مراکز خرید بزرگ تهران (3)
شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران,مراکز خرید بزرگ تهران (3) مرکز خرید,مراکز خرید تهران
آکاایران به نقل از برترین ها : در پایتخت کشور پهناور ایران مراکز خریدی وجود دارند که فقط قشر خاصی از جامعه می توانند از آنها خرید کنند. از جمله آنها باید به مرکز خرید مریم در خیابان فرشته اشاره کرد. اصولا مردم از این پاساژ به عنوان آخر دنیا یاد می کنند زیرا همه قیمت های این مرکز خرید به طور باورنکردنی بالا هستند. به طور مثال تنها کالای ارزان قیمتی که می توان در این پاساژ پیدا کرد، شال های مردانه است که حدود 200 هزار تومان قیمت دارند. پاساژ گران قیمت دیگر شهر تهران، مرکز خرید جام جم است. این مرکز در خیابان ولی عصر روبه روی صدا و سیما واقع شده است و در آن انواع پوشاک، کیف و کفش و زیروآلات با قیمت های گران به فروش می رسند. در آخر نیز باید به مرکز خرید محمودیه اشاره کنیم که به قطب ساعت های لوکس پایتخت مشهور است. در این پاساژ ساعتی زیر دو میلیون تومان نمی توانید پیدا کنید.

مرکز خرید جام جم

مرکز خرید جام جم در خیابان ولی عصر روبه روی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد . این پاساژ از جمله گران ترین پاساژهای شهر تهران است. قیمت محصولات این مرکز بسیار گران و بالاست.

پاساژ جام جم یک سالن بزرگ است که هر دو طرف آن فروشگاه های فروش پوشاک، کیف و کفش و زیورآلات خودنمایی می کنند. قیمت های مرکز خرید جام جم بسیار بالاست به طوری که برای تهیه یک کمربند باید دست کم یکصدهزار تومان یا برای یک کفش بالای یک میلیون و 500 هزار تومان پول هزینه کنید.

نشانی: خیابان ولی عصر روبه روی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران


 


مرکز خرید مریم

از دیگر پاساژهای گران قیمت شهر تهران باید به مرکز خرید مریم اشاره کنیم. پاساژ مریم در خیابان فرشته قرار دارد و مرکز خرید قشر خاصی از جامعه به شمار می رود. بسیاری از مردم پاساژ مریم را آخر دنیا یاد می کنند. در این مرکز خرید، انواع پوشاک، کیف و کفش و زیروآلات لوکس با قیمت های سرسام آور و بسیار گران به فروش می رسند. به طور مثال، در مرکز خرید مریم برای خرید یک پیراهن مردانه باید دست کم 800 هزار تومان پول هزینه کنید.

فروشنده ها و مالکان فروشگاه های این پاساژ معتقد هستند که جوانان متمول شهر تهران برای چشم و هم چشمی از این بازار خرید می کنند. انواع برندهای لوکس و گران قیمت دنیا در این پاساژ حضور دارند. به طور مثال می توان به برندهای گوچی، مانگو یا زارا اشاره کرد.

شاید جالب باشد بدانید که به ادعای فروشندگان کیف و کفش زنانه در این مرکز خرید، ثروتمندان تهران در یک خرید خود حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون برای خریدشان هزینه می کنند.

شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران,مراکز خرید بزرگ تهران (3) مرکز خرید,مراکز خرید تهران


پاساژ محمودیه

پاساژ محمودیه نیز مرکز خرید لوکس و گران قیمت و قطب ساعت های لوکس شهر تهران است. این پاساژ همان طور که از نامش پیداست در محله محمودیه تهران واقع شده است. شاید جالب باشد بگوییم در این پاساژ زمان روی قیمت ها ایستاده است.

مرکز خرید محمودیه فقط بورس ساعت های لوکس است و ساعتی کمتر از دو میلیون تومان در آن نمی توانید بیابید. برندهایی همچون تگ هویر و رولکس هم که قیمت هایشان بیداد می کنند. ساعت های این برندها از 40 تا 170 میلیون تومان قیمت دارند.

مرکز خرید تندیس

مرکز خرید تندیس یکی از مراکز خرید مدرن و مشهور تهران است. این مرکز دو طبقه تجاری دارد و فروشگاه های آن عمدتا به برندهای مشهور خارجی و داخلی اختصاص دارند.

با یک نگاه به فروشگاه ها متوجه می شویم که حضور مارک های معروف در اینجا نسبت به مارک ها و تولیدات داخلی بیشتر است.

 این مغازه ها  طیف وسیعی از انواع کالاها از پوشاک تا لوازم تزئینی، عینک آفتابی، مبلمان منزل و... را در بر می گیرند.

مرکز خرید تندیس یا در اصل تندیس سنتر  در میدان تجریش، ابتدای خیابان جعفری قرار دارد. ساعات کار آن هر روز از 9 صبح تا 20 شب است و جمعه هانیز از 10 صبح تا 10 شب باز است. در ضمن پاساژ تندیس پارکینک نیز دارد.

بازار قائم تجریش

بازار قائم از جمله معروف ترین مراکز خرید شمال شهر تهران است که در میدان تجریش قرار دارد. این پاساژ 5 طبقه و حدود 300 واحد دارد. هر کدام از طبقات قائم به صنف ویژه ای تعلق دارد. به طور مثال، طبقه زیر همکف به طلا و جواهر، طبقه  همکف پوشاک مردانه، طبقه اول کیف و کفش، طبقه دوم لوازم آرایش و موبایل، طبقه سوم مانتو، روسری و پوشاک زنانه، طبقه چهارم نیز طبقه هنرمندان نقاش است که کلاس های آموزش نقاشی و فروشگاه های لوازم نقاشی در آن طبقه جمع شده اند.

بازار قائم در میدان تجریش در محله الهیه قرار دارد. متاسفانه مرکز خرید قائم پارکینگ، رستوران و کافی نت ندارد. انواع مشاغل موجود در بازار قائم شامل پوشاک زنانه، مردانه، کیف و کفش های زنانه و مردانه، زیورآلات، اسباب بازی، طلا، جاهر و سکه، لوازم خانگی گازی و برقی، عینک فروشی و ... هستند.

پاساژ قائم از 9 صبح تا 10 شب باز است. روزهای جمعه نیز از 10 صبح تا 2 بعدازظهر بیشتر فعالیت نمی کنند. در بیرون از این پاساژ نیز پر از فروشگاه های متنوع است.

شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران,مراکز خرید بزرگ تهران (3) مرکز خرید,مراکز خرید تهران


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :