دریاچه میشیگان , توپ های یخی که در زمستان می سازد+تصاویر -
دریاچه میشیگان هر سال زمستان در سواحل دریاچه میشیگان در ایالات متحده امریکا و هم چنین در ساحل استرومی (Stroomi) در شمال تالین در استونی، صدها توپ یخ زده به

آکاایران: دریاچه میشیگان  هر سال زمستان در سواحل دریاچه میشیگان در ایالات متحده امریکا و هم چنین در ساحل استرومی (Stroomi) در شمال تالین در استونی، صدها توپ یخ زده به طور طبیعی تشکیل می شود. این توپ ها از چند سانتی متر تا بیش از 30 سانتیمتر عرض دارند. توپ ها زمانی تشکیل می شوند […]

دریاچه میشیگان

 هر سال زمستان در سواحل دریاچه میشیگان در ایالات متحده امریکا و هم چنین در ساحل استرومی (Stroomi) در شمال تالین در استونی، صدها توپ یخ زده به طور طبیعی تشکیل می شود. این توپ ها از چند سانتی متر تا بیش از 30 سانتیمتر عرض دارند.

آکاایران: دریاچه میشیگان , توپ های یخی که در زمستان می سازد+تصاویر

توپ ها زمانی تشکیل می شوند که تکه های یخ به طور ناگهانی صفحات یخی عظیم که در زمستان سطح دریاچه را می پوشانند را می شکند و امواج بلوک های یخی را در اطراف دریاچه پرتاب می کنند و لایه های یخ اضافی اطراف آن ها را می گیرد و بلوک های یخی دریت مثل توپ های برفی بزرگ و بزرگتر می شوند و ضربات امواج یخ ها را به شکل کره در می آورد.
 

پدیده مشابه در ساحل استرومی در خلیج فنلاند نیز دیده می شود. باتوجه به پورتال خبری آلمانی اشپیگل آنلاین، شرایط بسیار ویژه ای برای تشکیل شدن این توپ های یخی نیاز است. تصاویر جالب و دیدنی توپ های این ساحل و دریاچه میشیگان را در این مطلب مشاهده می کنید.
 


 
توپ های یخی دریاچه میشیگان

 118 سفر

اخبار مرتبط:

بزرگترین دریاچه جهان کجاست؟

دریاچه ای که شبیه شاخ گاو است!!+تصاویر

مرگبارترین دریاچه دنیا +عکس

آشنایی با عمیقترین دریاچه های جهان + عکس

دریاچه گاردا بزرگترین دریاچه در ایتالیا+تصاویر

.

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :