آبشار اخلمد در مشهد + عکس
تصاویری زیبا از آبشار اخلمد در مشهد آبشار اخلمد نام آبشاری است در استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران ودر شهرستان چناران میباشد این آبشار در

آکاایران: آبشار اخلمد در مشهد + عکس

آکاایران: تصاویری زیبا از آبشار اخلمد در مشهد… آبشار اخلمد نام آبشاری است در استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران ودر شهرستان چناران میباشد.
 

این آبشار در ۲ کیلومتری روستای قدیمی اخلمد جریان دارد. آهکی بودن جنس کوه های اخلمد باعث پیدایش حفره های ژرف مدور در زیر این آبشار شده است.

این دره دارای دیواره های صخره ای با ارتفاع حدود ۲۰۰-۳۰۰ متر می باشد که یکی از بزرگ ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگنوردی در ایران می باشد از دیواره های معروف ان می توان به (دیواره سفید – الله اکبر -عقاب و…)نام برد ای دره دارای چندین آبشار می باشد که ۴ تای آنها دایمی و چندین آبشار فصلی دارد. آبشار اصلی خلمد حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد.

به گزارش آکا ایران اخلمد که از گردشگاههای طبیعی اطراف مشهد می باشد و قدمتی چند هزار ساله دارد، در دره ای در میان کوه بینالود واقع شده است که در ابتدای دره ، انواع گل ها و گیاهان زیبا و درختان انبوه به همراه باغات فراوان میوه به چشم می خورد و پس از طی مسیری آبشار اول که دارای 23 متر ارتفاع است، مشاهده میشود و با گذر از میان این آبشار و در یک کیلومتری آن، آبشار اصلی اخلمد با ارتفاعی حدودا 40 متری مشاهده می شود و آبشار سوم و چهارم نیز در بالای این آبشارها قرار دارد.

ده اخلمد دارای باغ های زیبا و پرمحصولی می باشد و از میان محصولات این منطقه سیب و گلابی اخلمد بسیار معروف است. اخلمد در ۸۴ کیلومتری مشهد و در امتداد جاده مشهد- قوچان واقع شده است.

عزیمت از مشهد به روستای اخلمد

 

عکس از سد باستانی سنگی روستا

عکس از مسیر شنی روستا و باغهای اطراف آن


عکس از منظره زیبای آبشار اوّل دره اخلمد


عکس از منظره زیبای آبشار دوم دره اخلمد


عکس از طبیعت زیبای مسیر رودخانه، دره و کوه های صخره ای آن


عکس از طبیعت زیبای مسیر رودخانه، دره و کوه های صخره ای آن و جمع گروه


عکس از طبیعت زیبا ی مسیر رودخانه و آبشار سوم در ارتفاع 1640 متری و انتهای مسیر برای برنامه اجرایی گروه


عکس از طبیعت زیبای سنگ نقاب دار و بدون پایه و عجایب خلقت


عکس از جمع گروه در کنار آبشار سوم

 

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :