دریاچه ای میان جنگل
دریاچه ولشت کجاست,دریاچه ولشت ماهیگیری,دریاچه ولشت در کلاردشت,دریاچه ولشت مازندران,دریاچه ولشت+عکس,دریاچه ولشت کلاردشت,دریاچه ولشت مسیر,دریاچه ولشت,دریاچه ولشت

سفرهای تابستانی معمولا به سمت مناطق سرسبزی هستند که جویی و آبی داشته باشند. برای چنین سفری، می توانید چمدانتان را ببندید و به سمت

برای رسیدن به آن، باید از مسیر جاده چالوس راهی شوید؛ جاده‌ای که حتی هفته به هفته‌اش هم تغییر را حس می‌کنید و در این روزها، آن را به رنگ سبز تیره خواهید دید. از مسیرهای پورکان، وینه، ارنگه، خوزنکلا، کوشک‌بالا، آسارا، پل‌خواب، سیرا، ری زمین، گچسر، دیزین، کیاسر، شهرستانک و... رد می شوید و بعد از عبور از مرزن‌آباد و مسافتی دو کیلومتری به سمت چالوس، در سمت چپ تابلوی دریاچه را مشاهده خواهید کرد.

در ولشت هنوز چیزهایی دست نخورده و بکر باقی مانده. پس زودتر دست به کار شوید، شاید در سال‌های نه‌چندان دور از این کلبه و این چشم‌انداز هم خبری نباشد. اگر حوصله داشتید می‌توانید به سمت چالوس و دریا هم بروید و از دریا و یک شب ماندن در کنار ساحل لذت ببرید

بعد از طی مسافتی که از کنار جاده تا خود دریاچه 23 کیلومتر است، زیبایی دریاچه و بکر بودنش، شما را به شادمانی کودکانه‌ای می‌برد؛ جایی که چندین تخت فراهم است و بساط کباب به راه و البته امکان قایق سواری مهیا. اینجا تا چشم کار می‌کند، آب است و درختانی که دور تا دور دریاچه آرمیده‌اند. اینجا تکه‌ای از بهشت است.

دریاچه ولشت,دریاچه ولشت کلاردشت,دریاچه ولشت هتل,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

دریاچه ولشت,دریاچه ولشت کلاردشت,دریاچه ولشت هتل,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

چطور برویم؟

دریاچه کوهستانی ولشت در جنوب غربی شهر چالوس و در شمال شرقی کلاردشت و در ارتفاع یک هزار متری از سطح دریاچه خزر قرار دارد. از دو مسیر می‌توانید این دریاچه را ببینید. مسیر اول 2 کیلومتر پس از مرزن‌آباد به سمت چالوس به راهی برمی‌خورید که به دریاچه منتهی می‌شود. این جاده خاکی قبل از پمپ‌بنزین مرزن‌آباد است.

دریاچه ولشت,دریاچه ولشت کلاردشت,دریاچه ولشت هتل,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

مسیر دوم نیز برای کسانی است که خود ساکن کلاردشت هستند، از مسیر حسن‌کیف ـ مرزن‌آباد باید استفاده کنند. بعد از پشت سر گذاشتن روستای لاهوم و بعد از آن روستای کلنو که با دریاچه پنج کیلومتر فاصله دارد، به دریاچه می‌رسید.

این دریاچه با 0 متر ارتفاع از سطح دریا و 19‌هزار‌مترمربع مساحت و عمق ‌ بیش از 40 متر، بزرگ‌ترین دریاچه کوهستانی شمال‌شرق کشور عزیزمان ایران است.‌ این دریاچه از جمله دریاچه‌هایی است که در نزدیکی منطقه کوهستانی تخت سلیمان علم‌کوه قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در یک گودال بزرگ، از دید و نظر پنهان است.

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از جام جم، همشهری


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :