تابستان کجا برویم؟
سفرهای تابستانی,آغاز سفرهای تابستانی,عکس سفرهای تابستانی,ایمنی در سفرهای تابستانی,سفرهای تابستانی 93,سفرهای تابستانی بازنشستگان,ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی,توص


اگر این روزها هوای سفر رفتن داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که به سراغ مقاصد جدید و بکرتر رفتن، بهتر از روانه شدن به سوی استان‌های حاشیه دریای خزر است.

شاید بپرسید در این اوج گرما چه مقصدی می‌تواند مورد قبول باشد. پاسخ به این پرسش گزینه‌هایی را پیش رو قرار می‌دهد که می‌توانند میزبانی خوب برای ما باشند.


حالا که امتحان کنکور هم پشت‌سر گذاشته شده و نزدیک به 1 میلیون و 250 هزار خانواده هم از استرس گذراندن امتحان نفس‌گیر فرزندانشان خلاص شده‌اند، می‌توان امیدوار بود که سفرهای تابستانی,سفرهای تابستانی ,سفرهای تابستانی بازنشستگان,توصیه های سفر

این موقعیت بهترین فرصت برای گردشگری ماجراجویانه در آبهای خروشان تحت عنوان «رفتینگ» یا همان قایقرانی در آب‌های خروشان است.

از سال 87 به همت بخش خصوصی و حمایت کمیته ملی طبیعت‌گردی، کار شناسایی موقعیت‌های مناسب رفتینگ در رودخانه‌های استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد و رودخانه ارمند به‌عنوان نقطه آغازین اجرای این طرح در نظر گرفته شد.

سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان هم در تدارک بسترسازی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری این منطقه است. روستای ارمند در منطقه، میان شهرستان‌های لردگان و اردل در جاده ارتباطی چهارمحال و بختیاری به خوزستان قرار گرفته است.

کشور ما مناطق خشک بسیاری دارد و همین یکی از دلایلی است که مسافران تابستانی را به سوی 3 استان حاشیه دریای خزر می‌کشاند. اما در همین شرایط می‌توان به مقاصدی اندیشید که اتفاقا نزدیک‌تر و با جذبه‌اند هرچند به اندازه شمال سرسبز نیستند

با این حساب می‌توان این منطقه را با این جاذبه جدید مقصدی برای همه دوستداران گردشگری مفرح دانست، اما قطعا استان‌هایی چون خوزستان، فارس، اصفهان، کرمان و یزد به این منطقه نزدیک‌ترند و همین می‌تواند برای آنها با توجه به سفر زمینی به صرفه‌تر باشد.

سفرهای تابستانی,سفرهای تابستانی ,سفرهای تابستانی بازنشستگان,توصیه های سفر

استان لرستان نیز از موقعیتی مشابه در مورد رودخانه‌ها برخوردار است و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان نیز در تدارک برنامه‌ای برای راه‌اندازی گردشگری ماجراجویانه در رودخانه‌های لرستان است. اما آنچه اینک در لرستان نقد است آبشارهای این منطقه است که در کنار آب و هوای نسبتا خنک آن می‌تواند فرصتی برای مسافرت‌های تابستانی باشد.

البته باید توجه داشته باشیم که متاسفانه لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری از حداقل‌ها هم برای اقامت برخوردار نیستند. در مورد لرستان حتی اقامتگاه‌های بین‌راهی و آنچه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قول راه‌اندازی آن را داده بود وجود ملموسی ندارد.

این وضع تا به آنجا پیش می‌رود که در مسیر زیبای اندیمشک – خرم‌آباد هیچ اقامتگاه و استراحتگاه بین‌راهی نظیر آنچه در اتوبان تهران – قم وجود دارد دیده نمی‌شود و همین، مسافران را واداشته تا سریع از این محور عبور کرده و توقفی نکنند. با این حال شاید بد نباشد شما فرصتی به خودتان بدهید و چند دقیقه ای را در جاده های زیبای این منطقه توقف کرده یا چند ساعتی را در چادر به سر ببرید!


گروه گردشگری تبیان

منبع: همشهری آنلاین

گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :