آشنایی با روش های درمان طبیعی جت لگ یا پرواززدگی در دوران بارداری
از آنجایی که بسیاری از افراد در دوران بارداری سفر می کنند، اطلاع از روش های درمان طبیعی پرواززدگی در این دوران نیز حائز اهمیت است. - کجارو

آکاایران: جت‌لگ یا پرواززدگی، اختلال در الگوی خواب فرد به دلیل مسافرت در مناطق زمانی مختلف و پروازهای طولانی‌مدت است. از آنجایی که بسیاری از افراد در دوران بارداری سفر می‌کنند، اطلاع از روش‌های درمان طبیعی پرواززدگی در این دوران نیز حائز اهمیت است. در ادامه با آکا ایران همراه باشید.

همان طور که گفتیم، پرواززدگی ناشی از اختلال در ساعت بیولوژیک بدن است. احساس خواب‌آلودگی در طول روز، بیداری در شب، ناراحتی‌های معده و احساس بی‌قراری و ناخوشی کلی در بدن از علائم پرواززدگی هستند.

,جت لگ,پرواززدگی,بارداری

آکاایران: آشنایی با روش های درمان طبیعی جت لگ یا پرواززدگی در دوران بارداری

مسافرت در دوران بارداری و مشکل پرواززدگی

طبق گفته‌ی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده‌ی آمریکا، مسافرت به سمت شرق سبب مشکلاتی نظیر بی‌خوابی در ساعت‌های خواب کشور مقصد و به سختی بیدار شدن هنگام صبح می‌شود. سفر به سمت غرب موجب خواب‌آلودگی در غروب و بی‌خوابی قبل از سپیده‌دم است.

هر چه تعداد مناطق زمانی که در سفر خود از آن عبور می‌کنید بیشتر باشد، علائم پرواززدگی در شما حادتر خواهد شد. با وجود این، نکات و راه‌حل‌هایی وجود دارند که در صورت توجه کردن به آنها می‌توانید سفری راحت‌تر در مناطق زمانی مختلف داشته باشید و کمتر خسته شوید.

,جت لگ,پرواززدگی,بارداری

درمان‌های طبیعی پرواززدگی در دوران بارداری

سفر در دوران بارداری بسیار رایج است. امکان پرواز در دوران بارداری یکی از سوالات رایج زنان باردار است. یکی از مسائل مهم در پروازهای طولانی‌مدت، مدیریت مشکل پرواززدگی است.

چندین نکته وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید علائم پرواززدگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

ساعت خود را با ساعت مقصد تنظیم کنید

اگر برایتان امکان‌پذیر است، چند روز قبل از سفر، ساعت و برنامه‌ی زندگیتان را با ساعت کشور مقصد هماهنگ کنید. این کار به شما کمک می‌کند که راحت‌تر با برنامه‌ی زمانی جدید هماهنگ شوید.

ساعت

پروازهای شبانه را انتخاب کنید

انتخاب پرواز در ساعت‌هایی که زمان عادی خواب شما است به شما کمک می‌کند که در مقصد، سریع‌تر با زمان هماهنگ شوید.

چرت‌های کوتاه‌مدت بزنید

زمانی که احساس خواب‌آلودگی می‌کنید، کمی بخوابید. البته مدت زمان خواب خود را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در نظر بگیرید.

از نور خورشید استفاده کنید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به بدن شما کمک می‌کند که به چرخه‌ی خواب عادی خود بازگردید.

کافئین مصرف کنید

مصرف مقدار کمی کافئین در دوران بارداری، ضرری برای شما و فرزندتان نخواهد داشت. نوشیدن یک فنجان قهوه هنگام صبح به شما کمک می‌کند که راحت‌تر بیدار بمانید. به علاوه بهتر است که از ظهر به بعد، دیگر کافئین مصرف نکنید. البته فراموش نکنید که در استفاده مواد کافئین‌دار زیاده‌روی نکنید و مقدار محدودی از آن را مصرف کنید.

قهوه

به مقدار کافی آب بنوشید

نوشیدن آب کافی نیز علائم پرواززدگی را کاهش می‌دهد.

آب

در شرایطی که درمان‌های طبیعی جواب نمی‌دهند، چطور پرواززدگی را درمان کنیم؟

اگر شما فردی هستید که زیاد سفر می‌کنید و معمولا در سفرهای خود با مشکل پرواززدگی مواجه می‌شوید، باید درباره‌ی مصرف قرص‌های خواب‌آور حتما با پزشک خود مشورت کنید. این داروها به شما کمک می‌کنند که نظم خواب خود را در طول سفر حفظ کنید اما توجه کنید که مصرف برخی از داروهای خواب‌آور ممکن است در بارداری شما مشکل ایجاد کنند پس حتما قبل از مصرف خودسرانه‌ی دارو با پزشک خود مشورت کنید.

,جت لگ,پرواززدگی,بارداری

 

 

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :