران باستان خیلی‌ها شروع بولینگ را از آلمان می‌دانند. قوانین این بازی هم به صورتی که الان در همه جای دنیا بازی می‌کنند سال 1895 در نیویورک ثبت شده است.

حالا بیش از صد سال است که بولینگ در همه دنیا قوانین خاص خودش را دارد. برای بازی کردن به جز دانستن قوانین به یک کفش و توپ احتیاج دارید. در چند سال اخیر بولینگ در ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده و خیلی‌ها به صورت یک ورزش حرفه‌ای آن را دنبال می‌کنند. الان چند سالی است که بولینگ بازی کردن از تفریحات فامیل برای دور هم جمع شدن و خوش گذراندن است.

 

کارتینگ؛ سرعت را بدون مخاطره تجربه کنید

کارتینگ یکی از محبوب‌ترین، مقرون به‌صرفه‌ترین و رقابتی‌ترین شاخه‌های اتومبیلرانی است. این ورزش به علاقه‌مندان رانندگی اجازه می‌دهد تا از 8 سال به بالا و در سطوح رقابتی مختلف با دیگران رقابت کنند.برای بعضی رانندگان، کارتینگ می‌تواند تفریح و لذت را به همراه داشته باشد البته کارتینگ نه فقط به صرف تفریح بلکه به صورت حرفه‌ای هم می‌توان به آن نگاه کرد.

اکثر رانندگانی که در فرمولا وان (1F) در حال حاضر شرکت می‌کنند، رانندگی را در کارت‌های خود شروع کرده‌اند، کودکان می‌توانند از 8 سالگی شروع به رانندگی با این ماشین‌ها کنند که نقطه عطفی بسیار عالی برای به دست آوردن مدارج بالاتر رانندگی حرفه‌ای می‌تواند باشد. انتخاب‌های زیادی در شاخه اتومبیلرانی وجود دارد که می‌توان به سادگی به آنها رسید اما مانند تمامی ورزش‌ها گام‌های ضروری وجود دارد که برای اینکه به درجات عالی‌تر برسید، باید آنها را پشت سر بگذارید.

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از: زندگی ایده آل


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :