آشنایی با توصیه‌های حین پرواز
آشنایی با توصیه‌های حین پرواز,قصد سفر با هواپیما,آشنایی با توصیه‌های,آشنایی,قصد,قصد سفر,آشنایی با توصیه‌های حین,حداقل

آشنایی با توصیه‌های حین پرواز

اگر قصد سفر با هواپیما دارید، به توصیه‌های زیرتوجه کنید:...

1. چنانچه به‏صورت خانوادگی یا گروهی مسافرت می‌کنید و مایلید در کنار دیگر همسفران خود باشید پیش از وقت تعیین شده در فرودگاه حضور داشته باشید تا کارکنان بتوانند امکانات بیشتری در اختیار شما قرار دهند.
2. حتی المقدور در طول پرواز کمربندهای ایمنی خود را بسته نگهدارید.
3. هنگام فرود تا توقف کامل هواپیما و باز شدن درها، صندلی خود را ترک نکنید ، چون ممکن است در اثر ترمز ناگهانی تعادل خود را از دست بدهید.
4. در موقع ترک هواپیما توجه داشته باشید چیزی از وسایل شخصی خود را جا نگذارید. در صورت جا گذاشتن بلافاصله مسئولان هما در قسمت اشیا گمشده و پیدا شده مستقر در فرودگاه را در جریان امر قرار دهید.
5. در بعضی از پروازهای بین المللی قبل از فرود در مقصد کارت‏هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که به‏منظور ایجاد سهولت در انجام تشریفات گمرکی و گذرنامه باید اطلاعات درخواست شده را در کارت قید نمایید.
6. کارت مایه کوبی بین المللی و گذرنامه خود را همواره همراه داشته باشید.
7. توصیه می‏گردد چند قطعه عکس پرسنلی اضافی و فتوکپی پاسپورت و اوراق دیگر را در محل دیگری حمل نمایید تا در صورت مفقود شدن پاسپورت با ارایه آنها به نزدیکترین کنسولگری یا سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران کارت عبور موقت دریافت نمایید.
8. همچنین شماره، تاریخ صدور بلیت‌های مسافری خود را نیز جدا یادداشت کنید تا در صورت مفقود شدن بتوانید بلافاصله موضوع را پیگیری نمایید.
9. چنانچه در ایستگاه های بین راه از هواپیما پیاده می شوید جهت ادامه مسافرت در زمان تعیین شده به هواپیما مراجعت کنید.
10. در پروازهای بین المللی چنانچه قصد دارید بیش از سه روز در مقصد بمانید، جای بازگشت خود را که از مبدا نگهداری نموده اید، از طریق دفتر هما در محل مجدداً  تائید فرمایید. عدم تایید مجدد باعث ابطال جای ذخیره شده خواهد شد.
منبع:همشهری آنلاین
ویرایش وتلخیص:آکاایران

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :