جنگل‌ زیبا و دیدنی پاسند مازندران مقصد گردشگران داخلی و خارجی
جنگل های پاسند مازندران دارای انواع جاذبه های طبیعی هستند. که در منطقه هزار جریب بهشهر واقع شده اند و می توانید در سفر به این منطقه با آبشارهای اسپه او، منطقه ه

آکاایران: مازندران یکی از استان‌ هایی است که از جاذبه های طبیعی فراوان و منحصر به فردی در کشور برخوردار است و سالانه گردشگران زیادی بویژه از میان علاقه مندان به طبیعت گردی به این استان سفر می‌ کنند و از زیبایی های آن لذت می برند. یکی از این جاذبه ها جنگل پاسند است که در شرق مازندران و شهرستان بهشهر واقع شده است.

جنگل‌ های بکر پاسند مقصد گردشگران داخلی و خارجی

همانطور که می دانید، استان مازندران یکی از مناطق بکر و دیدنی در شمال ایران است. این استان دارای تنوع زیادی در جاذبه های گردشگری می باشد. با توجه به بالا بودن جاذبه های طبیعی در این منطقه قصد داریم این بار شما را با یکی دیگر از جاذبه های بکر این استان آشنا کنیم. جنگل های پاسند در منطقه بهشهر که هنوز دیدنی های دست نخورده ای دارد. این جنگل های زیبا از مهم ترین مکان های دیدنی مازندران هستند.

برای بازدید از این جنگل های سرسبز باید به شهرستان بهشهر و روستای دیدنی پاسند سفر کنید. روستایی که هنوز جاذبه های زیادی برای تماشا کردن دارد و می تواند یکی از مناطق ییلاقی پر جاذبه باشد. از سویی در سفر به اینگونه از مناطق می توانید، از نزدیک با زندگی روستایی مردمان منطقه آشنا شوید و از نزدیک جاذبه های روستایی را مشاهده کنید.

جاذبه های دیدنی این منطقه از جمله آبشار سمبی روستای یخکش ، غار بادو لکلک روستای پچت ، شمشیر بر روستای سفید چاه ، چشمه کینوا روستای ارضت ، چشمه عبدالهی و استخر طبیعی روستای کلا است که در کنار بازدید از جنگل می توانید از زیبایی های آن ها نیز لذت ببرید

جنگل پاسند مازندران با شگفتی های طبیعی بی نظیر 

تورهای جنگل پاسند معمولا به نام تور جنگل مه آلود پاسند معروفند و همه ساله گردشگران زیادی را برای بازدید از  جنگل مه آلود پاسند و گرفتن عکس های یادگاری و ساختن خاطره هایی زیبا به این منطقه می برند.

فضای جنگل پاسند با وجود مه غلیظ و درختان سر به فلک کشیده ، حال و هوای فیلم های ترسناک و هیجان انگیز را به بازدیدکنندگان القا می کند. 

مه این جنگل به قدری غلیظ است که امکان دیدن مناظر دوردست وجود ندارد و حالتی افسانه ای و زیبا به این جنگل می دهد. 

نفس کشیدن در فضای اسرار آمیز جنگل به دور از آلودگی هوا و شلوغی های شهری ، عمری دوباره به گردشگران طبیعت می دهد.

آنچه پیش از تصمیم سفر به پاسند باید حتما بدانید

پاسند کجاست؟

پاسند روستای کوچکی در شرق بهشهر است و در مسیر جاده بهشهر به گرگان قرار دارد اما جاده جنگلی پاسند که از روستای پاسند شروع شده و به ارتفاعات منطقه پاسند می رود دارای آبشارها و مسیرهای طبیعت گردی جذابی است.

محبوبیت گردشگری جاده پاسند در چیست؟

جاده جنگلی زیبا و کم تردد، سد گلورد و آبشار منحصربفرد اسپه او

بهترین جاهای دیدنی جاده پاسند کجاست؟

سد گلورد، آبشار اسپه آو، آبشار سمبی، چشمه گت قارزم و آبشار دم دمی

نوع برنامه سفر به جاده پاسند چیست؟

این یک برنامه روستا گردی و طبیعت گردی است.

درجه سختی سفر به پاسند چقدر است؟

آسان تا متوسط و مناسب برای افراد تندرست با توانایی جسمانی معمولی تا افراد با توانایی پیمایش در طبیعت از ۲ تا ۱۰ کیلومتر در مسیرهای ناهموار طبیعت مانند پاکوب های جنگلی یا بستر رودخانه

فاصله بهشهر تا پاسند با ماشین چقدر است؟

روستای پاسند در ابتدای جاده پاسند تنها ۵ دقیقه فاصله زمانی تا بهشهر دارد اما جاذبه های طبیعی جاده پاسند فاصله بیشتری دارند.

فاصله زمانی بهشهر تا دریاچه سد گلورد در مسیر جاده پاسند کمتر از یک ساعت و حدودا ۴۵ دقیقه است. این مسیر تقریبا ۳۰ کیلومتر است.

مسیر جاده دسترسی و راههای رفتن به پاسند چطور است؟

جاده پاسند یک جاده بن بست منشعب از جاده اصلی بهشهر به گرگان است که ادامه آن جاده های خاکی محلی برای دسترسی روستاهای منطقه است. جاده پاسند آسفالت و با کیفیت است اما برای برخی مسیرهای فرعی مانند آبشار سمبی و چشمه گت قارزم نیاز به طی نمودن جاده های خاکی نیز دارید که در مواقعی که بارندگی نمی باشد برای تردد ماشین سواری نیز مناسب هستند.

بهترین زمان و فصل سفر به پاسند چه موقع است؟

تمام فصول بهار، تابستان، پاییز و حتی زمستان برای سفر به جاده پاسند با طبیعت چهارفصل آن، قابل قبول هستند. جاده پاسند یک گزینه عالی برای فرار از بهشهر در تابستان گرم و شرجی است. زمستان پاسند نسبتا سرد و پر باران است. ماههای ابتدایی پاییز دما عالی اما گاهی بارندگی قابل توجه است. آب و هوای پاسند در بهار و شهریورماه عالی است چون متعادل ترین دما و کمترین بارندگی را دارد اما با توجه به اینکه آبشارها مهمترین جاذبه های منطقه پاسند هستند بهار بهترین فصل سفر به پاسند است زیرا آبشارها رودها کمی پر آب تر هستند.

 

 

جنگل مه آلود پاسند, جنگل پاسند کجاست, فاصله پاسند تا بهشهر

آبشار اسپه او در جنگل پاسند

این آبشار زیبا با ارتفاع 30 متری از چشمه ای در دل کوه سیاخانی شروع شده و به رودخانه نکا می ریزد. آبشار اسپه او نزدیک به روستای پاسند در منطقه هزار جریب بهشهر قرار گرفته است که یکی از شگفتی ای طبیعت منطقه به حساب می آید.

حالت پلکانی و کاسه ای این آبشار منظره ای بی نظیر برای گردشگران رقم می زند. 

در طول سالیان طولانی ، صدها حوضچه آهکی اطراف آبشار ایجاد شده اند که مناظر زیبایی ایجاد کرده اند. بخشی از مسیر آبشار از رودخانه می گذرد بنابراین پیمایش مسافت تقریبا 3 ساعته آبشار بسیار مفرح و لذت بخش است.

مسیر اسپه او بهشهر, جنگل پاسند, جنگل‌ های بکر پاسند

طبیعت بکر پاسند

پاسند ، جاده جنگلی و طبیعتی بکر و زیبا دارد ، مرداب پاسند در همین جاده قرار گرفته است که جذابیت خاصی دارد. آبشار زیبای اسپه آو یکی از زیباترین آبشارهای ایران است که غار آهنگی و سنگهای آهکی اطرافش باعث تمایر این آبشار شده اند.

آبشار سمبی که یکی از بلندترین آبشارهای شرق مازندران است در مسیر جاده پاسند قرار گرفته است.

آبشار گت قارزم و دم می در مسیر این جاده دیدنی هستند. 

سد رودبار و دریاچه زیبای رودبار در مسیر جاده پاسند قرار گرفته اند. 

ارتفاعات پاسند با هوای خنک کوهستانی یکی از بهترین مناطق برای سفر در روزهای تابستانی و دوری از هوای شرجی دشتهای شما است. 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :