سفری لذت بخش به جنگل و آبگرم لاویج + تصاویر
روستای لاویج روستای ییلاقی لاویج تصاویر روستای ییلاقی لاویج,چمستان,شهرستان نور,مازندارن,جاهای دیدنی مازندارن,آبگرم لاویج,جنگل های لاویج ,شهرهای استان مازندران-


روستای ییلاقی لاویج (بقول اهالی لاویج شهر) از دهستانهای شهر

آبهای گرم لاویج با خواص درمانی برای دردهای استخوان و مفاصل و بیماریهای پوستی، همواره گردشگران فراوانی را در تمام فصول سال ، جذب می کند. امکاناتی مناسب نیز در آن منطقه برای اقامت و استفاده از آب معدنی ایجاد شده است . در حال حاضر آب گرم لاویج در دو قسمت زنانه و مردانه مجزا با دو استخر جداگانه که هر استخر گنجایش 10الی 20 نفر را برای استفاده دارد و همچنین دوحمام نمره اختصاصی در قسمت مردانه و دوش اختصاصی زنانه نیز وجود دارد.

آبگرم لاویج, جنگل های لاویج, روستای لاویج,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

 جنگل های لاویج :
یکی از جلوه های جذاب طبیعت لاویج، جنگل های انبوه و متراکم آن تا ارتفاع ۲۵۰۰متری از سطح دریا و به خصوص درختان راش آن که یادگاری از دوره های گذشته جنگل های هیرکانی در میلیون ها سال قبل است، می باشد.

مسافران از این موهبت کمتر استفاده کرده و به جنگل های حاشیه جاده ها، بیشه زارها و آبگرم معدنی لاویج اکتفا می کنند و این چشم انداز بی نظیر طبیعی را که از با شکوه ترین صحنه های طبیعت لاویج را به نمایش گذاشته بهره چندانی نمی برند و این درحالی است که خاطره سفر از این جنگل ها هرگز فراموش نخواهد شد و مسافرت از طریق این جنگل های طولانی برای هر نوع توریست تجربه ای جالب و به یاد ماندنی دارد.

جنگل های لاویج از تنوع زیاد گونه های گیاهی و دختان گوناگون برخوردار است و در هر ناحیه آن چشمه سارانی از دل زمین به بیرون می جوشد و در هر فصلی از سال از میوه های وحشی و جنگلی خاصی برخوردار است. بهار با شکوفه های سفید، تابستان یکسره سبز و پاییز هزار رنگ آن از جاذبه های جالب و طبیعی آن به شمار می رود. 

آبگرم لاویج, جنگل های لاویج, روستای لاویج,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

 معرفی آبشار حرام او :
یکی دیگر از جاذبه های طبیعی لاویج آبشار "حرام او" است با مقدار فراوان آب که از دل زمین به بیرون می ریزد در مسیر جادهآبگرم لاویج, جنگل های لاویج, روستای لاویج,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

 

آبگرم لاویج, جنگل های لاویج, روستای لاویج,شهرهای استان مازندران- دیدنی های استان مازندران

 

منبع:yjc.ir

گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :