جاذبه های گردشگری و دیدنی لاهیجان+عکس
جاذبه های گردشگری لاهیجان ، مکان های گردشگری لاهیجان ، مراکز گردشگری لاهیجان ، مکان های دیدنی لاهیجان ، طبیعت زیبای لاهیجان را در آکاایران بخوانید

آکاایران: یکی از سرسبز ترین شهر های شمالی ایران انچنان روح شما را تسخیر خواهد کرد که تا مدتها در رویایی شیرین غرق خواهید شد. مناظر سرسبز با چاشنی رایحه دلپذیر بهار نارنج و تفریحات مهیج، شما را به بلندای خیال خواهد برد. لاهیجان با عنوان عروس گیلان یکی از نعمت های بسیار زیبایی است که خداوند به کشور ایران عطا کرده است. 

برای تمدد اعصاب و بدست اوردن روحیه ای شاد و انرژی فراوان همین الان با آکاایران همراه شوید و کوله بار سفر را ببندید و عازم جاده های رویایی لاهیجان شوید.در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصمیم داریم شما را با جاذبه های دیدنی و گردشگری لاهیجان آشنا کنیم. مطمینند با مطالعه این مطلب انگیزه شما برای سفر به لاهیجان مشوش میشود. برای معرفی کامل این شهر رویایی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

شهرستان لاهیجان دارای دو بخش رودبنه و مرکزی و ۷ دهستان به نام‌های رودبنه، شیرجوپشت، آهندان، بازکیاگوراب، لفمجان، لیالستان و لیل است. شهر لاهیجان ۷ محله اصلی دارد. لاهیجان امروز در بخش جنوب شرقی در پای شیخان کوه (شیطان کوه) خود را می‌نمایاند و دیروز در محله‌هایی که نامشان یادآور روزگارانی است که لاهیجان تختگاه فرمانروایان بیه پیش بود.

 

جاهای دیدنی شهر لاهیجان

دریای لاهیجان

ساحل لاهیجان یکی از مناطق دیدنی این شهر می باشد. ساحل دریای خزر در محدوده شهرستان لاهیجان به طول 10كیلومتر از سه منطقه معروف امیرآباد، سحرخیز محله و جیرباغ تشكیل شده است. سواحل لاهیجان در استان گیلان به دلیل نداشتن زباله و آلودگی فاضلابی و داشتن آبی زلال و چاه های سالم از سالم ترین و تمیزترین سواحل در استان گیلان معرفی شده است.

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

تله کابین لاهیجان

یکی از تفریحات هیجان انگیز لاهیجان تله کابینی است که بر فراز بام سبز این شهر حرکت می کند و دنیای از مناظر رویایی را به چشمانتان هدیه می دهد. این تفریح لذت بخش با دو ایستگاه و جمعا 33 تله کابین در سال 1384 احداث شده است. چشم انداز هایی که با این تله کابین قابل مشاهده می باشند بسیار تماشایی و لذت بخش خواهند بود. وجود امکاناتی از قبیل: غرفه های خوراکی، صنایع دستی و کافی شاپ در ایستگاه های تله کابین احرار این تفریح را تبدیل به پررونق ترین تفریح لاهیجان کرده است.

جاهای دیدنی لاهیجان,تله کابین لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

میانگین سفر روزانه تعداد جابجایی ۱۰۰۰ نفر در ساعت و ساعت کار از ۸ صبح تا ۸ شب بسته به مسافر و بازدیدکننده‌است. این تله کابین دارای دو ایستگاه است. ایستگاه اول از بام سبز به ایستگاه دوم به تاج خروس معروف است. ۵ دکل در مسیر آن قرار دارد که فاصله دو دکل ۳ و ۴ با هم نزدیک به ۶۵۰ متر ارتفاع با زمین ۱۰۲ متر است. طول مسیر ۱۵۰۰ متر است.

بام سبز لاهیجان

بام سبز لاهیجان دست کمی از تصوراتمان از بهشت ندارد. این بام سبز یکی از جاهای دیدنی لاهیجان است که چشم اندازی بی نظیر از عروس گیلان همراه با باغ های چای و مزارع برنج در کنار جنگل و البته استخر، زیبایی باشکوهی را شکل داده است. برای رفتن به بام می توانید پیاده روی کمی دشوار را انتخاب کنید یا با ماشین راه را طی کنید که البته برای ماشین باید هزینه ورودی پرداخت شود. 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,بم سبز لاهیجان

استخر لاهیجان

در بخش شرقی لاهیجان و در پایین قله‌ای سرسبز و پوشیده از شمشاد به نام شیطان کوه که در قدیم آن را شاه‌نشین کوه می‌نامیدند، استخری بزرگ به وسعت ۱۷ هکتار و عمقی در حدود ۴ متر قرار دارد که در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده و توسط آب‌های جاری شده از کوه تغذیه می‌شد. در وسط استخر جزیره‌ زیبایی وجود دارد (در گذشته به آن «میان پشته» گفته می‌شد) که به وسیله یک پل سیمانی طویل، به حاشیه جنوبی استخر متصل شده است. طول حاشیه این استخر نزدیک به ۲ کیلومتر بوده که در کنار بلواری زیبا قرار دارد و دور تا دور استخر را احاطه کرده و از مراکز دیدنی و تفریحی مهم لاهیجان می‌باشد. 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مناطق دیدنی لاهیجان

شیطان کوه

به برکت دریای خزر و اب و هوای مطبوع در این شهر با قدمت، آبشار هایی بسیار چشم نواز شکل گرفته است که یکی از ان ها " ابشار شیطان کوه" می باشد. ابشاری که از دل کوه سرازیر شده و به پایین میریزد و در این فرود تماشایی دنیایی از مناظر دیدنی را به وجود اورده است. راه پلکانی کنار ابشار یکی از رویایی ترین راه های جهان را شکل داده است. راه پله هایی که شما را به بهشتی پر از سبزه و درختان انبوه هدایت خواهد کرد. اب این ابشار با پمپاژ و از اب استخر بزرگ لاهیجان تغذیه می شود که به برکت این مایه حیات، درختان انبوه و گلهای رنگارنگی در مجاورت ابشار روییده است، و یک تابلو نقاشی پر از شور و نشاط وزیبایی را به وجود اورده است. جاذبه های این ابشار انقدر زیاد می باشد که در کلام نگنجد و تا به چشم خود این شکوه را مشاهده نکنید پی به این همه زیبایی نخواهید برد.

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مکانهای دیدنی لاهیجان

پارک جنگلی میرصفا

پارک جنگلی میرصفا از دیگر مناطق دیدنی لاهیجان می باشد. این پارک طبیعی در خیابان شقایق در شهر لاهیجان استان گیلان واقع شده است. این پارک با آلاچیق های زیبا مورد توجه گردشگران می باشد. 

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مکانهای دیدنی لاهیجان

تالاب سوستان لاهیجان

تالاب سوستان یکی از مناطق دیدنی لاهیجان می باشد. سوستان یکی از روستا های دهستان لیل در بخش مرکزی شهرستان لاهیجان است که به خاطر تالابی که در نزدیکی این روستا معروف است. دور تا دور تالاب را نیزار فرا گرفته است، همچنین در داخل و کنار ه های تالاب گیاهان مردابی و درختان جنگلی وجود دارد.

جاهای دیدنی لاهیجان,جاذبه های گردشگری لاهیجان,مکانهای دیدنی لاهیجان

آرامگاه کاشف السلطنه

بر تپه چای شهرستان لاهیجان ارامگاهی که متعلق به یکی از مردان بلند مرتبه دوره قاجار به نام " محمد میرزا قاجار قوانلو" می باشد که تلفیق هنر معماری ارامگاه با مناظر زیبای تپه چایی یک شاهکار دیدنی را به وجود اورده است. این ارامگاه که امروزه تبدیل به موزه چای شده است، به دلیل تلاش های کاشف السلطنه به اوردن چای و وسایل ان از هندوستان و تلاش های مستمرش برای کاشت بذر چای، امروزه تبدیل به موزه شده است. رنگ بنای ارامگاه به رنگ طوسی می باشد و قبر موجود در ارامگاه با سنگ های مرمر سیاه ساخته شده است.

بقعه شیخ زاهد گیلانی

بقعه شیخانور یا شیخ زاهد گیلانی، از جاذبه های گردشگری لاهیجان است که مربوط به اواخر سده ۹ ه‍.ق است و در شهرستان لاهیجان، روستای شیخانور واقع شده است.  بنا بر برخی منابع آن را مدفن شیخ تاج‌الدین ابراهیم ملقب به شیخ زاهد گیلانی از عرفاً و دراویش بزرگ و از استادان شیخ صفی‌الدین اردبیلی دانسته‌اند. این بنا دارای یک گنبد هشت ترک فیروزه‌ای بوده و در میان مزارع برنج و چای و جنگل احاطه شده‌است و از مقاصد گردشگری استان گیلان است.

 

جاهای دیدنی لاهیجان,بقعه شیخ زاهد گیلانی,مکانهای دیدنی لاهیجان

پل خشتی لاهیجان

یکی دیگر از اثار باستانی این شهر، یک پل خشتی می باشد که در دوره کیانیان بنا شده است. طول این پل قدیمی 50 متر و عرضش 4 متر و دارای 11 متر ارتفاع می باشد که در دوره قاجار بازسازی و مرمت گردیده و یک پل اجری دیگر نیز به این اثر کهن اضافه شده است. پل قدیمی با موادی از قبیل: ساروج، آهک و اجر های قرمز رنگ ساخته شده است.

حمام گلشن لاهیجان

این بنای نیز در دوره فتعلی شاه قاجار احداث شده است و جزء یکی از حمام های تاریخی و سنتی بسیار زیبا ایران به شمار می رود. حمام از تعداد زیادی حوضچه و خزینه با معماری مخصوص قجری بنا شده که امروزه اثری از آنها نمی باشد. 

تالاب بین المللی امیر کلایه

از دیگر جاهای دیدنی لاهیجان که میتوان به آن اشاره کرد، تالاب امیریه است. این تالاب به وسعت بیش از هزار و دویست هکتار در 40 کیلو متری شمال شهر لاهیجان و در کنار دریای خزر واقع شده و به دلیل نوع خاص اکوسیستم به دور از هر گونه آلودگی زیست محیطی بوده و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

روستاهای دیدنی اطراف لاهیجان

روستای یوسفده

روستای سرسبز و قدیمی یوسفده در استان گیلان و شهرستان لاهیجان قرار دارد و یکی از قدیمی ترین روستاهای منطقه رودبنده است.از جاذبه های سفر و زیبایی های روستای یوسفده باید به دشت ها و مزارع سرسبزش اشاره کنیم، به خصوص که در دشت های سرسبز آن منظره می توان به مناظر کوه های سرسبز لاهیجان و لنگرود و تله کابین لاهیجان نیز دید داشت.

جاهای دیدنی لاهیجان,بقعه شیخ زاهد گیلانی,یوسفده از جاهای دیدنی لاهیجان

روستای زیبای لیالمان

روستای زیبای لیالمان در استان شرق استان سرسبز گیلان، از توابع شهرستان لاهیجان و دهستان آهندان در فاصله حدود 4 کیلومتری لاهیجان واقع شده است. روستای لیامان یکی دیگر از گزینه ها در بین لیست زیباترین روستا ها و جاهای دیدنی لاهیجان است.

 

روستای گلرودبار

این روستا در شرق شهرستان لاهیجان و در محاصره ی کوه ها قرار دارد. به دلیل اینکه در زمان های گذشته رود آن باعث به وجود آمدن گلزار های فراوان میشد به این نام مشهور شد. نیمی از محله ها در یک طرف رود و نیم دیگر در طرف دیگر آن قرار دارد. این رود به ((شنرود)) معروف است.

 

روستای بکر و زیبای چی چی نی کوتی 

معنی نام این روستای زیبا که چشم اندازهای زیبایی دارد، لانه گنجشک می باشد. با گشت و گذار در جنگل های کوهپایه ای روستای چی چی نی کوتی معنای اصلی طبیعت بکر را درک خواهید کرد. طبیعتی که هنوز از گزند ما آدمیان آسیبی ندیده است و هنوز گونه های جانوری مختلف از جمله خرس قهوه‌ای، شغال و روباه و کفتار و نوعی خوک خاکستری در این جنگل‌ها زندگی می‌کنند. در ضمن تقریبا در پایان فصل بهار و آغاز فصل تابستان نوعی خاص از تمشک وحشی در بیشه زارهای این روستا می‌روید که قطعا طعم آن را جایی دیگر نچشیده اید. باشد که این طبیعت بکر و زیبا پاک و بکر و زیبا باقی بماند.

 

جاهای دیدنی لاهیجان, چی چی نی کوتی,روستای  چی چی نی کوتی از جاهای دیدنی لاهیجان

روستای چی چی نی کوتی از جاهای دیدنی لاهیجان

لاهیجان گیلان

لاهیجان گیلان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شهرهای استان گیلان- دیدنی های استان گیلان, لاهیجان گیلان ,دیدنی های لاهیجان گیلان ,جاذبه های گردشگری لاهیجان گیلان ,آثار تاریخی لاهیجان گیلان ,مناظر طبیعی لاهیجان گیلان ,استان لاهیجان گیلان ,نقشه ل
آشنایی با جاذبه‌های گردشگری لاهیجان و گیلان

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری لاهیجان و گیلان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شهرهای استان گیلان- دیدنی های استان گیلان,منطقه لاهیجان از شمال به دریای خزر از شرق به لنگرود از جنوب,جاذبه های ,گردشگری , توریستی , سوغاتی , دیدنی های , نقشه ماهواریی , راه , مسیر یابی, مسیر راه ,
ایده‌های نوروزی لاهیجان، عروس گیلان

ایده‌های نوروزی لاهیجان، عروس گیلان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
ایده‌های نوروزی لاهیجان, لاهیجان، عروس گیلان ,دیدنی های لاهیجان، عروس گیلان ,جاذبه های گردشگری لاهیجان، عروس گیلان ,آثار تاریخی لاهیجان، عروس گیلان ,مناظر طبیعی لاهیجان، عروس گیلان ,استان لاهیجان، ع
سفر به لاهیجان، عروس گیلان

سفر به لاهیجان، عروس گیلان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شهرهای استان گیلان- لاهیجان ,دیدنی های لاهیجان ,جاذبه های گردشگری لاهیجان ,آثار تاریخی لاهیجان ,مناظر طبیعی لاهیجان ,استان لاهیجان ,نقشه لاهیجان ,مساحت لاهیجان ,جمعیت لاهیجان ,مراکز گردشگری لاهیجان
لاهیجان گردی در بهار

لاهیجان گردی در بهار

زمان مطالعه : 1 دقیقه
لاهیجان ,دیدنی های لاهیجان ,جاذبه های گردشگری لاهیجان ,آثار تاریخی لاهیجان ,مناظر طبیعی لاهیجان ,استان لاهیجان ,نقشه لاهیجان ,مساحت لاهیجان ,جمعیت لاهیجان ,مراکز گردشگری لاهیجان ,جاهای دیدنی لاهیج
صفحه 1 از 1
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :