همه چیز درباره اضافه بار
سفرهای هوایی,تاخیرهای کسل کننده پروازها چشم پوشی,چیز درباره اضافه,معمولا به سادگی آب خوردن انجام,کسانی که اهل مسافرت,تاخیرهای کسل کننده پروازها,معمولا به سادگی

همه چیز درباره اضافه بار   

سفرهای هوایی برای کسانی که اهل مسافرت های پی در پی هستند، معمولا به سادگی آب خوردن انجام می شود. اگر از نقص های فنی و تاخیرهای کسل کننده پروازها چشم پوشی کنیم، در سفرهای هوایی همه چیز نظم خود را دارد و این بخش مهمی از استرس های سفر را کم خواهد کرد...

با این حال، کسانی که خیلی اهل سفر هوایی نیستند، بد نیست چند نکته کلیدی را بدانند تا کمتر سر در گم شوند.
· اضافه بار قانون همه خط های هوایی است. از محدودیت‌هایی که شرکت هوایی برای وزن و تعداد چمدان‌ها قرارداده اطلاع دقیق داشته باشید.
 معمولاً قوانین محکمی دراین مورد دارند و هزینه‌های گزافی برای اضافه‌بار می‌گیرند. مطمئن شوید که مقررات واقعی شرکت هوایی پرواز خودتان را چک کرده‌اید.
·اگر بارتان بیش از حد مجاز است، ارزان‌ترین روش برای حمل بارتان را پیداکنید. گاهی امکان پیش‌پرداخت کردن هزینه‌ی اضافه بار وجود دارد. معمولاً شرکت‌های هواپیمایی تخفیف‌هایی هم دارند (discounted cargo rates) ولی هماهنگی‌های لازم را باید پیش از پرواز صورت دهید. مقصد بار شما با مقصد خود شما که بر روی بلیت درج شده باید یکی باشد و باید خودتان بار را به سالن ترمینال بار تحویل دهید و احتمالاً هزینه هایی مثل حقوق گمرکی نیز به آن تعلق خواهد گرفت.
· هزینه‌ پست کردن و یا حمل دریایی خیلی ارزان‌تر از حمل هوایی بارتان و یا هزینه‌های اضافه‌بار است. چمدان‌های اضافی‌تان را، اگر واقعاً به آن‌ها نیازی ندارید، به خانه برگردانید یا اگر سفر طولانی‌تری دارید آن‌ها را پیش‌پیش بفرستید.
· خدمات حمل بار این امکان را به شما می‌دهند که بارتان را در یک تاریخ مشخص (بین 48 ساعت تا 5 روز بعد از رسیدن شما به مقصد) در-به-در (تحویل از در منزل و تحویل به محل نهایی مقصد) به شما تحویل دهند، بدون این‌که نیازی باشد به ترمینال بار بروید. تمام تشریفات اداری آن هم انجام و مدیریت می‌شود. هزینه‌ی آن از حمل بار هوایی ارزان‌تر است ولی باز هم نسبتاً گران است.
·اگر ناچارید که بار زیادی داشته باشید، حتماً بلیت First Class یا Business Class بگیرید. گران‌تر هست، درعوض، بسیاری از خطوط هوایی امکان حمل بار بیش‌تری به شما می‌دهند.
در خطوط هوایی ایران هم همین قواعد صدق می کند و میزان بار مجازتان با توجه به این که به کجا مسافرت می کنید، بستگی به وزن و تعداد بار شما دارد. در بیشتر خطوط هوایی ایران بسته های بیش از 32 کیلوگرم قابل پذیرش نیستند. اما ممکن است میزان بار مجاز ذکر شده در شرکت های هوایی مختلف، متفاوت باشد.
· هربسته ای که ابعاد آن بیش از میزان مجاز ذکر شده باشد مشمول هزینه اضافی خواهد بود.
. هربسته ای که ابعاد آن بیش از میزان مجاز ذکر شده باشد مشمول هزینه اضافی خواهد بود . در هر یک از موارد چه بر اساس تعداد بسته و چه بر اساس وزن ،حداکثر وزن مجاز هر بسته 32 کیلوگرم و حداکثر جمع ابعاد آن 158 سانتی متر است.
· علاوه بر میزان بار مجازی که به طور رایگان حمل می شود، شما می توانید لوازم شخصی خود را به داخل کابین هواپیما ببرید. این اقلام (که شامل خریدهای معاف از مالیات نیز می شوند) باید به صورتی مطمئن در کمدهای بالای سر یا زیر صندلی جلو جای گیرند.
·به دلیل محدودیت فضا شاید لازم باشد کالسکه نوزادان هنگام پذیرش بار تحویل داده شود .
·توصیه می شود مدارک مهم ، وجوه نقد ، لوازم با ارزش ، داروهای مصرفی و رایانه های قابل حمل را داخل کیف دستی خود قرار دهید.
. از حمل وسایلی که امنیت را به مخاطره می اندازد (از قبیل اسلحه های بدل، چاقو و موارد مشابه) در کیف های دستی خودداری کنید تا در بخش امنیتی فرودگاه معطل نشوید.
·اگر قصد دارید با باری اضافه سفر کنید توصیه می شود حداقل 30 دقیقه زودتر از زمان مقرر به پذیرش بارمراجعه کنید.

چمدان بدون همراه
اگرمایل نیستید هزینه اضافه بار همراه را بپردازید، تحت شرایط زیر می توانید چمدان ها و بار خود را به عنوان بار غیرهمراه با نرخ مخصوص بار ارسال کنید:
·لوازم شما فقط می تواند شامل وسایل شخصی باشد. ( از قبیل آلات موسیقی ایرانی قابل حمل، ماشین تحریر و لوازم ورزشی قابل حمل و صنایع دستی ایرانی. اما لوازم و ماشین آلات صنعتی، مشروبات الکلی، عطرها، مبلمان خانگی، کالاها و نمونه های فروش که مشمول هزینه ها و حقوق اضافه بار و بار عادی می باشند مستثنی هستند.)
. مسوول مدارک و هزینه های مرتبط با بار غیر همراه (از قبیل هزینه گمرک و ترخیص بار پس از ورود به مقصد) خود شما هستید.
·شما باید بلیت معتبر سفرتان را هنگام تحویل بار جهت استفاده از نرخ مخصوص اضافه بار غیر همراه ارایه دهید  درغیر این صورت محموله شما مشمول نرخ معمول بار خواهد شد .
·هنگام بسته بندی اقلام فاسد شدنی اجازه دارید فقط برای حمل درجامه دان مسافری ،حداکثر 2 کیلوگرم یخ خشک (دی اکسید کربن) استفاده نمایید.
·چمدان های غیر همراه 4 روز قبل از پرواز پذیرش می شوند .
 منبع:تبیان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :