با تفریحات پرهزینه تهرانی‌ها آشنا شوید
هزار تومان,کدام با حداقل ۹۰۰ هزار تومان به فروش,هزینه حداقل 2‌میلیون تومانی در ماه,تومان پشت,میلیون تومان هم می‌رسد,پروازهای تفریحی شما حتما,آسمان دشت ری آرزوی
آکاایران به نقل از مجله زندگی ایده آل: تا همین چند سال پیش خیلی از کسانی که از تفریحات معمول و همیشگی خودمان خسته شده بودند، راهی امارات و ترکیه و مالزی می‌شدند تا تمام هیجان خود را آنجاخالی کنند. پارک‌های آبی کشورهای همسایه و برنامه هیجان‌انگیز بالون‌سواری و انواع و اقسام پروازها بود که به رخ‌مان کشیده می‌شد و صف طولانی مسافرانی را ایجاد می‌کرد که راهی می‌شدند تا جیب این کشورها را پرپول‌تر کنند اما در این چند سال اخیر اوضاع تا حدودی متفاوت شده است. حالا تمامی تفریحات اماراتی‌ها و ترک‌ها، در 2قدمی تهران و جزیره کیش و شهرهای رنگارنگ خودمان آمده تا کسانی که دنبال هیجان و شادی هستند، در همین ایران به هیجان برسند اما تمام این تفریحات برای خیلی‌ها از دور قشنگ است. هزینه‌های بالای آنها باعث می‌شود تا بسیاری قید تفریح و خوشگذرانی را بزنند و در خانه فیلم تماشا کنند یا با سایت‌ها و فضاهای مجازی خود را سرگرم کنند. البته از طرف دیگر همین تفریحات پاتوق بعضی‌ها هم ست. برای اینکه تفریحات پرهیجان و پرخرج خودمان را بشناسیم این مطلب را از دست ندهید.

پول خرج کردن در آسمان

بالون

می خواهید به آرزوی پرواز برسید اما این بار نه با هواپیما سوار شدن. پرواز، تجربه هیجان میان ابرهاست؛ تصور کودکی بیشتر ما که با نشستن در یک بالون بزرگ و رنگی شکل گرفته و همچنان ادامه دارد. این تصور کودکی حالا تحقق پیدا کرده و می‌تواند عملی شود. خریدن بلیت و بعد هم طی کردن ۴۰ دقیقه آرام لابه‌لای ابرها و بر فراز آسمان از آن اتفاقات آرام اما پرهیجان است. تجربه ای که کمتر پیش می‌آید و هنوز خیلی‌ها به سمتش نرفتند. آسمان دشت ری آرزوی پرواز شما را در بالون به راحتی به حقیقت می‌رساند. هر بالون می‌تواند ۵ نفر را حمل کند و قیمت بلیت برای هر نفر 380 هزار تومان است.

با تفریحات پرهزینه تهرانی‌ها آشنا شوید تفریحات پرهزینه تهران,پاراگلایدر,موتورسواری


پاراگلایدر

پاراگلایدر اما تجربه دیگری از پرواز است. هیجانش چندین برابر بالون است و البته دل و جرات خودش را می خواهد. ممکن است کسی شما را همراهی نکند و همین احساس خطر را بیشتر می‌کند. پاراگلایدر این روزها آموزش هم داده می‌شود. دوره‌های آموزش  شامل آشنایی با قسمت‌های مختلف چتر یا پاراگلایدر، تمرین‌های کشیدن چتر بر زمین، پریدن از تپه کوتاه و بلند با چتر، پریدن با چتر همراه مربی و پرواز به تنهایی است که تمام تجهیزات توسط مربی در اختیار شما قرار می‌گیرد و قیمت آن برای شما تقریبا یک میلیون تومان تمام می‌شود. اگر بخواهید خودتان هم یک پاراگلایدر داشته باشید باید مبلغ قابل توجهی را پرداخت کنید.برای پروازهای تفریحی هم باید بلیت تهیه کنید که مبلغ آن برای هر نفر 120هزار تومان است. تجهیزات در اختیار شما قرار می‌گیرد و تنها چیزی که لازم دارید یک کفش مناسب و یک فلش است برای اینکه وقتی از پرواز شما فیلم گرفته می‌شود داخل فلش یا رم ریخته شود. اصلا هم نیازی نیست که در پروازهای تفریحی شما حتما آموزش دیده باشید بلکه مربی کاملا شما را کنترل می‌کند و هدایت شما را برعهده دارد.

تفریحات گران آبی

نام تفریحات مدرن این روزها در ایران و به خصوص تهران بیشتر شنیده می‌شود و در پایتخت حسابی  اوج گرفته و با ایجاد انواع دریاچه‌های مصنوعی طرفداران زیادی به دست آورده است. کایاک سواری، جت اسکی، شاتل، انواع قایق‌های موتوری و در یک کلام آب‌بازی همگی جزو تفریحات آبی پرخرج به حساب می‌آیند؛ تفریحاتی که برای لذت بردن از آن باید حساب و کتاب دقیق داشته باشید و بدانید که دقیقا چقدر پول توی جیب‌تان است. پس باید بدانید که شما برای ۱۵ دقیقه قایق‌سواری با انواع قایق‌های تفریحی باید 25 هزار تومان بپردازید. البته هر قایق مخصوص قابل استفاده چند نفر است و همین می‌تواند هزینه شما را کم کند اما واقعیت این است که تفریح شما قرار نیست فقط به این یک مورد ختم شود. کایاک سواری هم15 هزار تومان هزینه دارد اما در عوض شما می‌توانید یک ساعت از این تفریح لذت ببرید. جت اسکی تا حدودی هزینه بالاتری دارد، شاید چون هیجان بیشتری هم به شما منتقل می‌کند، به همین دلیل ۱۵ دقیقه جت اسکی هزینه 55 هزار تومانی دارد. ۱۵ دقیقه اسکی روی آب هم 50 هزار تومان هزینه  دارد و برای سوار شدن شاتل باید70  هزار تومان هزینه کنید. البته ناگفته نماند شاتل مخصوص دو نفر است.

باشگاه‌های ورزشی

بی‌شک پرداختن جلسه‌ای 120 هزار تومان برای ساعتی ورزش کردن از عهده کمتر کسی برمی‌آید. باشگاه‌های ورزشی این روزها به مکانی برای تفریح جوانان تبدیل شده است و مدیریت این باشگاه‌ها با توجه به حال و هوای جوانان امروزی وتوقعات آنها باشگاه های مجهزی را راه انداری کرده​اند. باشگاه‌ها با داشتن از جدیدترین امکانات و تجهیزات ورزشی، شهریه یک ساله خود را با حساب 140 جلسه در سال و با توجه به محل و امکانات آن بین  800 تا 3 میلیون تومان قرار داده اند. با این حال پرداخت 60 هزار تومان برای هر جلسه حضور در برخی از این باشگاه‌ها از عهده کمتر کسی بر می آید و این حضور در ادامه با استفاده از دیگر امکانات به بیش از صد هزار تومان در هر جلسه نیز خواهد رسید. برای ثبت‌نام در باشگاه های ورزشی شهر این نکته را هیچ‌گاه فراموش نکنید که این گونه باشگاه‌ها یا نان امکانات خود را می‌خورند یا برندی که دارند، همین 2 نکته است که برخی از این مکان‌ها را به پاتوق افراد سرشناس تبدیل می‌کند. عضویت یک‌ساله با 2 روز در هفته حضور در این باشگاه، برای‌تان 10 میلیون تومان آب می‌خورد. در این باشگاه​ها برخلاف بسیاری از مجموعه‌های ورزشی امکان بازدید از سالن‌ها پیش از ثبت نام را نخواهید داشت و در صورتی که با درخواست شما موافقت شود با پوشش خاصی اجازه ورود به سالن‌ها را خواهید داشت. کلاس‌های مجزا راهم می‌توانید با یک میلیون تومان ثبت نام کنید. اینها تنها بخشی از امکانات و کلاس‌های جانبی مجموعه های ورزشی است؛ امکاناتی که اگر شما را راضی نمی‌کند می​توانید با عضویت در این باشگاه‌ها و جلب اطمینان سایرین، به دنیای باورنکردنی تفریحات بی‌شمار این روزهای جوانان دست و دلباز وارد شوید؛ دنیایی که اگر وارد آن شدید، نباید فراموش کنید که تداوم حضور در آن، هزینه حداقل 2‌میلیون تومانی در ماه را طلب می‌کند.

موتورسواری

حالا می‌توان امید داشت که بیشتر مردم کشورمان حسرت یک روز هیجان‌انگیز را نداشته باشند. موتورهای چهار چرخ یا همان ATV از بازی‌هایی است که به تازگی جا افتاده. تجربه موتور سواری روی تپه ماهورهای مختلف می‌تواند حسابی یک روز کسل‌کننده را برای آدم تغییر دهد. ۲۲۵ هزار تومان هزینه یک موتور سواری هیجان‌انگیز است که البته باید لباس و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید چون در غیر این صورت باید از تجهیزات باشگاه استفاده کنید، البته بعضی از باشگاه‌ها غیر از امکانات مورد استفاده موتورهای ATV امکانات دیگری هم دارند، مثل استفاده از فوتبال دستی که می‌تواند خودش در چنین محیط‌هایی جالب باشد.

با تفریحات پرهزینه تهرانی‌ها آشنا شوید تفریحات پرهزینه تهران,پاراگلایدر,موتورسواری


پاساژگردی

خیلی قدیم‌ترها تنها جایی که مردم برای خرید سراغ داشتند، بازارهای اصلی شهرشان بود اما با گذشت زمان شکل بازارها تغییر کرد و پاساژها با انواع و اقسام اسم و معماری در اکثر خیابان‌های پررفت‌وآمد دیده شدند. اگر در شب‌های تعطیل سری به این پاساژها بزنید با جمعیت زیادی روبه‌رو می‌شوید که خیلی از آنها مشتری نیستند و فقط برای گردش، استفاده از کافی شاپ،رستوران، کافی‌نت و فضای بازی کودکان به پاساژ آمده‌اند.

مرکز تجاری‌های بی‌شماری با حضور برندهای معتبر بین‌المللی  کیف، پوشاک، کفش، طلا، جواهرات، ساعت، لوازم آرایشی و ادکلن با عرضه برترین برندهای لوکس دنیا در چند سال اخیر افتتاح شده و به گفته مشتریان بعضی از آنها از لوکس‌ترین مراکز خرید شهر تهران است که می‌توان گفت که با دیگر مراکز خرید معتبر جهانی تفاوت چندانی ندارد و بودن و نشستن و حتی خرید از آن کیسه‌ای پر پول می خواهد.

بعضی از این پاساژها می‌تواند رنگ چهره‌تان را عوض کند. نمونه آن پاساژی است در خیابان الهیه که چنان خوش نشسته که دهان هر عابری را باز نگه می‌دارد. وارد پاساژ که می‌شوی، بوتیک‌ها گوش تا گوش یک سالن بزرگ را پر کرده‌اند. در این پاساژ، ارزان‌ترین کالا تی شرت است که ارزان‌ترین آن را می‌توان با قیمت بیش از یک میلیون خریداری کرد. ارزان‌ترین شلوار جین این پاساژ 700 هزار تومان و ارزان‌ترین کمربندها 500 هزار تومان قیمت دارد. هر جفت کفش در این پاساژ به بیش از 3 میلیون تومان هم می‌رسد؛ البته کفش 2 میلیونی نیز هر از گاهی در ویترین این پاساژ خودنمایی می‌کند اما به نظر می‌رسد مشتریان تمایلی برای خرید آن ندارند. کمی سخت است که باور کنیم در این بازار، شلوار پارچه‌ای تا یک و نیم میلیون تومان قیمت دارد یا کفش زنان با مارک گوچی و مانگو و زارا هر کدام با حداقل ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسند. کیف‌های زنانه نیز در این بازار ۸۰۰  تا ۸۵۰ هزار تومان قیمت دارند و در برخی مغازه ها کفش‌های زنانه 2 میلیونی نیز پیدا می‌شود. فروشندگان این پاساژها می گویند که مشتریان کفش در این پاساژ به طور میانگین کفش‌هایی بالاتر از یک و نیم تا 2‌میلیون تومان خریداری می‌کنند و تاکید دارند که این قیمت‌ها خیلی هم بالا نیست و خیلی‌ها متقاضی خرید این اجناس هستند. او همچنین می‌گوید «هر کسی نباید برای خرید و تفریح به این پاساژ بیاید چون اینجا جای هر کسی نیست»اکثر مشتریان من از جوانان به اصطلاح مایه‌دار شهر هستند که یا برای تفریح یا برای چشم و هم چشمی از این بازار خرید می‌کنند.

فروشندگان کیف و کفش زنانه می‌گویند برخی افراد در این بازار فقط در یک پروژه خرید بیش از ۱۳‌تا‌۱۴ میلیون کیف و کفش یا البسه دیگر خریداری می‌کنند. ساعت کمتر از 3میلیون در این پاساژ پیدا نمی شود و ساعت های تگ هویر و رولکس با قیمت‌های ۴۰ میلیون تا ۱۷۰ میلیون تومان پشت ویترین خودنمایی می‌کنند. بنابراین اگر روزی هوس کردید که در این پاساژها چرخی بزنید و نگاهی به مغازه ها و اجناس آنها بیندازید یادتان باشد هوس خرید کردن و سرزدن به کافی‌شاپ‌ها را فراموش کنید، در غیر این‌صورت فکرش هم برای‌تان گران تمام می‌شود.

پرهزینه‌ترین تورهای داخلی

گردشگری پس از صنعت نفت و اتومبیل‌سازی سومین صنعت پولساز دنیاست. همه جای دنیا گران‌ترین هتل‌های‌شان را معرفی می‌کنند تا پولدارهای دنیا را به سمت خودشان بکشانند اما در ایران اینگونه نیست.سال ها تصور می شد که هتل عباسی اصفهان گران‌ترین هتل ایران است، در صورتی که با یک پرس‌وجوی ساده از قیمت چند هتل برای‌مان مشخص شد که این‌طور نیست.قیمت تورها و هتل‌های دو تا پنج ستاره در شهرهای شیراز، کیش، تهران و مشهد از قیمت هتل‌های مشابه در دوبی، استانبول، کوالالامپور، آنکارا و... برابر است. مقایسه قیمت هتل‌های شهرهای مختلف کشور با شهرهای توریستی کشورهای همسایه یا هم‌رده ایران نشان می‌دهد که ایران به نسبت، جزو گران‌قیمت‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران محسوب می‌شود. برای مثال در شهری مانند شیراز که می‌تواند جذابیت‌های بسیاری برای گردشگران داشته باشد کمترین قیمت اقامت برای یک شب در هتل برای هر نفر 50هزارتومان است و بیشترین قیمت برای هر نفر 150تا 700هزار تومان است که مختص اتاق‌های هتل پنج ستاره است. قیمت هتل، تنها نقطه گرانی ارائه خدمات به گردشگران نیست چون مقایسه تورهای شهرهای داخلی ایران از تهران نشان می​ دهد که قیمت یک تور برای سه شب و چهار روز اقامت در شهرهایی مانند کیش، شیراز و مشهد با همه امکانات در شرایطی برابر، بیشتر از سفر به شهرهایی مانند استانبول، آنکارا، دوبی یا باکوست.

با تفریحات پرهزینه تهرانی‌ها آشنا شوید تفریحات پرهزینه تهران,پاراگلایدر,موتورسواری


به عنوان مثال تیرماه جاری یک سفر با تور به کیش با اقامت سه شب و چهار روز در یک هتل پنج‌ستاره بدون هزینه ناهار و شام دست‌کم  800 هزارتومان هزینه برمی‌دارد، این در حالی است که سفری مشابه به دوبی با اقامت در یک هتل سه  ستاره و گشت روزانه به مراکز خرید برای ‫سه‌شب و چهار روز 0 هزارتومان هزینه دارد. در همین حال برای انجام یک تور داخلی سفر به کردستان و کرمانشاه برای سه شب و چهار روز از تهران دست‌کم 450هزار تومان باید پرداخت، با وجود این قیمت‌های بالا، گردانندگان تور می‌گویند حدود 200هزار تومان از این مبلغ، برای اقامت در هتل هزینه می‌شود. قیمت تورها در ایران بسیار بالاست. مقایسه قیمت هزینه اقامت در هتل‌های مختلف از دو تا پنج‌ستاره در شهرهای مختلف ایران مانند کیش، شیراز، اصفهان، تهران و مشهد با شهرهای دیگر کشورهای همسایه ایران نیز این مسئله را ثابت می‌کند. به نظر می‌رسد پایین بودن تعداد هتل‌ها در ایران و اینکه مردم در هر شرایطی مجبور هستند از این جاها استفاده کنند، به هتل‌داران این اطمینان را داده است تا قیمت‌های خود را افزایش ‌دهند. پس اگر قصد دارید با این سبک تورها از شهر خود خارج شوید حتما با حساب پر راهی شوید.

کنسرت

قیمت‌های عجیب و غریب بلیت کنسرت‌هایی که این روزها برگزار می‌شود، مشکل بزرگی دارد که فقط یکسری اقشار خاص می‌توانند از این برنامه‌ها استفاده کنند. اگرچه با نگاهی به تبلیغات اینترنتی این کنسرت‌ها می‌شود به راحتی حدس زد که بیشتر آنها با استقبال خیلی خوبی مواجه می‌شوند. قیمت بلیت‌های این کنسرت‌ها از ۳۵ تا ۷۵ هزار تومان اعلام شده است، ولی بعضی از این منابع می‌گویند که بلیت وی‌آی‌پی این کنسرت‌ها تا ۱۰۰هزارتومان هم فروخته می‌شود. اما با این حال برنامه‌های موسیقی با استقبال خوبی برگزار می‌شوند و بلیت‌ها تا روز اجرا کاملا فروخته می‌شوند. حقیقت این است که وضعیت برگزاری کنسرت‌های موسیقی به خصوص در تهران چندان بد نیست اما شما به سختی می‌توانید در بین قشر متوسط جامعه کسی را پیدا کنید که توانایی خرید بلیت‌های 40 تا 100 هزار تومانی را داشته باشد. البته این را هم باید بگوییم که هیچ کنسرتی خالی نمی‌ماند. نهایتا کنسرت‌ها هم درآمد بدی برای هنرمندان و بعضا تهیه‌کننده‌ها ندارند اما کنسرت تبدیل شده است به یک کالای لوکس که فقط پولدارها می‌توانند از آن استفاده کنند. حقیقت آن است که هیچ‌کس از این وضعیت راضی نیست، غیر از عده​ای پولدار که برای‌شان چندان فرقی نمی‌کند بلیت کنسرت چه قیمتی باشد.

گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :