آکاایران: نکات کاربردی و مهم ترین رازهای سفر ارزان و کم هزینه

آکاایران: رازهای سفر ارزان , می توان با کمی درایت و تامل، راهکاری مناسب برای بدست آوردن تسهیلات عالی آن هم با پرداخت هزینه های کم، یافت.

رازهای سفر ارزان

رازهای سفر ارزان , داشتن سفری خوب، لذت بخش و البته کم هزینه، از مهم ترین دغدغه های یک مسافر یا گردشگر است. برای آشنایی با برخی از آن ها، همراه ما باشید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که تجربه ی بسیار کمی در مسافرت و گردش دارند،
قطعا دانستن برخی از اسرار و نکاتی که به داشتن سفری امن، ارزان،
راحت و لذت بخش کمک می کند، بسیار خوشایند خواهد بود.
در این میان می توان از تجربیات افرادی که بیشتر اوقات خود را در مسافرت سپری کرده اند یا به قول معروف ید طولایی در سفر دارند،
استفاده و لیستی از رازهای ارزشمند سفر را تهیه کرد.

چگونه بلیط ارزان برای پرواز تهیه کنیم؟

رازهای سفر ارزان

هزینه های سفر، یکی از مسائلی است که تمامی مسافران و گردشگران را به خود درگیر می سازد. بویژه برخی از هزینه ها که گاهی اوقات بسیار گران و خارج از تمکن مالی افراد است، می تواند کمی از شیرینی سفر را بکاهد. اما می توان با کمی درایت و تامل، راهکاری مناسب برای بدست آوردن تسهیلات عالی آن هم با پرداخت هزینه های کم، یافت.

یکی از این راهکارها، سرزدن به وب سایت های شرکت های هواپیمایی است.
برخی از این شرکت ها، در وب سایت خود، خدماتی ارزشمند را برای مسافران در نظر گرفته اند.
این خدمات می تواند شامل تخفیف ویژه در بهای بلیط و ارائه ی تورهای مسافرتی با قیمتی مناسب و حتی در مواقعی با پایین تر قیمت باشد. در برخی از ایام خاص نیز شرکت های هواپیمایی، بلیط های خود را با قیمتی پایین تر از روزهای دیگر به فروش می رسانند که می توان با برنامه ریزی سفر در آن روزهای خاص، در هزینه ی سفر صرفه جویی کرد.

چگونه بهترین صندلی را در هواپیما بدست آوریم؟

شاید در سفرهای هوایی، برایتان اتفاق افتاده باشد که روی صندلی نشسته اید که در طول سفر، به هیچ عنوان احساس راحتی و خوشایندی را تجربه نکردید. برای آن که در سفرهای هوایی، بتوانید بهترین صندلی ممکن را برای خود رزرو کنید، پیشنهاد می کنیم که قبل از تهیه ی بلیط از یک شرکت هواپیمایی خاص، ابتدا به سایت اصلی آن شرکت سر بزنید و به قسمتی که در مورد صندلی توضیحاتی را ارائه داده است، مراجعه کنید. در این بخش، اطلاعات مفیدی در مورد صندلی، محل قرارگیری آن، امکانات تعبیه شدن بر آن و اطلاعات بسیار دیگری قرار داده شده است.

رازهای سفر ارزان

مثلا می توانید صندلی را انتخاب کنید که بتوان به راحتی پایه های آن را خم کرد و فضای بیشتری را برای لم دادن و استراحت کردن، بدست آورد. یا از صندلی که صفحه ی نمایشگر روی بالشتک بالایی آن تعبیه شده است، استفاده کنید.
خلاصه می توانید با کمی جستجو در سایت مخصوص شرکت هواپیمایی مورد نظر،
اطلاعات مفیدی را بدست آورید و اگر از خدمات ارائه شده راضی نبودید،
می توانید از خرید بلیط آن شرکت،
صرف نظر کنید و شرکت هواپیمایی دیگری را برای مسافرت، انتخاب کنید.

بهترین روزها برای خرید بلیط پرواز کدام است

رازهای سفر ارزان

یکی دیگر از نکاتی که باعث می شود با رعایت کردن آن تا حد قابل قبولی در پرداخت هزینه ی بلیط هواپیما صرفه جویی کرد و از طرفی از یک تعطیلات لذت بخش بهره برد، مشخص کردن روزی است که بلیط های پرواز را تهیه می کنید. در واقع بسیار مهم است که شما در چه روزهایی اقدام به خرید بلیط می کنید. مثلا اگر مرخصی شما دو روزه است، انتخاب پرواز در شنبه و بازگشت در سه شنبه (در کشورهایی که تعطیلات رسمی آن ها روزهای شنبه و یک شنبه است) بسیار مناسب خواهد بود. در کشورهایی که معمولا تعطیلات آن ها روزهای پنج شنبه و جمعه است نیز می توان از چنین راهکاری استفاده کرد.

چگونه می توان یک بلیط پرواز ارزان به کشورهای آسیایی تهیه کرد؟

رازهای سفر ارزان

سفر به نقاط مختلف جهان، آرزوی هر گردشگر یا علاقه مند به سفر است.
متاسفانه هزینه های مسافرت به کشورهای خارجی،
در بسیاری از موارد بالا است و هر فردی نمی تواند از عهده ی مخارج آن، برآید.
اما برای حل این مشکل نیز می توان از راهکاری ساده استفاده کرد. به جای تهیه ی بلیط از دفاتر بزرگ یا آژانس های بزرگ فروش بلیط هواپیما، می توان از شرکت های هواپیمایی کوچک اما معتبر برای خرید و تهیه ی بلیط استفاده کرد. معمولا این دفاتر برای جذب مشتری، تخفیفات قابل توجهی را به مشتریان عرضه می کنند.

چگونه می توان یک خانه ی اجاره ای ارزان یا یک آپارتمان کم قمیت یافت کرد؟

رازهای سفر ارزان

سپری کردن تعطیلات در یک ویلای شیک،
سوئیت های لوکس و اتاق هایی با امکانات و تجهیزات عالی،
خواسته ای که است که شاید همه ی علاقه مندان به سفر، نتوانند به آن دست یابند.
اما با استفاده از سایت های مختلفی که در زمینه ی اجاره ی ویلا و اتاق ، فعالیت می کنند، می توان در برخی از موارد، با موردی کاملا شیک و لوکس مواجه شد و با قیمتی مناسب، آن را اجاره کرد. البته بهتر است که از اعتبار این گونه سایت ها کاملا مطمئن شد تا با ضرری جبران ناپذیر مواجه نشوید.

چگونه می توان از پرداخت هزینه راننده و راهنما معاف شد؟

رازهای سفر ارزان

زمانی که وارد شهر یا کشوری نوین می شوید، عدم شناخت و آگاهی از دیدنی ها وجاذبه های گردشگری آن منطقه که قصد بازدید از آن ها را دارید، از مشکلاتی است که ممکن است گریبان گیر شما شود. بنابراین استفاده از یک راهنما، لازم و ضروری است. همچنین اگر فاقد وسیله ی نقلیه ی شخصی به آن ناحیه سفر کرده باشید، باید هزینه ی کرایه های تاکسی و دیگر وسایل نقلیله در آن شهر یا کشور مورد نظر را نیز در نظر گرفت و به هزینه های سفر، افزود. برای آن که مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید، بهتر است از تورهای مسافرتی معتبر استفاده کنید.
معمولا این تورها یک راهنما و یک راننده را برای نشان دادن مناطق گردشگری و توریستی، در نظر می گیرند.

چگونه می توان در خارج از کشور، ماشینی با بهترین نرخ کرایه کرد؟

رازهای سفر ارزان

گاهی اوقات با حضور در کشورهای دیگر، نیاز به کرایه ی ماشین برای گشت و گذار و رفتن به قسمت های مختلف مقصد، احساس می شود. اما سوال این است که چگونه می توان ماشینی را با قیمت پایین و مناسب کرایه کرد؟ اگر در کشور آمریکا به سر می برید، باید بدانید که معمولا عرف بر این است که مسافران پیش از ورود به خاک آمریکا، از دفاتر ثبت ماشین های کرایه ای، درخواست رزرو یک خودروی کرایه ای را اعلام می کنند و آن شرکت نیز به نام درخواست دهنده، خودرو را رزرو خواهد کرد.

کجارو

.

منبع : persianv.com

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :