ده جاذبه توریستی برتر شهر رم _ بخش دوم
شهر رم یکی از زیباترین شهرهای کشور ایتالیاست و جاذبه های تاریخی و باستانی زیادی دارد. دراین گزارش دو قسمتی ده جاذبه دیدنی شهر رم را به شما معرفی می کنیم.  

آکاایران: شهر رم یکی از زیباترین شهرهای کشور ایتالیاست و جاذبه های تاریخی و باستانی زیادی دارد. دراین گزارش دو قسمتی ده جاذبه دیدنی شهر رم را به شما معرفی می کنیم.

 

آکاایران: ده جاذبه توریستی برتر شهر رم _ بخش دوم

,توریست, کشور-تاریخی, شهر-رم

از آنجا که ایتالیا کشوری تاریخی است، جاذبه های دیدنی تاریخی، معماری و مذهبی زیادی دارد و شهر رم، پایتخت این کشور، یکی از دیدنی ترین شهرهای این کشور به حساب می آید. در این گزارش دو قسمتی قصد داریم تا شما را با جاذبه های دیدنی این شهر دلپذیر آشنا کنیم. این بخش دوم گزارش ماست:

,توریست, کشور-تاریخی, شهر-رم

 6- پله های اسپانیایی (The Spanish Steps ):

این پله ها بین میدان دی اسپانیا و میدان ترینیتا دی مونتی شهر رم قرار دارند و شامل 145 پله هستند. در میدان ترینیتا دی مونتی، کلیسایی به همین نام واقع شده است. پله های اسپانیایی شهر رم عریض ترین پله های اروپا هستند که در طول سالهای 1723 تا 1725 ساخته شده اند و یکی از جاذبه های توریستی شهر رم به حساب می آیند. در سال 1995 نیز عملیات بازسازی و ترمیم این پله ها انجام گردید.

,توریست, کشور-تاریخی, شهر-رم

7- پیاتزا نووونا (Piazza Navona):

این میدان یکی از زیباترین میدانهای شهر رم است که در قرن اول میلادی ساخته شده است. در آن زمان از این میدان برای برگزاری رویدادهای ورزشی استفاده می شد. رومی های باستان در آن زمان برای تماشای مسابقات ورزشی به این میدان می آمدند.  در قرن پانزدهم میلادی، این میدان به عنوان فضای عمومی تعینن گردید. سه فواره در این میدان قرار دارد که بزرگترین و زیباترین آن، فواره برنینی 4 رود است که درآن 4 مجسمه می بینیم که هریک نماینده یک رود از یک قاره دنیا هستند.

,توریست, کشور-تاریخی, شهر-رم

8- گالری بورگز (Galleria Borghese):

این گالری هنری در ویلا بورگسه پینچیانا واقع شده است و در برگیرنده تعداد زیادی از آثار نقاشی، مجسمه سازی و آنتیک های اسچیپیونه بورگز از جمله آپلو و دافنه است. این مجموعه فوق العاده در عین حال شامل تعدادی از آثار ارزشمند هنرمندانی مثل آنتونیو دا کورجو، رافائل، روبنز و کاراواجو است.

,توریست, کشور-تاریخی, شهر-رم

9- دخمه کاپوچین (Capuchin Crypt):

در فضایی کوچک، چندین کلیسای کوچک در پائین کلیسایی در نزدیکی میدان باربرینی قرار گرفته است. این مجموعه در حقیقت از اسکلت و بقایای بدن 3700 نفر ساخته شده است. تعداد زیادی از استخوانهای افراد به دیوار کوبیده شده اند و تعدادی دیگر برروی هم تلنبار شده اند و برخی دیگر از سقف آویزان هستند. بازدید از این مکان برای برخی افراد خوفناک و هراس آور است ولی برای برخی دیگر هیجان انگیز و به یادماندنی خواهد بود. سالانه توریستهای فراوانی از این مجموعه دیدن می کنند.

,توریست, کشور-تاریخی, شهر-رم

10- قلعه سنت آنجلو / آرامگاه هادریان(Castel Sant’Angelo) (Mausoleum of Hadrian):

این بنا در نزدیکی رودخانه تیبر واقع شده و در ابتدا برای امپراطور هادریان ساخته شده بود تا از آن به عنوان آرامگاهی برای خودش و خانواده اش استفاده شود. این ساختمان بعدا به عنوان دژ و قلعه مورد استفاده قرار گرفت و در حال حاضر یک موزه است. این قلعه روزگاری، بلندترین ساختمان شهر رم بود و الان هم بر فراز این شهر، چشم انداز زیبایی برای توریستها فراهم می کند.

اینها همه بناهای دیدنی شهر رم هستند. شما در کنار بازدید از این بناها می توانید از فضا و محیط شهر لذت ببرید. می توانید در خیابانهای باریک بین میدانهای شهر رم قدم زده و از خوردن بستنی و غذاهای فوق العاده ایتالیایی لذت ببرید. از بازار پورتا پورتسه که روزهای یکشنبه بر پا می شود بازدید کنید و به Eataly که یک سوپرمارکت متوسط است و کاملا به غذاهای ایتالیایی اختصاص یافته بروید.

.

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :