برجی برای دختران
شهرهای استان سمنان- دیدنی های استان سمنان,چهل دختران برج چهل‌دختران سمنان عکس برج چهل دختران سمنان برج چهل دختر, چهل دختر,گردشگری,مکانهای تاریخی ایران, بناهای ت


سمنان همان قدر که طبیعت کویری، جلگه ای اش می تواند جذاب باشد، بناهای تاریخی زیبایی هم دارد که در سفر به این استان می توانید از آنها دیدن کنید.

 در بیرون این برج کتیبه‌ای به خط کوفی قرار دارد که خواندن آن بسیار مشکل است. فقط «امر ببناء هذا لقبة الامیر الجلیل ابوشجاع» و در آخر کتیبه «ثلثمائه» از آن خوانده می‌شود و معلوم می‌شود که از بناهای قرن چهارم هجری است.

وسط برج، قبر ساده‌ای است که از گچ که صاحب آن معلوم نیست و از قرائن چنان بر می‌آید که تا چندی قبل سطح داخلی برج مرتفع‌تر از زمان کنونی بوده‌است زیرا با اندکی دقت، قسمتی را که در زیر خاک بوده و بعداً خاک برداری شده‌است می‌توان تشخیص داد.


چراشهرهای استان سمنان- دیدنی های استان سمنان,برج چهل دختر, چهل دختر, گردشگری

شهرهای استان سمنان- دیدنی های استان سمنان,برج چهل دختر, چهل دختر, گردشگری

سقف برج و خانه بخت
طبق اعتقادات مردم محلی، دختران دم بخت به داخل این برج رفته و سه تا هفت سنگ به سقف برج پرتاب می‌کنند؛ اگر این سنگ‌ها به بیرون برود دختر می‌داند که در آن سال به خانه بخت خواهد رفت در غیر این صورت باید هنوز صبر کند. درستی یا نادرستی این حکایت‌ها موضوع این نوشته نیست، برخی از این روایت‌ها گاه می‌تواند لذت تماشای این جاذبه‌های گردشگری را صدچندان کند.
 

منبع: jamejamonline.ir

گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :