سلامت موادغذایی درسفر
سلامت موادغذایی,بیماری و مسمومیت‌های,تهیه,فراموش,بهداشت,می‌تواند,بیماری,سلامت موادغذایی

سلامت موادغذایی درسفر
 
فراموش نکنیم که مواد غذایی اگر بدون رعایت بهداشت و با مواد فاسد تهیه شده باشد، خطرناک است و می‌تواند باعث بیماری و مسمومیت‌های مختلف شود...

هیچ‌کسی هم دوست ندارد مسافرت خودش را با بیماری خراب کند یا پولی را که باید خرج خوش‌گذرانی می‌کرده، توی صندوق بیمارستان‌ها بریزد. پس موقع خرید موادغذایی، بد نیست این‌ها را هم در نظر بگیرید:

◦وقتی در حال خرید از فروشگاه هستید، سعی کنید خوراکی‌های مایع یا یخ‌زده را آخر سر و روی بقیه‌ی خریدها توی چرخ‌ خریدتان بگذارید؛ مثلاً گوشت و تخم‌مرغ و شیر را بعد از خواروبار و موادخشک بردارید.

◦ماهی یا گوشتی را که بوی تند و عجیبی دارد، نخرید؛ حتی اگر هنوز از تاریخ انقضایش نگذشته و تازه تهیه شده باشد، ولی بو یا ظاهر غیرمعمولی دارد، احتمال آلوده یا فاسدبودنش هست.

◦گوشت‌ها را در یک پوشش پلاستیکی اضافی قرار دهید، تا یک وقت آب یا حتی بوی گوشت به خوراکی‌های دیگر درون چرخ خریدتان، سرایت نکند.

◦توی چرخ‌ خریدتان گوشت‌ها را ( مرغ، ماهی یا گوشت قرمز) جدا از سبزی، میوه و خوراکی‌های دیگر نگاه دارید.

◦قبل از خرید تخم مرغ‌ها، دقت کنید که آن‌‌ها، شکسته یا کثیف نباشند.

◦بهتر است سراغ خریدن این‌جور چیزها نروید:
- میوه با پوست له‌شده؛ چون بالاخره باکتری یک راهی برای فاسدکردن میوه پیدا کرده.
- شیر یا آب‌میوه‌ی غیرپاستوریزه.
- غذاهای گوشتی نیمه‌آماده یا یخ‌زده.

◦از فروشنده‌های دوره‌گرد موادغذایی نخرید. ممکن است ارزان‌تر از مغازه‌ها باشند ولی به دردسرش نمی‌ارزد.

◦با یک نگاه ساده به رستورانی که واردش شده‌اید، متوجه می‌شوید که تمیز هست یا نه. اگر سالن و کارکنان تمیز و مرتب باشند، مطمئناً آشپزخانه‌ی تمیزی هم دارند.

◦سعی کنید جایی غذا بخورید که اهالی همان شهر غذا می‌خورند. ممکن است بعضی از رستوران‌ها جذابیت توریستی برای خودشان می‌سازند و غذای بی‌کیفیت و غیرسالمی دارند؛ ولی اهالی یک شهر، در بیشتر مواقع به زرق و برق کاری ندارند و جذابیت اصلی برایشان غذای سالم است.
منبع:همشهری آنلاین
ویرایش وتلخیص:آکاایران

 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :