عکس های روستای فیلبند روی ابرها -
عکس های روستای فیلبند روی ابرها و تصاویر زیبا ار روستایی روی ابرها ، عکس های روستایی روی ابرها و عکس های روستاهای بابل و روستای ابرها

آکاایران: روستای فیلبند روی ابرها قرار دارد این روستا مناظر شگفت انگیزی دارد روستای فیلبند با اقیانوسی از ابرها مشهور ترین روستای ایران است که مناظر شگفت انگیزی دارد.

عکس های روستای فیلبند

روستای فیلبند روستایی روی ابرها است از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل در استان مازندران که در ارتفاع حدود ۲۳۰۰متری از سطح دریا واقع شده است. نام این ییلاق در اصل فلبند است, فل در گویش مازنی به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن و نتوانستن است. علت این نام گذاری به دلیل ارتفاع بالای این ییلاق و کمرگاه های تندی است که عبور از آن را دشوار می کرده است. این ییلاق قریب به ۷ ماه از سال را به علت سرمای زیاد خالی از سکنه است.

تصاویر روستایی روی ابرها

مسیر ماشین رو که به فیلبند ختم می شود، جاده فرعی «منگل- چلاو» در مسیر جاده هراز (یک کیلومتر بعد از اولین تونل بعد از پلیس راه آمل می باشد که تماماً آسفالت بوده و جاده های اصلی داخل محل نیز آسفالت می باشد. یک مسیر دسترسی راه شوسه نیز از ییلاق شیخ موسی بخش بندپی شرقی به فیلبند وجود دارد. راه مال روی «کَرمیناپِی» نیز برای رسیدن به این روستا وجود دارد که از روستای دیوا و حدود ۳۰کیلومتر و جنگلی می باشد.

به دلیل سرمای شدید پاییز و زمستان، درختان رشد چندانی در فیلبند ندارند. از درختان تنها گونه های سیاه ریشه مانند آلوچه ترش، زرشک کوهی و انگور کوهی (به گویش محلی: گالش انگیر) و نیز درخت ون درآن می رویند. کشت درختانی چون گردو، فندق، سیب و آلبالو ناموفق بوده است و رشد اندکی دارند.

زیباترین روستای شمالی ایران

آکاایران: عکس های روستای فیلبند روی ابرها

.

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :