جزایر ناز قشم، اعجاز قدم برداشتن روی دریا + عکس
مناطق بکر جنوب ایران,مناطق بکر جنوب,جزایر ناز در قشم,جزایر ناز در کجاست,جزایر ناز بندرعباس,جزایر ناز,جزایر ناز قشم هرمزگان,جزیره ناز کجا,جزیره ناز هرمزگان,جزایر
Image result for ‫جزایر ناز‬‎

روی آب راه رفتن یک زمانی معجزه حساب می‌شد. باورتان نمی‌شود اما جایی در حاشیه خلیج فارس هست که می‌توانید روی آب راه بروید. درواقع در دریا پیاده‌روی کنید. از این هم بیشتر، می‌توانید در دریا آفرودسواری کنید یا اسب‌سواری شاید هم شتر سواری! عجله نکنید. هر زمانی نمی‌شود این جاذبه را دید. این جزیره‌های کوچک مثل اسم‌شان ناز دارند. وقتی دریا نازشان را می‌کشد آنها از زیر آب بیرون می‌آیند تا این تجربه عجیب را برای‌تان رقم بزنند. پس برای دیدن‌شان تا جزر دریا و پایین رفتن آب باید صبر کرد. برای شناخت و مطالعه بیشتر از این منطقه شگفت انگیز کشورمان , در ادامه مطلب با آکاایران همراه باشید.

سواحل رویایی ایران

آب همیشه ما آدم‌ها را به سمت خودش جذب می‌کند. ماجرا تنها وابستگی ما و سایر جانداران به آب نیست. جایی که آب هست خاطرمان آسوده است. آب آنچنان بر ما اثر می‌گذارد که در گذر تاریخ بیشتر سکونتگاه‌های‌مان را در حاشیه آن برپا کرده‌ایم و بر سبک زندگی و شیوه اقتصادی ما اثر گذاشته است.سفر به بنادر و شهرهای ساحلی این احساس را هرچه پررنگ‌تر در ما زنده می‌کند که در نزدیکی آب، آدم‌ها حال و هوای بهتری دارند. در سفر به بزرگ‌ترین جزیره ایران یعنی قشم، جایی که آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس شما را فرا گرفته است، آرامش را درون خودتان و بر چهره ساکنان جزیره خواهید یافت. دریا شما را به سوی خود فرامی‌خواند.

در ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، جایی در مسیر جاده ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله ساحلی روستای سوزا، توقف کنید. اینجا جایی است که می‌توان دل به دریا زد و از غرق شدن نترسید.جزایر ناز در نزدیکی سواحل شرقی جزیره قشم قرار گرفته‌است و از ساحل در حدود یک کیلومتر فاصله دارند. این جزایر فاقد ساحل شنی است

جزایر ناز قشم، راه رفتن روی آب به صورت رویایی

به زبون محلی، به این دو جزیره “دو کَردَه” می‌گن. اما چرا بهشون می‌گن جزایر ناز؟ چون همونطور که گفتیم وقتی سطح آب دریا بالاست، این دو تا جزیره رو فقط میشه از رو ساحل قشم تماشا کرد. ولی وقتی سطح آب میره پایین، راه نسبتا باریکی از ساحل تا این دو جزیره باز میشه که میشه با پای پیاده بهشون رسید.این حالت که این دو جزیره مدام به ساحل وصل می‌شن و دوباره جدا می‌شن باعث شده بهشون بگن

در ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، محلی در مسیر جاده‌ی ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله‌ی ساحلی روستای سوزا وجود دارد که می‌توانید در آن به راحتی بر سطح دریا قدم بگذارید. این جزایر که با نام جزایر ناز شناخته می‌شوند، در هنگام مد زیر آب دریا پنهان شده و در هنگام جزر، سر از آب بیرون می‌آورند و شما باید برای قدم گذاشتن بر رویشان، تا هنگام جزر صبر کنید. این ساحل، با تمامی ساحل‌هایی که پیش از این دیده‌اید فرق می‌کند.

 

 

جزایر ناز.از پاراگلایدر تا شترسواری؛ حسابی اون‌جا تفریح کنید!

به همت مردم و سازمان منطقه‌ی آزاد، انواع امکانات تفریحی در اطراف جزایر ناز فراهم شده. از شتر‌سواری گرفته تا پاراگلایدر، جت‌اسکی، قایق‌سواری و خیلی چیزهای دیگه.

Image result for ‫جزیره ناز گوگل مپ‬‎

پاراگلایدر سواری در جزایر ناز

Image result for ‫آدرس جزیره ناز‬‎

 

 آنچه جذابیت این جزایر و ساحل آن را بیشتر می‌کند این است که می‌توان علاوه بر قدم زدن بر سطح آن‌ها، از فعالیت‌هایی نظیر آفرودسواری در دریا و اسب‌سواری هم لذت برد! طول مسیر پیاده‌روی یا آفرودسواری‌تان حدود یک کیلومتر خواهد بود و باید طوری مدت زمان گردشتان را تنظیم کنید که به موقع و پیش از مد، خودتان را به ساحل قشم برسانید. شما علاوه بر این، می‌توانید روی سکوی صخره‌ای جزایر بایستید و منظره‌ی متفاوتی از خلیج فارس، تنگه‌ی هرمز، جزیره‌ی لارک و ساحل قشم را تماشا کنید. در کنار همه‌ی این‌ها، اگر می‌خواهید کل جزیره را از فراز آسمان مشاهده کنید، می‌توانید از امکانات پاراگلایدر سواری، کایت بورد، پاراموتور، چتربازی و بادسواری که در اختیارتان است، استفاده کنید و لذتش را ببرید.

 

شما در جزایر ناز، می‌توانید به راحتی در میان آب‌های خلیج فارس گام بردارید. اگر در زمان درست به این جزایر برسید، می‌توانید درآبی که به زور تا مچ پایتان می‌رسد، بر شن‌های نرم و خنک راه بروید و خود را در میانه‌ی دریا ببینید. اگر در اواخر پاییز و زمستان به این جزایر سفر کنید، می‌توانید علاوه بر دیدن صدف‌های رنگارنگ و خرچنگ‌های عجیب، پرندگان مهاجر را هم در همان اطراف ببینید.

 

عکس هوایی جزیره ناز | Photo by : Unknown

جزایر ناز قشم

یکی از جاذبه‌های نزدیک به جزایر ناز، غار خربس است که ما در مطلبی جداگانه به آن پرداخته‌ایم و می‌توانید پس از گردش در جزایر ناز، در مدت زمان کمی خودتان را به آنجا برسانید و از اعجاز و زیبایی‌اش لذت ببرید. فراموش نکنید که فصل زمستان، بهترین زمان برای بازدید از جزایر ناز است، چون هم آب و هوا بسیار دلپذیر است و هم امکان مشاهده‌ی پدیده‌های طبیعی بیشتری برایتان فراهم خواهد بود. شما در کل، چهار ساعت بین جزر و مد فرصت دارید تا از زیبایی‌های جزایر لذت ببرید و خستگی روزمرگی‌ها را در کنید، پس از آن نهایت استفاده را ببرید.

 

نمای هوایی جزایر ناز | Photo by : Mohsen Mansouri
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :