باغ محتشم ( پارک شهر ) رشت
باغ محتشم پارک شهر ( باغ محتشم ) متعلق به محتشم الملک ( صادق خان اکبر یا سردار معتمد) بود که در سال های آخر زندگی اش به علت بدهی فراوانی که به اداره...

آکاایران: باغ محتشم شهر رشت

باغ محتشم  پارک شهر  باغ محتشم رشت  عکس پار ک شهر  جاذبه های رشت  جاذبه های گیلان

باغ محتشم

آکاایران: باغ محتشم ( پارک شهر ) رشت

پارک شهر یا باغ محتشم  متعلق به محتشم الملک ( صادق خان اکبر یا سردار معتمد) بود که در سال های آخر زندگی اش به علت بدهی فراوانی که به اداره مالیه گیلان داشت، مصادره شد و در اختیار دولت قرار گرفت. این پارک در سال ۱۳۳۹ به وسیله شهرداری رشت به پارک شهر تبدیل شد، اما نام باغ محتشم همچنان روی آن باقی ماند. سپس بعد از پیروزی انقلاب به پارک قدس تغییر نام یافت.

پارک شهر

باغ محتشم خیابان بندی و با رعایت فواصل نهال کاری شده است و از نظر زیبایی و وسعت از باغ های قدیمی ایران به حساب می آید. وسعت اولیه این باغ حدود ۱۵۷۴۰۰ مترمربع بوده و بیش از ۲۰۰۰ اصله درخت داشته است که اینک ۱۸۶۴ درخت آن پلاک کوبی شده است. عمر برخی از این درخت ها به بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال می رسد. بر اثر خیابان کشی و تاسیسات اداری ( استانداری سابق، شهربانی، کتابخانه و…) حداقل از ۱۵۰۰۰ مترمربع آن کاسته شده است. عمارت کلاه فرنگی، شهربازی، آب نما و آکواریوم، زمین ورزشی، کتابخانه و… از جمله اماکن دیدنی باغ محتشم است.

جاذبه های رشت

⊕ در صورت تمایل می توانید تصاویر مربوط به باغ محتشم رشت را برای ما ارسال کنید تا با نام شما در مجله منتشر شود.

دسته ⇐ گیلان گردی

.

منبع : shomalgardi.com

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :