موزه زمان کجاست؟
موزه زمان یا خانه حسین خداداد یکی از بناهای تاریخی شمال تهران است که در آن گنجینه ای از اشیا و اسناد مربوط به زمان به نمایش در آمده است. - کجارو

آکاایران: معرفی

مقاله‌های مرتبط:

  • موزه زمان، میزبان یادگاری های مشاهیر ایران
  • موزه زمان، میزبان ساعت های رومیزی لوکس از دکوراسیون خانه های قدیمی
  • موزه زمان، میزبان ساعت‌ های تاریخی به جای مانده از گذشتگان

موزه زمان (خانه حسین خداداد) یکی از خانه‌های تاریخی تهران است که مربوط به دوران قاجار است. این خانه و موزه زیبا در سال ۱۳۸۲ به ثبت ملی رسید. در این موزه اشیایی گرانبها که مربوط به زمان و زمان‌گیری هستند نگهداری می‌شوند. از جمله این اشیا می‌توان به ساعت‌هایی که از مشاهیر ایران همچون «پروفسور محمود حسابی» در موزه به نمایش در آمده است، ساعت‌های تاریخی و قدیمی مثل ساعت آفتابی «ناصرالدین‌شاه»، ساعت‌های لوکس و دکوری قدیمی و همچنین اسناد و مدارکی مرتبط با موضوع زمان اشاره کرد. به غیر از گنجینه گرانبهایی که در موزه قرار دارد، معماری و گچبری‌های زیبای این موزه هم توجه هر گردشگر و بازدیدکننده‌ای را به خود جلب می‌کند. در حیاط این موزه ساعت آفتابی، ساعت شنی، ساعت آبی و ساعت سوختی مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی به نمایش در آمده است و درون موزه هم  ساعت‌های مکانیکی دیواری، رومیزی، جیبی و مچی به نمایش در آمده است.

,موزه زمان کجاست,قیمت بلیت موزه زمان,آدرس موزه زمان

آکاایران: موزه زمان کجاست؟

,موزه زمان کجاست,قیمت بلیت موزه زمان,آدرس موزه زمان

,موزه زمان کجاست,قیمت بلیت موزه زمان,آدرس موزه زمان

,موزه زمان کجاست,قیمت بلیت موزه زمان,آدرس موزه زمان

آدرس

موزه زمان در  تهران، خیابان ولی‌عصر، ابتدای خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، نبش چهارراه پرزین بغدادی، پلاک ۱۲ قرار دارد.

موقعیت موزه زمان بر روی نقشه

,موزه زمان کجاست,قیمت بلیت موزه زمان,آدرس موزه زمان

دسترسی

برای رسیدن به موزه زمان می‌توانید با استفاده از بی‌آر‌تی‌های مسیر راه‌آهن - تجریش به سمت میدان تجریش حرکت کنید و در ایستگاه زعفرانیه از اتوبوس پیاده شده و پس از پنج دقیقه پیاده روی در خیابان زعفرانیه، به چهارراه پرزین بغدادی و موزه زمان برسید. همچنین اگر قصد سفر با مترو به موزه زمان را دارید، می‌توانید در ایستگاه مترو تجریش در خط یک مترو از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه با تاکسی یا بی‌آر‌تی‌های یاد شده از سر خیابان ولیعصر به سمت جنوب رفته و سر زعفرانیه از خودرو پیاده شده و در خیابان زعفرانیه به سمت موزه حرکت کنید. عکاسی در محوطه و داخل موزه آزاد است. بهای ورودی موزه زمان ۳۰۰۰ تومان است و ساعات بازدید از این موزه همه روزه (به جز جمعه‌ها و ایام تعطیل) از ساعت ۹ الی ۱۶ است.

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :