آکاایران غذا خوردن در رستوران می تواند مکمل گردش شبانه روزی ما باشند. البته برخی رستوران ها آن قدر خوب هستند که خودشان به مقصد گردش تبدیل شوند.

به نقل از تلگراف، بشر شاید هرگز فکرش را هم نمی کرد که بتواند زیر آب غذا بخورد، آن هم در رستوران هایی مجلل که سرآشپزهایشان از بهترین های حرفه خود در جهان هستند. سفر به کشورهای دیگر به بهانه غذا خوردن در این رستوران ها فقط می تواند تفریح افرادی باشند که سرمایه فراوانی دارند! در ادامه با بهترین رستوران های زیر آب جهان آشنا شوید.

به گزارش آکاایران رستورانی زیر آبیِ ایتها – هتل کنراد، جزیره رنگالی، مالدیو

این رستوران در یک جزیره خصوصی در وسط اقیانوس هند واقع شده است. در واقع ۱۲ رستوران، کافی شاپ و ویلای آبی برای مهمانان مهیا شده است. یک محل اختصاصی نیز برای علاقه مندان به پنیر در آنجا وجود دارد که در آن ۱۰۱ نوع پنیر از باکیفیت ترین پنیرهای جهان وجود دارد. اما این مجموعه به رستوران ایتها (Ithaa) خود معروف است. رستوران ایتها در حقیقت اولین و تنها رستوران تمام شیشه ای زیر آبی جهان است.

این رستوران با سطح آب پنج متر فاصله داشته و نمایی ۳۶۰ درجه از زندگی دریایی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم می کند. ایتها در زبان مالدیوی معنای «مادر مروارید» را می دهد. طراحی این رستوران نیز از طراحی معاصر اروپا وام گرفته است. برای ناهار می توان غذایی سبک مانند سوپ لوبیا سبز، سالاد انبه سبز و پاپایا به همراه موس شکلات تلخ میل کرد. انواع نوشیدنی و غذاهای دیگر نیز در این رستوران یافت می شود.

آکاایران: معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس


رستوران المهره – هتل برج العرب جمیرا، دوبی

این رستوران به زیر آب نرفته است، بلکه زیر آب را به بالا آورده است! آکورایوم بسیار بزرگ این رستوران واقعا زیبایی خاصی را به آن بخشیده است. رستوران المهره باکیفیت ترین غذاهای دریایی دوبی را به مشتریان ارائه می دهد. تمامی غذاهای دریایی را می توان در این رستوران یافت.

,معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس,عکس,رستوران

سابسیکس – نیاما، مالدیو

رستوران سابسیکس جواهری دیگر در قلب جزایر مالدیو است که در مجمتع تفریحی «پِر آکوم» واقع شده است. این رستوران در فاصله شش متری از سطح آب ساخته شده و به ساحل نیز ۵۰۰ متر فاصله دارد. هر چیزی که فکرش کنید در اینجا یافت می شود: صبحانه های مجلل، ناهار و شام سلطنتی، مراسم عروسی و میهمانی های خصوصی. ناهارهای سرو شده در این رستوران عموما سبک بوده و کنار آن می توانید تمام نوشیدنی های تازه را نیز امتحان کنید. هزینه غذا خوردن در این رستوران هم چندان بالا نیست. هر کس تنها با ۱۰۰ یورو می تواند در این رستوران غذا میل کند.

,معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس,عکس,رستوران

لژ زیرآبی جولز – پارک زیرآبی کی لارگو، فلوریدا

برای رسیدن به این هتل باید کمی فعالیت داشته باشید، زیرا تنها یک راه برای رسیدن به این هتل زیر آبی وجود دارد و آن از طریق غواصی عمقی است. هتل «کی لارگو» تنها هتلی در جهان است که زیر آب واقع شده است. محلی بین هتل و یک لابراتوار تحقیقاتی به یک بسته ویژه شبانه اختصاص داده شده که هزینه آن ۵۱۲ یورو برای دو نفر است. در این مکان همه نوع اسنک، صبحانه، پیتزا و لوازم غواصی یافت می شود. البته اگر یک غذای خوشمزه هم بخواهید مشکلی نیست، چرا که یک سرآشپز ماهر برای تحویل غذا تا آنجا غواصی می کند. کسانی هم که تمایلی به خوابیدن در هتل و نگاه کردن به جانوران دریایی ندارند می توانند برای خوردن پیتزا به رستوران بروند و ۹۶ یورو نیز بپردازند.

,معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس,عکس,رستوران

کارگو هلد – دنیای دریایی اوشاکا، دوربان، آفریقای جنوبی

درست است که این رستوران در زیر آب واقع نشده، اما محلی در قسمت عقب یک کشتی افسانه ایِ آفریقای جنوبی به نام «فانتوم» به شما اختصاص داده می شود. چشم انداز زیبای اقیانوس و محفظه مخصوص کوسه ها در مقابل شما است. فقط دقت کنید میزی را سفارش دهید که نزدیک شیشه ها باشد تا این چشم انداز زیبا را بهتر ببینید. در ضمن انواع غذاهای خوشمزه و باکیفیت را می توانید سفارش دهید. اگر هم دلتان خواست می توانید در کنار اقیانوس کمی قدم بزنید.

,معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس,عکس,رستوران


اوتِر این – دریاچه مالارن، سوئد

اگر از کوسه ها خوشتان نمی آید، می توانید «اوتر این» را امتحان کنید. در ابتدا باید در کنار «واستِرا» سوار قایق شوید و به این خانه زیبا بر روی آب برسید. این خانه توسط «مایکل گنبِرگ» به عنوان یک پروژه هنری ساخته شد. اما وقتی وارد خانه می شوید همه چیز شروع می شود. در زیر خانه یک اتاق خواب تمام شیشه ای زیبا وجود دارد. در این هتل برای تفریحات ابتدایی است. در طول روز می توانید در کنار خانه ماهیگیری کنید یا آفتاب بگیرید. در ضمن حتی می توانید شنا کنید و یا با قایق کمی سفر کنید. عصرها هم غذا با قایق تحویل شما خواهد شد. به نظر که رویایی می رسد!

,معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس,عکس,رستوران

رستوران فیجی – مجتمع تفریحی زیر آبی پوزئیدون، فیجی

مجتمع تفریحی پوزئیدون هنوز تکمیل نشده است. قرار است که این مجتمع تفریحی به نخستین مجتمع تفریحی تبدیل شود که کاملا زیر آب است. این مجتمع کاملا مجهز خواهد بود و حتی یک کلیسای کوچک نیز در آن ساخته خواهد شد.

,معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس,عکس,رستوران


رستوران دریا – مالدیو

این رستوران تا سطح آب سه متر فاصله دارد. مهم ترین نکته در مورد این رستوران این است که تمامی دیوارهای آن شیشه ای است. بنابراین می توان منتظر یک هیجان تمام نشدنی در آن بود.

,معروف ترین رستوران های زیرآب+عکس,عکس,رستوران

منبع :

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :