سفر هوایی با کودکان
مسائل مالی در میان نباشد و هزینه های سفر به خانواده فشار,سفر هوایی با کودکان,ساعتی,باشند,کمتر,نگه,مسائل مالی در میان نباشد و هزینه,جاذبه های پرواز

سفر هوایی با کودکان   

اگر پای مسائل مالی در میان نباشد و هزینه های سفر به خانواده فشار نیاورد، بیشتر خانواده های بچه دار ترجیح می دهند با هواپیما سفر کنند تا هم کمتر در راه باشند و هم جاذبه های پرواز هوایی فرزندشان را چند ساعتی از شیطنت و ورجه وورجه دور نگه دارد...

 اما همین سفر هم گاهی ممکن است با بدقلقی بچه ها دچار مشکل شود و پدر و مادر را کلافه کند.
بنابراین بد نیست چند توصیه مهم و کلیدی را در سفر هوایی با کودکان بخوانید و به کار ببندید تا از این به بعد سفر کم دردسرتری را با کوچولوهای شیطان تجربه کنید!
بچه ها ممکن است در فرودگاه و هواپیما بی‌قرار و بداخلاق شوند. اما شما باید برای‌شان سرگرمی درست کنید. بردن کتاب، دی وی‌دی پلیر یا هرچیز دیگری که بتواند آن‌ها را سرگرم نگه‌دارد مفید است. موبایل های امروزی یا حتی تبلت ها گزینه های خوبی برای تماشای کارتون در هواپیما هستند. مطمئن باشید که صفحه کوچک آن فرزندتان را بی حوصله نمی کند.
در عوض این دستگاه ها حجم کمتری دارند، سبک‌تر هستند و برای سفرهای طولانی‌تر باتری بیشتری دارند
حتماً ‍ آب‌نبات برای مکیدن در هنگام بلندشدن و فرودآمدن همراه داشته باشید و آن را زودتر از وقتی که هواپیما در باند قرارگرفته به کودک ندهید چون تا قبل از بلندشدن آن را تمام می کند و عملا فایده‌ای ندارد. وقت فرود هم یادتان نرود، یک آب‌نبات دیگر به او بدهید.
تنقلات مورد علاقه‌ کودک‌تان را همراه داشته باشید. اگر غذای هواپیما را دوست نداشته باشد و گرسنه بماند بداخلاق‌تر می‌شود.
سعی کنید که هم در هواپیما و هم در فرودگاه کنار پنجره بنشینید. فرودگاه جای هیجان‌انگیزی است و هر کودکی را دست‌کم برای مدتی سرگرم نگه می‌دارد و با خیالپردازی مشغول می کند.
یک کتاب فرودگاه داشته باشید. عکس‌هایی که این کتاب‌ها دارند با نام‌ها و اطلاعاتی که زیرشان نوشته شده برای کودکان سن مدرسه سرگرم‌کننده است. بعضی از کودکان حتی با تابلوی اعلانات فرودگاه هم می‌توانند مدتی سرگرم شوند.
به امنیت کودک اهمیت بدهید. اگر زیر سه سال است، او را روی صندلی ویژه‌ کودک بنشانید نه روی پای‌تان. در شرایط اضطراری، کودک روی پا عکس‌العمل‌های شما را محدود می‌کند. حواس‌تان باشد که ماسک اکسیژن ویژه‌ نوزادان در هواپیما وجود داشته باشد.
همیشه امکان تأخیر را درنظربگیرید. خوراکی، لباس، اسباب‌بازی و پوشک به اندازه‌ کافی همراه داشته باشید تا چند ساعت تأخیر برای‌تان کابوس نشود.
بچه ها دوست ندارند مدت طولانی یک جا بنشینند. قبل از سفر با او از شرایط سفر بگویید، مدت زمانی که  در راه خواهید بود و کارهایی که باید انجام دهد. به او بگویید: «تو کمربند ایمنی را نبسته‌ای؛ اگر این کار را انجام ندهی مهماندار به تو تذکر خواهد داد.»
پیش از ترک خانه، به کودک بگویید در فرودگاه یا هواپیما چه کارهایی ممنوع است و در عوض چه سرگرمی هایی خواهد داشت.
در مسافرت با هواپیما، نوزادان و کودکان کم سن، هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما در گوش خود احساس ناراحتی و درد می‌کنند.
 این درد ناشی از تغییرات فشار غیر طبیعی در فضای پشت پرده گوش (گوش میانی) است. با فرود هواپیما فشار هوا افزایش می‌یابد بنابراین احتمالا کودکان ناراحتی بیشتری را در گوش میانی خود تجربه می‌کنند. یک لیوان نوشابه بدون کافیین (آب بهترین است) به ازای هر ساعت پرواز به کودک بدهید و از اسپری‌‌های ضدالتهاب بینی پیش از پرواز و قبل از فرود استفاده کنید تا به باز شدن مجاری بینی کودک کمک کند.
اگر کودک‌تان، عفونت گوش یا سرماخوردگی دارد،‌ پیش از پرواز با متخصص اطفال‌تان مشورت کنید.
منبع:تبیان
ویرایش و تلخیص:آکاایران


 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :