اگر چمدانمان در فرودگاه گم شد چه کنیم ؟
تصور کنید که در سفرهای هوایی و پس از یک پرواز خسته کننده به مقصد، حالا در فرودگاه منتظر چمدان خود هستید تا چمدان تان را صحیح و سالم تحویل بگیرید. اما چشم انتظا
 

تصور کنید که در سفرهای هوایی و پس از یک پرواز خسته کننده به مقصد، حالا در فرودگاه منتظر چمدان خود هستید تا چمدان تان را صحیح و سالم تحویل بگیرید. اما چشم انتظاری چمدان نتیجه ای ندارد و خبری از چمدان شما بر روی ریل نیست. وقتی از مسئولین سالن سوال می کنید جواب قانع کننده ای نمی شنوید. کم کم به این نتیجه می رسید که چمدان شما گم شده است!

تصور گم کردن چمدان بعد از طی یک مسافت طولانی پس از تهیه بلیط پرواز می تواند برای هر کسی کلافه کننده باشد، مخصوصا اگر وسایل یا اسناد مهمی در داخل چمدان خود داشته باشید. گوشه ای نشسته اید و احتمالا برنامه های سفر خود را مرور می کنید. برنامه های سفر چه می شود؟ هتلی که رزرو کرده اید، برنامه مصاحبه کاری، ملاقات با دوستان و یا شاید حتی به فکر پرواز برگشتتان باشید که ممکن است آنرا از دست بدهید. خسته و عصبانی به این نتیجه می رسید که یا باید با چمدانتان از فرودگاه خارج شوید یا با فرم PIR!

فرم PIR چیست؟

PIR یک فرم برای گزارش بی نظمی است فرمی در رابطه با اتفاقی که برای اجناس و چمدان هایی که به فرودگاه تحویل داده اید و تحویل نگرفتید.

فرم PIR را چطور و از کجا تحویل بگیریم؟

حالا وقت آن رسیده است که خونسردی خود را حفظ کنید و به دنبال راه هایی اساسی برای حل مشکل خود باشید. در قدم اول موضوع را به پیشخوان خدمات مشتری فرودگاه و یا یکی از پرسنل ایرلاین اطلاع دهید. آنها یک فرم به نام فرم پی آی آر به شما تحویل می دهند. فرم را باید به دقت پر کرده و تحویل دهید. بهتر است یک کپی از این فرم را هم پیش خود نگه دارید. اگر به دنبال چمدان خود هستید، فرم پی آی آر و رسید چمدانی که قبل از پرواز دریافت کرده اید، می تواند به شما در رسیدن دوباره به چمدان تان کمک کند.

حتی اگر مسئولین ایرلاین یا فرودگاه قول رسیدن چمدانتان در پرواز بعدی را دادند، باز هم پر کردن فرم PIR را فراموش نکنید.

خسارت چمدان تاخیری

برای تاخیر چمدان تان درخواست خسارت کنید. اگر در مسافرت خارجی هستید، حتماً مقداری پول نقد برای ملزومات درخواست کنید. شرکت هواپیمایی ممکن است به شما پیشنهاد دهد که ملزومات را بخرید و آن‏‌ها هزینه آن را بر اساس رسید بازپرداخت خواهند کرد.

وقتی به شهر محل سکونت خودتان می رسید، شرکت هواپیمایی  احتمالا چندان جوابگو نخواهد بود چراکه آنها فرض میگیرند که هرآن‏چه نیاز داشته باشید را در منزل خود خواهید داشت. در بهترین حالت به شما قول می دهند که در صورت پیدا شدن چمدان آن را به شکل رایگان برای شما ارسال می کنند.

خسارت چمدان گم شده

 در بدترین حالت ممکن، بیست و یک روز طول خواهد کشید تا شرکت هواپیمایی تایید کند که کیف و بار شما گم شده است. در این حالت، شما واجد شرایط دریافت غرامت خواهید بود، اما لازم است باز هم آن را به صورت کتبی درخواست کنید.

شما برای دریافت خسارت چمدان گم شده باید برای اثبات ارزش وسایل داخل چمدان خود، دلیل و مدرک داشته باشید. چون میزان خسارتی که دریافت می کنید بستگی به ارزش محتویات داخل چمدانتان دارد.

خسارت برای اشیا دزدیده شده

تقریبا غیر ممکن است که شرکت های هواپیمایی زیر بار پراخت خسارت بابت اشیای گم شده در داخل چمدانتان بروند. پس این موضوع را فراموش کنید. برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است یا از بیمه مسافرتی استفاده کنید و یا برای پیشگیری بیشتر اشیا و وسایل قیمتی خود را در داخل چمدان دستی  خود بگذارید و به داخل هواپیما ببرید.

در نهایت نیز اگر پس از دریافت چمدان متوجه شدید که چمدان شما شکسته شده است یا آسیب دیده است، می توانید برای دریافت خسارت ، هزینه تعمیر چمدان یا تعویض آن پافشاری نمایید.

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :