6موزه برتر جهان
موزه متروپولیتن نیویورک,موزه لوور دانلود,موزه لوور معماری,موزه لوور آنلاین,موزه لوور در فرانسه,موزه لوور ایران,موزه لوور ایران,موزه لوور,موزه لوور ابوظبی,موزه ل

شش

اورسی مهمترین موزه نقاشی و مجسمه‌سازی جهان

موزه اورسی از معروف‌ترین موزه‌های پاریس و یکی از موزه‌های مهم نقاشی و مجسمه‌سازی جهان است، بنای این موزه در ساحل چپ رود سن و محل قبلی ایستگاه قطار پاریس است . این موزه محل نگهداری آثار هنری فرانسه بین سال‌های 1848 تا 1914 و آثار موجود در آن شامل نقاشی، مجسمه، عکس و مبلمان است.

مهم‌ترین علت معروفیت این موزه مجموعه‌های سبک امپرسیونیسم از جمله آثار «کلودمونه» و «رنوار» است. بسیاری از این آثار تا قبل از افتتاح این موزه در سال 1986 در موزه «ژودوپوم»، «موزه متروپولیتن نیویورک,موزه لوور,موزه لوور آنلاین,توصیه های سفر

ساختمان این موزه در ابتدا برای ایستگاه قطار استفاده می‌شد، این بنا که در سال 1939 به عنوان ایستگاه قطار جنوب غرب فرانسه مورد استفاده قرار می‌گرفت در سال 1939 به علت مناسب نبودن برای قطار‌ و سرویس تغییر کاربری داد.

در سال‌های جنگ جهانی دوم نیز قسمتی از این ساختمان به عنوان مرکز پست استفاده می‌شد. دولت فرانسه در سال 1977 برای تبدیل این بنا به موزه تصمیم گرفت. موزه اورسی در سال 1986 توسط «فرانسوا میتران» رییس‌جمهور فرانسه افتتاح شد، مساحت امروزی موزه در حدود 45 هزار متر مربع است.

نمایش 35 هزار اثر هنری در موزه متروپولیتن نیویورک,موزه لوور,موزه لوور آنلاین,توصیه های سفر

تنها مجسمه‌های ساخته‌شده از موم در مادام توسو

«مادام توسو» نام موزه مشهوری است که مرکز آن در شهر لندن انگلستان قرار دارد.در این موزه تندیس‌های مومی افراد مشهور و تاریخ‌ساز ساخته و نگهداری می‌شود. این موزه توسط «مادام توسو» در سده‌ی هجدهم میلادی پایه‌گذاری شد.

موزه‌های «مادام توسو» یکی از دیدنی‌های شهرهای مهم جهان است. تندیس‌های مومی از افراد مشهور چنان به واقعیت شبیهند که حیرت‌ بازدید‌کنندگان را برمی‌انگیزند. توریست‌هایی که به لندن، آمستردام و یا برلین سفر می‌کنند، برای دیدن موزه مادام توسو از لحظاتی پیش از بازشدن درهای موزه جلو در ورودی آن صف می‌کشند.

مادام توسو به همراه پسرانش تا هنگام مرگش درسن 89 سالگی،نمایشگاه تندیس‌های مومی را اداره می‌کرد. آخرین تندیس که او پیش از مرگ به اتمام رساند، پرتره‌ای از خود اوست.

موزه متروپولیتن نیویورک,موزه لوور,موزه لوور آنلاین,توصیه های سفر

موزه متروپولیتن نیویورک,موزه لوور,موزه لوور آنلاین,توصیه های سفر

موزه آرمتیاژ شعبه‌های بین‌امللی در آمستردام، لندن و لاس‌وگاس نیز دارد. از جمله هنرمندانی که آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه متروپولیتن نیویورک,موزه لوور,موزه لوور آنلاین,توصیه های سفر

 

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از ایسنا


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :