ترفند گردشگری
ترفند گردشگری,گردشگر حرفه,ساده ترین,طبیعت,چیزی,گویند,دنیای گردشگران,دنیای

ترفند گردشگری       

یک گردشگر حرفه ای باید ساده ترین و موثرترین راه ها را برای مهار طبیعت بلد باشد. این چیزی است که در دنیای گردشگران حرفه ای به آن ترفندهای گردشگری می گویند...

 نکته های ریز کوچکی که می توانند تفاوت های بزرگی را در سفر شما ایجاد کنند!
دست بسرکردن مزاحمان شبانه: اگر شماهم شب ها از حضور جانوران در کنار کمپ خود ناراحت هستید به جای آلوده کردن محیط زیست با انواع حشره کش ها و تله های مختلف، کافی است ته ظرف غذا و روغن آنها را در چاله ای کوچک خالی کنید و روی آن را با مقداری خاک بپوشانید.
لباس شویی طبیعی: برای شستشوی لباس ها در برنامه های چند روزه، باکندن یک حفره به شکل طشت و پهن کردن یک پلاستیک ضخیم درآن ظرفی مناسب برای شستشوی لباسها خواهید داشت! روشی دیگر برای شستشوی لباس ها در برنامه های چند روزه این است که برای شستن لباس های خود، البسه را به همراه آب و مواد شوینده داخل یک کیسه نایلونی محکم ریخته و روی کوله پشتی یا در صندوق خودرو بگذارید. به این ترتیب لباسها تا مقصد تکان خورده و خوب تمیز می شوند !
پاره نشدن گره قلاب هنگام ماهیگیری: برای اینکه نخ ماهیگیری ازمحل گره پاره نشود و ترک نخورد، بهتری راه خیس کردن نخ با آب دهان هنگام گره زدن است. این کار باعث خنک شدن نخ درمحل گره زدن می شود.
بارانی ارزان و موثر: برای اینکه در هزینه های طبیعت گردی خود صرفه جویی کنید می توانید بجای خرید بارانی های گران قیمت، یک کیسه نایلون بزرگ در ساک خود داشته باشید. مسلما وقتی باران شروع شود قدر آن را خواهید دانست. با بریدن ته و گوشه های آن جایی برای دست ها و گردن ایجاد کنید و بپوشید.
چرا چادرها پس از مدتی آب می دهند؟ بااینکه شما هم مانند همه طبیعت گردان دیگر به نظافت وسایل شخصی اهمیت ویژه می دهید، چادر خود را با مواد شوینده نشویید. بلکه بهتر است برای تمیز نگه داشتن چادر خود از محلول آب و صابون استفاده کنید. این کار باعث می شود که لایه ای که مانع نفوذ آب می شود از بین نرود.
 منبع:تبیان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :