غار کریستالی ایران
غار قوری قلعه,تصاویر غار قوری قلعه,طول غار قوری قلعه کرمانشاه,غار قوری قلعه در کرمانشاه,مسیر غار قوری قلعه,غار قوری قلعه پاوه,امکانات غار قوری قلعه,عکس غار قوری

غار قوری قلعه,غار قوری قلعه در کرمانشاه,غار قوری قلعه پاوه,شهرهای استان کرمانشاه- دیدنی های استان کرمانشاه

اگر به این غار سفر کنید می بینید که خفاش های گوش موشی اصلی ترین ساکنان قوری قلعه هستند که هر لحظه ممکن است در بالای سرتان در حال پرواز باشند! البته خیالتان راحت باشد که قوری قلعه آنقدر عمیق است که خفاش ها بیشتر در مرکز آن تجمع می کنند و بنابراین اگر در چند متر اول غار پرسه بزنید، هیچ خفاشی دور و برتان آفتابی نخواهد شد!

اما غار قوری قلعه,غار قوری قلعه در کرمانشاه,غار قوری قلعه پاوه,شهرهای استان کرمانشاه- دیدنی های استان کرمانشاه

تالار عروس که یکی از هیجان انگیزترین بخشهای غار قوری قلعه است در هزار و 500 متری آن واقع شده است.

جنس سنگ‌های این تالار کریستال و براق و سفید بوده و کسانی که برروی آن ها راه می‌روند می‌توانند جای پای خود ببینند. قندیل های کریستال مانند که جنسشان از رسوبات آهکی است و از سقف آویزان شده‌اند در تمام طول غار خودنمایی می‌کنند و در بعضی نقاط طول قندیل ها به هشت متر نیز می‌رسد.یادتان باشد زیبایی این دیواره ها وسوسه تان نکند که تکه ای از این زیبایی را با خود به زندگی شهری ببرید و غار زیبای قوری قلعه را ذره ذره نابود کنید.

علاوه بر جذابیت و اهمیت اکوتوریستی قوری قلعه اشیایی هم در آن کشف شده اند که اهمیت آن را بیشتر می کنند. هشت عدد قاشق و بشقاب، چهارعدد کوزه بزرگ، یک عدد کوزه کوچک که 15سکه از دوران یزدگرد سوم و اواخر دوره ساسانی در داخل آن بوده و جمجمه سر یک انسان بخشی از آثار کشف شده در این غار هستند که در موزه نگهداری می شوند.


گروه گردشگری


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن