دیدنی های کرمان تپه‌ درمانی در ریگان!
بلیط به مقصد کرمان و شهرستان ریگان شما,بلندترین تپه های دنیا را ببینید,درمان تا تفریح,اساس آمار موجود این شهرستان با 9هزار متر مربع وسعت,ریگان برگزار,درمانی,کرم

 

 


اگر دوست دارید بلندترین تپه های دنیا را ببینید لازم نیست دور دنیا بچرخید. یک بلیط به مقصد کرمان و شهرستان ریگان شما را به این تپه ها می رساند. تپه هایی که نه فقط زیبا و دیدنی هستند، بلکه خاصیت درمانی هم دارند!

 

 

تپه‌های شنی ریگان ـ که در دل کویر کرمان قرار گرفته با ارتفاع 75 متر در مجاورت روستای علی‌آباد پشت‌ریگ قابل دیدن است. این تپه ها به دلیل ماهیت شنی‌ و گرمایی که در خود نگاه داشته و به مرور آزاد می‌کنند، خواص درمانی ویژه‌ای دارند و می‌توانند مسکنی برای دردهای جسمی و روحی باشند. 

 

 

کجا برویم؟

شهرستان ریگان یکی از شهرستان‌های استان کرمان در جنوب شرق ایران است. مرکز این شهرستان شهر محمدآباد است و در فاصله 300 کیلومتری جنوب کرمان واقع شده که بیشتر مردم آن از قوم بلوچ هستند. بر اساس آمار موجود این شهرستان با 9هزار متر مربع وسعت و 360 پارچه آبادی دارای حدود هزار نفر جمعیت است.

شاید تا به حال تنها درباره تاثیرات درمانی آبگرم ها شنیده باشید اما باید برایتان بگوییم که خاک و سنگ هم خاصیت درمانی دارند؛ گرمایی که بعد از حفر چاله و خوابیدن در میان شن‌ها بتدریج جذب بدن‌شده و به آن آرامش می‌بخشد، می تواند دردهای مفاصل، دیسک کمر، عوارض پوستی و حتی زخم بستر را بهبود بخشد

چطور درمان شوید؟

شاید تا به حال تنها درباره تاثیرات درمانی آبگرم ها شنیده باشید اما باید برایتان بگوییم که خاک و سنگ هم خاصیت درمانی دارند؛ گرمایی که بعد از حفر چاله و خوابیدن در میان شن‌ها بتدریج جذب بدن‌شده و به آن آرامش می‌بخشد، می تواند دردهای مفاصل، دیسک کمر، عوارض پوستی و حتی زخم بستر را بهبود بخشد.

تپه‌درمانی در ریگان! - آکا

 

این تاثیر تا حدی است که بیشتر ارتوپدها و روانپزشکان، دراز کشیدن و راه‌رفتن در تپه‌های شنی را برای تسکین آلام بیماران خود توصیه و تجویز می‌کنند. راه‌رفتن در این تپه‌ها همچنین می‌تواند باعث التیام بسیاری از دردهای روحی ـ روانی شود.

اگر قرار است برای تپه درمانی راهی ریگان شوید، باید در این تپه ها چاله ای حفر کرده و در میان ریگ‌ها بخوابید و باقیمانده ریگ ها را روی بدنتان بریزید. بهتر است این کار به مدت 30 الی 45 دقیقه در بعدازظهر که شن‌ها در حال خنک‌شدن هستند، انجام دهید.

 

از درمان تا تفریح

سفر به ریگان فقط در تپه درمانی خلاصه نمی شود. تپه های مرتفع این منطقه برای آموزش پرواز پاراگلایدر بسیار مناسب هستند. به خصوص که شنی بودن این تپه ها از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کند.

تپه‌درمانی در ریگان! - آکا

 

به جز پاراگلایدر، فوتبال ساحلی هم در ریگان رواج دارد و اگر مسافر این طبیعت کویری باشید، می‌توانید در مسابقات فوتبال ساحلی که بزودی در حاشیه تپه‌های شنی ریگان برگزار می‌شود هم شرکت کنید. مسابقات اسکی روی شن هم برای اولین بار در ایران با حضور 11 استان کشور در ایام نوروز روی این تپه‌ها برگزار می‌شود که تماشای آن خالی از لطف نیست.

 

کجا اقامت کنیم؟

اگر تمایل به اقامت در هتل و اماکن اقامتی مناسب را داشته باشید، می‌توانید در اماکن اقامتی شهرستان ریگان ـ که در 13 کیلومتری این تپه‌ها قرار دارد ـ مستقر شوید. شهرداری ریگان هم برای اقامت موقت گردشگران حدود 50 آلاچیق به صورت طبیعی در نزدیکی تپه‌ها آماده کرده است.

تپه‌درمانی در ریگان! - آکا

 

نزدیک‌ترین منطقه دارای امکانات به این تپه‌ها روستای علی‌آباد پشت‌ریگ است که در فاصله 1500 متری تپه‌ها قرار دارد و قرار شده 20 منزل مسکونی برای اقامت گردشگران در ایام نوروز در این روستا تخلیه و آماده‌سازی شود.

تبیان

 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن