طبیعت بکر و دیدنی روستای خولین دره در پاییز + تصاویر
روستای خلیندره استان گلستان,روستای ییلاقی خلیندره,روستا خولین دره,روستا خولين دره,روستای خولین دره گلستان,خلیندره استان گلستان,روستای خلیندره استان گلستان,خولین
 

آکاایران: خولین دره یکی زیبا ترین ییلاقات منطقه کتول میباشد که طوایف علمشاهی (عالمی) -شکی -مزیدی -بابا کردی از اقوام کتول در این ییلاق به صورت خوش نشینی زندگی مینمایند . مردم این روستا با گویش کتولی صحبت می کنند که این روستا هم مانند دیگر روستاهای ییلاقی کتول اهالی آن به دلیل فراهم کردن شغل به شهرستان علی آباد کتول ویا فاضل آباد کوچ کرده اند . در این مقاله از مجموعه مقالات گردشکری آکاایران, گشت و گذاری به خولین دره زده ایم و گزارش تصویری برای شما عزیزان از این منطقه زیبای استان گلستان در فصل پاییز تهیه کرده ایم.برای مشاهده این مناظر بی نظیر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سفر به روستای ییلاقی خلیندره یا خولین دره

روستای ییلاقی خلیندره یا خولین دره یکی از زیباترین ییلاقات منطقه کتول است ، این روستا در دهستان استرآباد و35 کیلومتری جنوب غربی شهرستان علی آباد کتول قرار دارد. طوایف علمشاهی (عالمی) -شکی -مزیدی -بابا کردی از اقوام کتول در این ییلاق به صورت خوش نشینی زندگی می‌کنند . درحال حاضر مردمان روستای خولین دره از منازل خود در روستای قشنگ وبا صفا بعنوان ییلاق استفاده می‌کنند و کمترکسی در آنجا به زندگی روزمره می‌پردازد و کسانیکه درحال حاضر درآنجا سکونت دارند به مانند دیگر روستاییان به کار دامپروری وکشاورزی و ساخت صنایع دستی مشغولند.

 

طبیعت زیبای روستای خولین دره در علی آباد کتول

روستای ییلاقی در علی آباد کتول

طبیعت پاییزی در علی آباد کتول

 

طبیعت زیبا در علی آباد کتول

طبیعت پاییزی در علی آباد کتول

طبیعت دیدنی منطقه ییلاقی در علی آباد کتول

 

عکس پاییزی روستای ییلاقی خلیندره یا خولین دره

 

روستای ییلاقی خلیندره

روستای ییلاقی خلیندره یا خولین دره

زیباترین ییلاقات منطقه کتول

منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :