ترس از پرواز هوایی
نوع ترس هیچ درمان و پیشنهاد و راهکاری,ترس از پرواز هوایی,حتما,خبر,تلخی,ترس از پرواز,نوع,ترس

ترس از پرواز هوایی   

حتما یکی از دلایلتان هم ناایمن بودن پروازهای داخلی و سقوط های تلخی است که بارها خبر آن را شنیده اید.متاسفانه باید بگوییم برای این نوع ترس هیچ درمان و پیشنهاد و راهکاری نداریم...

 چون یک ترس منطقی است که باید فعلا با آن کنار بیایید. اما اگر جزو کسانی هستید که حواشی سوار شدن به هواپیما شما را می ترساند یا مضطرب می کند، یا مثلا همیشه استرس جا ماندن از پرواز یا بهم خوردن حالتان بر روی آسمان را دارید، خواندن این مطلب به کارتان می آید.
بعضی از افراد هنگام پرواز استرس دارند؛ این استرس به شکل‌های مختلف خود را نشان می‌دهد. برخی هم از ساعت‌ها و حتی روزها پیش از سفرهای هوایی هیجان شدیدی دارند. هر دوی این حالت‌ها، سفر را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کنند و گردشگران را از داشتن اوقاتی خوش، چه پیش و چه هنگام سفر محروم می‌کند. برای کنترل این استرس و داشتن سفری ایمن و سالم انجام کارهایی قبل و حین پرواز ضروری است.

قبل از پرواز
1. سعی کنید به خاطر ترافیک و شلوغی مسیر خانه یا محل کار تا فرودگاه و همچنین تاخیر در پرواز، خیلی حرص و جوش نخورید؛ چون با این کار در تمام طول مسیر، استرس و سر درد کلافه‌تان می‌کند.
2. زمان را برای پیاده‌روی‌های داخل فرودگاه، راهروهای شلوغ و کنترل مدارک در گیت‌های خروجی از 2 ساعت قبل از پرواز تنظیم کنید.
3.برای حمل چمدان ها از چرخ دستی‌های فرودگاه استفاده کنید؛ خیلی به دست و گردن‌تان فشار وارد نکنید و در صورت لزوم از متصدیان این کار کمک بگیرید.
4. اگر استرس‌تان زیاد است؛ می‌توانید قبل از پرواز خود را با خواندن کتاب، مجله و روزنامه سرگرم کنید؛ با این کار تا حدی نگرانی شما فروکش می‌کند.
5. قبل از سوار شدن به هواپیما، کمی پیاده‌روی کنید؛ این هم روشی برای کم کردن استرس است. در ضمن با این کار خون در رگها به جریان می‌افتد و بدن تجدید قوا می‌کند.
6. با نوشیدن آب کافی قبل و حین پرواز از کم‌شدن آب بدن جلوگیری کنید.

هنگام پرواز
1. از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار حین پرواز خودداری کنید؛ چون نوشیدن آنها سبب بروز تشنگی می‌شود.
2.قبل و حین سفر، غذاهای سنگین و پر حجم نخورید؛ ممکن است به دل پیچه و تهوع مبتلا شوید. در این اوقات از غذاهای سبک مثل سالاد ‌یا میوه استفاده کنید.
3.در طول سفرهای طولانی هر یک یا 2 ساعت بلند شوید و 5 یا 10 دقیقه راه بروید.
4.هرگز چهار زانو روی صندلی هواپیما ننشینید.
5.با سفت و شل کردن ماهیچه‌های پا و حرکت و فشار دادن آنها روی جا پایی از لخته شدن خون و عوارض آن پیشگیری کنید.
6.در سفرهای طولانی، حتما از جوراب‌های مخصوص هواپیما استفاده کنید.
7.وقتی هواپیما در حال بلند شدن یا نشستن است برای این‌که فشار سینوس‌ها متعادل شود و گوش یا سینوس درد نگیرد بهتر است آبنبات بمکید یا چیزی قورت بدهید.
8.همیشه داروها یا نسخه‌تان را در کیف دستی همراه خود داشته باشید تا در مواقع ضرورت از آنها استفاده کنید.
منبع:تبیان
ویرایش و تلخیص:آکاایران


 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :