رودان هرمزگان  ایران
جمعیت شهرستان رودان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن,شهرستان رودان,جنوب ایران,مرکزی از توابع,۱۳۸۵ برابر,مرکز,جمعیت,نقاط

شهرستان رودان (دِهبارز) از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است. و مرکز آن شهر دهبارز است.

جمعیت
جمعیت شهرستان رودان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵ ، برابر با 107280 نفر بوده‌است


گردشگاه‌های دهبارز رودان
دِهبارز واقع در بخش مرکزی از توابع شهرستان رودان در استان هرمزگان و یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

پل رودخانه آبنما پلی ساخته دست بشر امروزی و رودخانه زلالی که از زیر آن جاری می‌باشد، این مکان در ۱۲ کیلومتری شمال شهرستان رودان ( دِهبارز ) واقع است.
نازدشت در فاصله ۶۵ کیلومتری شمال شهرستان رودان ودر همسایگی استان کرمان باغهای زیبای ناز دشت چلو خاصی را به منطقه داده‌است. خاندان پهلوی در این مکان اقدام به ساختن کاخ عظیمی نموده‌اند، باغ ناز دشت جهت شادابی نیاز به توجه بیشتر مسئولین دارد، کلکسیونی از انواع مرکبات و ارقام مرغوب پرتقال , نارنگی و گریپ فروت از جمله محصولات باغ زیبای نازدشت می‌باشد.
کهنوج بالا کمی پایین تر از پل زیبای آبنما منطقه‌ای به نام فوق با داشتن قنات‌های جاری از آب زلال و باغهای انبه و لیموترش ، گردشگاه زیبایی از بوجود آورده است. به یقین تفرج در رودان بدون ماندن در کهنوج بالا خالی از لطف وصفا می‌باشد.
فربوری به طور حتم یکی از بهترین گردشگاههای رودان محسوب می‌شود ایجاد باغات بسیاری دل انگیز با آب چشمه ودر دل کوه زیبای خیال انگیزی به این منطقه که در فاصله ۲۱کیلومتری شرق دِهبارز واقع شده‌است. وجود آبشارهای زیبا از جمله دیدنیهای فربوری می‌باشد.
آبشار کرون این آبشار درمنطقه کوهستانی بادافشان در ۲۷کیلومتری در مسیر جاده رودخانه ورودان واقع می‌باشد و یکی از پر آب ترین منطقه رودان بشمار می‌آید.
این منطقه یکی از مهمترین اماکن گردشگری شهرستان رودان (دِهبارز) به شمار می‌آید.

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :