10 پیشنهاد برای سفرهای یک روزه
نمک آبرود ویلا,نمک آبرود تله کابین,نمک ابرود چالوس,نمک آبرود,نمک آبرود نقشه,نمک ابرود چالوس,نمک آبرود هتل,نمک ابرود فی ایران,نمک آبرود کجاست,نمک ابرود شمال ایرا


 

برای جماعت کارمند، فردا پرونده تعطیلات نوروزی بسته می شود و بعد از آن باید به تک روزهای قرمز تقویم دلخوش باشند. اما شاید در این تعطیلات پراکنده هیچ برنامه ای بهتر از سفرهای یک روزه نباشد.

اگر خوش شانس باشید، می توانید یکی دو روز مرخصی بین هفته بگیرید تا از خلوتی جاده ها در هفته دوم عید استفاده کنید و از شهر بیرون بزنید. ما هم برای شما چند پیشنهاد داریم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 

 


نمک آبرود

در 215 کیلومتری شمال تهران مجموعه گردشگری به وسعت 650 هکتار با نام شهر توریستی نمک آبرود قرار دارد. یکی از بخش های مهم توریستی نمک آبرود تله کابین است که امکان صعود به بالای قله زیبای مدوبن را فراهم می کند.

 قله کوه مدوبن، با داشتن امکانات پذیرایی مسافرین و همچنین اختلاف دمای حدود 10 درجه سانتی گراد نسبت به پای کوه در ماه های گرم سال فضای خاطره انگیزی برای گردشگران خواهد داشت.

باغ لاله گچسر

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

باغ لاله های گچسر در کیلومتر 52 جاده چالوس واقع در روستای گرماب قرار دارد و از دهم اردیبهشت ماه هر سال پذیرای بازدید کنندگان است.

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

بیشتر ایرانی ها لااقل یک بار به ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

این روزهای خنک بهار، بهترین فرصت کویرگردی است و کویر مرنجاب که شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد، گزینه خوبی برای این کار به حساب می آید. مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می شود و یکی از بزرگ ترین ریگزارهای ایران است. قسمت عمده این کویر پوشیده از تپه های شنی و ریگزار است.

این کویر از نظر پوشش گیاهی بسیار غنی است و عمده مساحت آن را گیاهان شورپسند مثل درخت های گز و تاق و بوته های قیچ تشکیل می دهند. پوشش جانوری منطقه هم به دلیل وجود آب و غذای فراوان بسیار غنی است و در آن می توانید گرگ، شغال، کفتار، روباه شنی، گربه شنی، بزمجه، آفتاب پرست، انواع مارمولک، مار، عقرب، تیهو، عقاب و شاهین را ببینید.

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

غار علی صدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است. این غار در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی صدر (یا علی سرد) شهرستان کبودرآهنگ (استان همدان) واقع شده است.

محوطه غار دالان های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. از مجموعه رشته آب ها، دریاچه بزرگی در درون غار به وجود آمده و از این رو نفوذ به عمق غار علی صدر یکی از دیدنی های جهانگردی استان همدان است.

زمین شناسان قدمت سنگ های این غار را به دوره ژوراسیک از دوران دوم زمین شناسی 208 میلیون سال قبل) نسبت می دهند.

تنگه واشی

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

تنگه واشی یا تنگه ساواشی در حدود 15 کیلومتری شمال غربی شهرستان فیروزکوه قرار گرفته و با داشتن آب و هوای مناسب در تابستان ها، میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران است.

 شاید یکی از جذاب ترین بخش های سفر به تنگه واشی حرکت در رودخانه ای است که در بین یک دره سنگی قرار دارد. با توجه به نزدیکی تنگه واشی به شهر تهران، امکان مسافرت یک روزه به این منطقه وجود دارد و به خصوص در تابستان هزاران نفر به این منطقه مسافرت می کنند.

کندلوس

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

کندلوس که امروزه آن را میخ ساز می گویند در دامنه های سرسبز و خرم البرز در منطقه کجور مازندران قرار دارد و از چهار دهکده به نام های پیده، گیل کلا، میرکلا و کندلوس تشکیل شده است. دهکده کندلوس که یکی از قدیمی ترین مجتمع های انسانی منطقه به شمار می رود، در دامنه های سلسله جبال البرز منتهی به دره زانوس واقع است. در موزه مردم شناسی که در دامنه تپه ای در دهکده کندلوس قرار دارد اشیا و آثار متعلق به مردمان این منطقه از جمله ظروف، کتب خطی، صنایع دستی و ... نگهداری می شود.

دشت لار دماوند

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

دشت لار بزرگ ترین دره ایران است که در 70 کیلومتری شرق تهران در جاده هراز قرار گرفته است. آب و هوای متغیر این دشت را به «لار دیوانه» و چشمه های متعدد آن را به زمین «هزار چشمه» مشهور کرده است.

پارک ملی لار که حدود 28 هزار کیلومتر مساحت دارد، مکانی مناسب برای راهپیمایی و دریاچه آن در صورت صدور اجازه توسط سازمان حفاظت محیط زیست موقعیتی خوب برای شنا و ماهیگیری است.

لار مکان مناسبی برای دیدن چهره زیبای بام ایران است. لار زیستگاه جانورانی چون گراز، گرگ، روباه، پلنگ، کل و بز، قوچ و میش، عقاب طلایی، کبک و انواع مار چون افعی البرزی و ماهی قزل آلا است.

محلات

ماسوله,ابیانه,غارعلی صدر,توصیه های سفر

شهر محلات در جنوب غربی تهران و در فاصله 362 کیلومتری تهران قرار دارد و یکی از شهرستان های استان مرکزی محسوب می شود. محلات شهر گل است و در فصل تابستان و  معمولاً در اوایل شهریور ماه جشنواره بزرگ گل و گیاه در آن برگزار می شود که تماشای آن بسیار لذت بخش است.

بخش گردشگری


برگرفته از ایران، جام جم


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :