معرفی موزه رشت یا همان موزه گنجینه رشت استان گیلان
عکس هایی از موزه رشت .. جاذبه های گردشگری گیلان - رشت : موزه رشت در بنایی به وسعت 700 مترمربع و با زیربنایی در حدود 560 متر با قدمتی 70 ساله واقع در ..

آکاایران: عکس هایی از موزه رشت

جاذبه های گردشگری گیلان – رشت : موزه رشت در بنایی به وسعت ۷۰۰ مترمربع و با زیربنایی در حدود ۵۶۰ متر با قدمتی ۷۰ ساله واقع در سبزه میدان خیابان طالقانی می باشد و گفتنی است موزه کنجینه رشت متعلق به میرزا حسین خان کسمایی یکی از یاران و فدائیان میرزا کوچک خان جنگلی بوده است که وزارت فرهنگ و هنر در سال ۱۳۴۹ آن را خریداری کرده و پس از تعمیرات لازمه به موزه تبدیل شد.

آکاایران: معرفی موزه رشت یا همان موزه گنجینه رشت استان گیلان

بعد از انقلاب پیروزی اسلامی موزه رشت به دو بخش مردم شناسی و باستان شناسی تقسیم شد.

بخش مردم شناسی :

این بخش به مواردی همچون زندگی روزمره مردمان محلی و مشاغل آنها , وسایل تدخین “دخانیات” , وسایل پیرایشی , وسایل پزشکی و .. فرش های تاریخی , قراردادنامه ها و وقف نامه های مربوط به دوره قاجار , ظروف زیبا و تاریخی , گلیم های محلی و .. اختصاص دارد.

بخش باستان شناسی :

این بخش نیز معرف عظمت و شکوه باستانی این خطه از سرزمین میهن عزیزمان است که دارای ۲۸ ویترین دو طبقه و ۱۱ ویترین دیواری می باشد که در آن از پیکان سنگی که متعلق به ۳۰۰۰ سال پیش از موعود مسیح می باشد تا اشیای زینتی همچون ; دستبند , انگشتر , گردنبند , خنجر و .. وجود دارد.

تلفن تماس : ۰۱۳۲۲۴۶۳۶۲ زمان بازدید همه روزه ۸ تا ۱۸

بخش معرفی جاذبه های گردشگری رشت مجله آکا ایران 

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :