قشم جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس
ورود به جزیره قشم روی تابلوی ورودی جزیره خود نمایی,قشم جزیره,خلیج فارس خوش,خلیج فارس,جمله,هفت,قشم,خلیج

قشم جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس


«به قشم، جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس خوش آمدید!» این جمله ای است که وقت ورود به جزیره قشم روی تابلوی ورودی جزیره خود نمایی می کند...

« شعاری که درست از زمان انتصاب مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم ترویج شد تا گردشگری در قشم نه تنها در ابعاد داخلی، بلکه در حوزه بین المللی تقویت شود.

در همین راستا، رضا موسوی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری جشنواره اقوام ایرانى و برپایی نمایشگاه گردشگرى عجایب هفتگانه خلیج فارس خبر داده است که در روزهای 18تا 21 بهمن ماه در این جزیره برگزار خواهد شد.

قشم جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس

موسوی در گفتگو با مهر گفت: «این نمایشگاه و جشنواره با حضور 31 استان کشور، پنج منطقه آزاد و بخشى از فعالان صنعت گردشگرى بخش خصوصى برگزار می شود و فرصت مناسبى براى معرفى عجایب هفتگانه خلیج فارس و شناساندن فرهنگ و رسوم سنتى دیرپاى جزیره قشم است.»

او هدف از برگزاری جشنواره اقوام ایرانى را معرفى آداب و رسوم، موسیقى اقوام و سنت‌ها دانست و گفت: «در این نمایشگاه بخش‌هاى گردشگرى، صنایع دستى و سوغات 31 استان کشور در معرض دید علاقه‌مندان قرار مى‌گیرد و ما در حال حاضر پیگیر ثبت ملى این نمایشگاه و جشنواره هستیم به طوری که در سال‌هاى آینده این نمایشگاه و جشنواره به ثبت بین‌المللى برسد.»

 

با ترویج این شعار علاوه بر حضور گردشگران در قشم به طور غیر مستقیم

بر نام "خلیج فارس" که این روزها دستمایه شیطنت های رسانه ای برخی کشورهای عربی نیز شده است هم تاکید می شود

 

عجایب هفتگانه قشم که همگی از جاذبه های طبیعی این منطقه هستند، شامل زیستگاه لاک پشت پوزه عقابی، دلفین های جزیره هنگام، غار نمکدان، دره ستاره ها، تنگه چاهکوه، جزایر ناز و جنگل دریایی حرا می شوند.

233193131742757707867534289

موسوی درباره شعار جدید جزیره قشم معتقد است: «هدف از انتخاب این شعار جذب گردشگران داخلی و خارجی است. ما معتقدیم که با ترویج این شعار علاوه بر حضور گردشگران در قشم به طور غیر مستقیم بر نام "خلیج فارس" که این روزها دستمایه شیطنت های رسانه ای برخی کشورهای عربی نیز شده است هم تاکید می شود.»

او ادامه می دهد: «صدور مجوز ساخت پنج هتل مدرن 5 و 4 ستاره در قشم تلاشی برای تغییر نگاه به جزیره قشم و جذب سرمایه گذاران داخلى و خارجى براى فعالیت هاى مهم در این جزیره است و ما عقیده داریم که حضور گردشگران در قشم باعث رونق بازار و در نهایت تشویق سرمایه گذاران به حضور در جزیره قشم خواهد شد.»

تبیان 

 

 

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن