سونا و جکوزی در خانه تاریخی عامری ها!
خانه تاریخی عامری ها در کاشان برای مرمت و بهره برداری به یکی از شرکتهای تامین کننده قطعات خودرو واگذار شده و این شرکت در خانه متعلق به دوره زندیه, سونا و جکوزی

خانه تاریخی عامری ها در کاشان برای مرمت و بهره برداری به یکی از شرکتهای تامین کننده قطعات خودرو واگذار شده و این شرکت در خانه متعلق به دوره زندیه، سونا و جکوزی تعبیه کرده است.

 خانه تاریخی عامری ها در کاشان برای مرمت و بهره برداری به یکی از شرکتهای تامین کننده قطعات خودرو واگذار شده و این شرکت در خانه متعلق به دوره زندیه، سونا و جکوزی تعبیه کرده است.

عامری‌ها, خانه عامری ها, کاشان,شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان

خانه عامری‌ها, خانه عامری ها, کاشان,شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان


منتها این شرکت در بنای تاریخی عامری ها از الحاقاتی استفاده کرده که با ماهیت این بنای تاریخی در تضاد است مانند افزود سونا و جکوزی به این بنا. اما مدیرعامل صندوق حفظ و احیای بناهای تاریخی که طرف قرارداد با این شرکت بوده است، نوع مرمت این بنا را یکی از افتخارات می داند و می گوید: به طور حتم در بناهای تاریخی اگر الحاقاتی وجود داشته باشد، باید قابل برگشت به حالت اول باشد. تعبیه سونا و جکوزی نیز به همین ترتیب احداث شده است و آسیبی به بنا نمی زند.

احسان ایروانی با بیان اینکه تزئینات بیرونیعامری‌ها, خانه عامری ها, کاشان,شهرهای استان اصفهان - دیدنی های استان اصفهان

بنای تاریخی عامری های کاشان یکی از بناهای نفیسی بود که حمید بقایی آن را به بخش خصوصی داد تا به اقامتگاه گردشگری تبدیل شود این درحالی است که طبق قانون بناهای نفیس باید برای عموم مردم قابل بازدید و استفاده باشد و نباید آن را محدود به افراد خاص کرد . با این وجود تبدیل خانه عامری ها به مکان اقامتی باعث خواهد شد تنها افرادی از آن استفاده کنند که در این خانه اقامت دارند.

اکنون نیز طی کردن مراحل مرمتی در این خانه، باعث شده تا گردشگران داخلی و خارجی کاشان حق بازدید از این بنای فاخر و تاریخی منحصر به فرد کاشان را نداشته باشند. درحالی که مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی آذر ماه سال گذشته گفته بود: بیش از درصد عملیات حفاظت و مرمت مجموعه عظیم خانه عامری‌ها کاشان پایان یافته و این بنای تاریخی از اوائل سال آماده بازدید می شود.

منبع:mehrnews.com

گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن