نکاتی که پیش از خرید بلیط هواپیما باید بدانیم
هر زمان که تصمیم داشتید برای سفر داخلی و یا خارجی خود با هواپیما سفر کنید، می­توانید از طریق اسنپ تریپ اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. شما کافیست وارد سایت یا

اگر قصد داشته باشید داخل ایران سفری داشته باشید، احتمالا اولین گزینه­ای که به ذهنتان می­رسد، سفر با اتومبیل شخصی است. سفر با اتومبیل شخصی علاوه بر اینکه مزایایی دارد مثل راحتی، امکان جابجایی راحت­تر در شهر مقصد، امکان توقف در مسیر و ...، اما معایبی نیز دارد. خستگی ناشی از راه برای سفر به شهرهای دور از مبدا و همچنین خطرات جاده­ای و مصرف بنزین، از معایب این نوع سفر هستند. اما اگر شما هم از کسانی هستید که دوست دارید خود را با هواپیما به شهر مقصد برسانید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا نکاتی را درباره خرید بلیط هواپیما با شما در میان بگذاریم و در انتها به شما بگوییم که چطور و از کجا می­توانید بلیط هواپیما ارزان تهیه کنید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پیش از خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما، نکته­هایی هست که پیش از اینکه تصمیم به سفر هوایی بگیرید، باید آنها را در ذهن داشته باشید و برای­شان تصمیم­گیری کرده باشید. بطور مثال اگر قرار است در زمان شلوغی و تعطیلات سفر کنید، باید این را بدانید که قیمت بلیط هواپیما در آن زمان بیشتر خواهد بود و اگر سفرتان ضروری نیست، بهتر است برای سفر به صرفه­تر،‌ در زمان دیگری به آن شهر سفر کنید. نکته دوم این است که باید تصمیم بگیرید که می­خواهید بلیط سیستمی بخرید و یا چارتری. اگر بلیط سیستمی بخرید، قیمت آن ثابت و مصوب است، این بلیط قابل استرداد می­باشد و نرخ آن برای بازه­های سنی کودکان نیز متفاوت است. اما اگر تصمیم داشته باشید بلیط چارتری بخرید، باید این نکته را بدانید که دیگر بلیط­تان قابل استرداد نیست و اگر سفرتان کنسل شد، باید از خیر پول بلیط بگذرید. همچنین نرخ بلیط چارتری بنا به فصل شلوغ یا خلوت متغیر است و هزینه آن برای کودکان متفاوت نیست.

هنگام خرید بلیط هواپیما

حال که تصمیم­تان را گرفتید و می­خواهید بلیط هواپیما را بخرید، چند نکته دیگر را باید در نظر داشته باشید. هنگام خرید به قیمت بلیط دقت کنید و سعی کنید آن را از جایی خریداری کنید که بهترین قیمت را ارائه می­دهد. اگر زمان رسیدن به مقصد برایتان مهم است،‌ حتما به ساعت پرواز و فرود هواپیما دقت کنید. حواستان باشد که از چه ایرلاینی بلیط خریداری می­کنید. هر ایرلاین قوانین کنسلی مربوط به خودش را دارد که باید آنها را پیش از خرید بلیط بدانید. همچنین می­توانید به مدل هواپیما دقت کنید و آن بلیطی را انتخاب کنید که هواپیمای آن برای شما مطلوب­تر است.

خرید بلیط هواپیما

هر زمان که تصمیم داشتید برای سفر داخلی و یا خارجی خود با هواپیما سفر کنید، می­توانید از طریق اسنپ تریپ اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. شما کافیست وارد سایت یا اپلیکیشن اسنپ تریپ شده، مبدا و مقصد خود را مشخص کنید و همچنین تعیین نمایید که در چه تاریخی تمایل دارید پرواز داشته باشید. اسنپ تریپ بلیط­های مختلفی را به شما پیشنهاد می­دهد که می­توانید با مقایسه آنها از جهات مختلف اعم از قیمت، ایرلاین، ساعت پرواز، قوانین کنسلی ایرلاین و ...، بلیط مورد نظر خود را رزرو نموده و با پرداخت هزینه آن بصورت آنلاین، خرید خود را نهایی کنید. شما همچنین می­توانید برای داشتن پروازی به صرفه­تر، با خرید بلیط هواپیما لحظه آخری با هزینه کمتر، بلیط خود را تهیه کنید.

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :