خطرناک ترین غار عمیق ایران
غار سمندر,غار دنگزلو سمیرم,غار استان سمنان,غار دربند سمنان,گزارش غار سم,غار دنگزلو سمیرم,غار سمسا,غار پلنگ سمیرم,غار سم,غار سمنان,سایت روستای نام نیک,روستای نام


سال گذشته حوالی همین روزها بود که خبر کشف دومین غار عمیق کشور با عمق 375 متر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. غاری که محلی ها به نام سم می شناختند و تا پیش از کاوش گروه کوهنودی و غار نوردی قابوس گنبد تنها چند متر ابتدایی آن شناسایی شده بود. بعد از آن بود که گروه های غارنوردی زیادی راهی «سم» شدند تا بعد از گذشت یک سال 21 چاه از این غار پر رمز و راز کشف کنند.

بنابراین اگر شما جزو غارنوردان آماتور و یا حتی نیمه حرفه ای به حساب می آیید، فکر سفر به سم را از سرتان بیرون کنید! به خصوص که از چاه 19 به بعد دمای هوای درون غار کاهش می‌یابد و به 6 درجه سانتیگراد می‌رسد و باید برای گرم کردن بدن برنامه‌ریزی کرد در غیراین صورت خطر سرمازدگی وجود دارد.

برای آنکه عمق فاجعه را بهتر درک کنید باید بگوییم که خیلی از غارنوردان حرفه ای که از غار عمیق ایران,غار سم,غار سم,شهرهای استان گلستان- دیدنی های استان گلستان

معابر و تراورس‌های غار عمیق ایران,غار سم,غار سم,شهرهای استان گلستان- دیدنی های استان گلستان

تحقیقات درباره قدمت غار عمیق ایران,غار سم,غار سم,شهرهای استان گلستان- دیدنی های استان گلستان

برای بازدید از غار سم باید به بخش گالیکش استان گلستان و نزدیکی روستای نام نیک سفر کنید و آن را در عرض جغرافیایی 37˚ 05" 46" ببینید. غار در قسمت غربی روستای نام نیک به فاصله تقریبی 2 ساعت راهپیمایی قرار گرفته است.

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از: غارهای ایران، مهر


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن