فیروزآباد؛ تاریخ و دستبافته های قشقایی | دریک برند- آخرین اخبار برندها،بازار، مد ، زیبایی و سلامت
بخشی از مردم ایران، پیرو کمپینی که آنها را به دیدن ایران در نوروز پیش رو به جای ترکیه و دبی دعوت می کند تصمیم دارند به سفرهای داخلی بپردازند؛ اما مساله این است

آکاایران: فیروزآباد؛ تاریخ و دستبافته های قشقایی

بخشی از مردم ایران، پیرو کمپینی که آنها را به دیدن ایران در نوروز پیش رو به جای ترکیه و دبی دعوت می کند تصمیم دارند به سفرهای داخلی بپردازند؛ اما مساله این است که بسیاری از جاذبه های ایران برای آنها ناشناخته است.

آکاایران: فیروزآباد؛ تاریخ و دستبافته های قشقایی | دریک برند

فیروزآباد شهری در ۹۶ کیلومتری جنوب شیراز و مرکز شهرستان فیروزآباد است که در ۳ کیلومتری محوطه باستانی گور قرار دارد. این محوطه باستانی از شهرهای مهم دوره ساسانی و اوایل اسلام بوده است. در حدود قرن هفتم هجری فیروزآباد کهن، رفته رفته متروک شد و به جای آن، در خارج باروی شهر قصبه ای سربرآورد به نام «کوشک» که شهر فعلی فیروزآباد حاصل گسترش آن است. عمارت حاج عمادالملک، قلعه ای کوچک و بازار مهم ترین بخش های این قصبه تا دوره قاجار بودند. فیروزآباد در حال حاضر به بندر سیراف و بندر عسلویه جاده مستقیم دارد و به بندر بوشهر نیز متصل است.

,مد,زیبایی,زنان

بقایای کاخ اردشیر بابکان در نزدیکی شهر فیروزآباد، قلعه دختر در مسیر شیراز به فیروزآباد، منار میلو، نقش برجسته پیروزی اردشیر وکاروانسرای کنارسیاه دوره ساسانی از جمله دیگر دیدنی های این شهر است. از بازار پارچه آن می توانید پارچه های اعلا بخرید؛ پارچه هایی که برای استفاده زنان فیروزآباد است که اغلب ترک قشقایی هستند و پوشش محلی دارند. منطقه دشت کیل نیز با پوشش جنگلی درختان کیل، سقز و بادام کوهی در مسیر فیروزآباد به فراشبند در ایام بهار بسیار دیدنی است. سد تنگاب و دریاچه پشت این سد نیز از جاذبه های گردشگری فیروزآباد است و مسافرانی که از سمت شیراز به این شهر می روند یا برعکس، در مسیر خود از کنار این سد عبور می کنند. جاده پر پیچ و خم بعد از فیروزآباد به سمت جنوب تا رسیدن به دشت کیل که در ارتفاعات این بخش از زاگرس قرار دارد، با گل های وحشی و درختچه های بادام کوهی تصویری رویایی و نزدیک به آنچیزی است که در شمال ایران می بینیم، اما با پوششی متفاوت. از سوی دیگر مسیر جاده ای فیروزآباد تا شیراز نیز که در جهت شمالی فیروزآباد است با دریاچه سد تنگاب، دشت ها و کوه ها منظره ای متنوع دارد.

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :