زریبار،نگین سبز غرب
زریوار چت,زریوار نیوز,زریوار صرافی,زریوار خبر,زریوار+عکس,خورشید زریوار,زریوار+هتل,زریوار ویکیپدیا,زریوار یا زریبار,زریوار,شهرهای استان کردستان- دیدنی های استان

 اگر تا به حال دریاچه زریبار را که خارج از کردستان با نام

از آنجا تا زریبار کمتر از 3 کیلومتر راه است. فاصله دریاچه تا سنندج حدود 135 کیلومتر است. این دریاچه در ارتفاع 1285 متری از سطح دریا قرار گرفته و طولش حداکثر 5 کیلومتر و عرض آن حداکثر 5/1 کیلومتر است.

زریوار,زریوار خبر,زریوار چت,شهرهای استان کردستان- دیدنی های استان کردستان

حجم آب زریبار 30 میلیون متر مکعب و عمق متوسط آن 3 متر است که در برخی نقاط تا 8 متر هم می‌رسد. آب زریبار شیرین است و از جوشش چشمه‌هایی تامین می‌شود که در کف دریاچه واقع شده‌اند بنابر این هیچ رودخانه‌ای به زریبار نمی‌ریزد.

زریوار,زریوار خبر,زریوار چت,شهرهای استان کردستان- دیدنی های استان کردستان

آب دریاچه اغلب سبز مایل به قهوه‌ای کمرنگ است. زریبار در همه فصول زیباست، حتی زمستان. در روزهای سرد زمستان، سطح دریاچه کاملا یخ می‌بندد به حدی که می‌توان روی آن راه رفت و موتورسواری کرد.

چشم‌انداز زمستانی دریاچه بسیار تماشایی است. به همین علت در ماه‌های سرد سال نیز بازدیدکنندگان زیادی دارد.اطراف دریاچه را نیزارهای بلند پوشانده که در برخی جاها صاف و در جاهایی نیز تپه‌‌ای است.

زریوار,زریوار خبر,زریوار چت,شهرهای استان کردستان- دیدنی های استان کردستان

منطقه دریاچه زریبار تسهیلات گردشگری متعددی دارد که از جمله امکان قایقرانی و ماهیگیری در ماه‌های گرم، امکانات اقامتی مناسب در کنار دریاچه و تپه‌های مجاور آن و بازار خرید اجناس خارجی مریوان است.اگر در این زمان از سال به دریاچه زریبار بروید، انواع پرندگان مهاجر آبزی را خواهید دید که زیبایی دریاچه و ساحل آن را دو چندان کرده‌اند.

 

منبع: جام جم

گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن