بزرگترین خانه درختی دنیا
این شاید بزرگترین آرزوی کودکی خیلی از مردم دنیا باشد. این که بالای درخت زندگی کنند و مجبور نباشند روی زمین راه بروند! هوراس برگس هم همین آرزو را داشت که تصمیم گ

 

این شاید بزرگترین آرزوی کودکی خیلی از مردم دنیا باشد. این که بالای درخت زندگی کنند و مجبور نباشند روی زمین راه بروند! هوراس برگس هم همین آرزو را داشت که تصمیم گرفت بزرگترین خانه درختی دنیا را در 10 طبقه بنا کند.

 

هوراس نجاری را از روی علاقه و با تمرین زیاد یاد گرفته بود و با تجربه ای که در معماری و نماسازی داشت، شروع به ساخت خانه رویایی اش در ایالت تنسی آمریکا کرد. کار ساخت خانه در سال 1993شروع شد و اگرچه همچنان ادامه دارد اما توانسته لقب بزرگترین خانه درختی دنیا را به خود اختصاص دهد.

این خانه 10 طبقه دارد و وزن آن به بیش از 2500 کیلوگرم می رسد. ارتفاع هر طبقه حدود 3متر و نیم است و مساحت این خانه به 700 تا 0 متر مربع می رسد. ارتفاع کل سازه هم کمی بیشتر از 30متر است.

برگس می گوید که قرار است به زودی این خانه را در کتاب رکوردهای جهانی به ثبت برساند اما به شرطی که بتواند زودتر جزئیاتی که می خواهد را به بنا اضافه کند و برای این کار ترجیح می دهد از قطعه چوب های بازیافتی یا اهدایی مردم استفاده کند

جالب است بدانید در ساخت این خانه تا به حال بیش از 258 هزار میخ استفاده شده است! شهرت خانه درختی عظیم الجثه برگس آنقدر زیاد است که هر هفته بین 400 تا 500 نفر از گردشگران دنیا به بازدید آن می آیند و اکثر آنها معتقدند ساخت چنین هتلی فقط می تواند کار یک دیوانه خوش ذوق و کاربلد باشد!

,خانه درختی, خانه درختی برگس ,توصیه های سفر

برگس می گوید که قرار است به زودی این خانه را در کتاب رکوردهای جهانی به ثبت برساند اما به شرطی که بتواند زودتر جزئیاتی که می خواهد را به بنا اضافه کند و برای این کار ترجیح می دهد از قطعه چوب های بازیافتی یا اهدایی مردم استفاده کند.

,خانه درختی, خانه درختی برگس ,توصیه های سفر

 تا به حال هر چیزی که در این خانه به کار رفته، از همین چوب ها بوده و 12هزار دلاری هم که خود برگس برای ساخت خانه هزینه کرده، مربوط به میخ ها و تجهیزات کاری بوده که در این 19سال برای ساخت خانه به آنها نیاز داشته است.

,خانه درختی, خانه درختی برگس ,توصیه های سفر

او می گوید همیشه آرزوی ساختن چنین خانه ای را داشته است اما یک شب خواب می بیند که باید حتما این خانه را بنا کند و از فردای آن روز میخ و چکش به دست روانه جنگل ها می شود و مکان مورد نظرش را برای ساخت این هتل انتخاب می کند.

,خانه درختی, خانه درختی برگس ,توصیه های سفر

برگس تصمیم دارد خانه درختی خود را بعد از کامل شدن به عنوان هتل مورد استفاده قرار دهد و مطمئن است گردشگران زیادی در آن اقامت خواهند کرد.

 

 

رستم زاد

بخش گردشگری تبیان

,خانه درختی, خانه درختی برگس ,توصیه های سفر
رقابت هتل های دنیا برای جذب توریست، مهم ترین بهانه ای است که هر روز باعث سربرآوردن یک «ترین» دیگر در بین هتل ها می شود. هتل هایی که هر کدام سعی دارند با یک ویژگی منحصر به فرد اسم و رسم کسب کنند و نامشان را در جهان هتل های عجیب دنیا به ثبت برسانند.
,خانه درختی, خانه درختی برگس ,توصیه های سفر

عجیب ترین هتل های دنیا

هتل‌های عجیب و غریب دنیا هر یک بنا به دلیلی طراحی شده‌اند و هدف خاصی را هم دنبال می‌کنند، اما تا به حال با خود فکر کرده‌اید اگر هتلی برای علاقه‌مندان به دنیای ماشین ساخته شود، حضور در آن برای این افراد چه لذتی خواهد داشت؟
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :