قبرهای تاریخی ماسوله زیر پای لودرها
ماسوله به ماسال,ماسوله رشت,ماسوله معماری,ماسوله,ماسوله نقشه راه,ماسوله آتش سوزی,ماسوله هتل,ماسوله+تصاویر,ماسوله در زمستان,ماسوله و قلعه رودخان,شهرهای استان گیلا

لودرهایی که خاک ماسوله را برای ساخت سرویس بهداشتی زیر و رو می کردند، چند قبر تاریخی را از دل خاک بیرون آوردند!

گفته می شود با وجود آن که به محض نمایان شدن این گورهای تاریخی از شهرداری خواسته شده تا فعالیت های خود را در این منطقه متوقف کند، ظاهرا ساخت سرویس‌های بهداشتی همچنان ادامه دارد و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی هم هنوز برای بررسی قدمت این قبرها به ماسوله نرفته‌اند! 

خبرگزاری میراث فرهنگی با اعلام این خبر می نویسد: فرمانده یگان پاسداران از توقف فعالیت لودرها در محل کشف قبرها سخن می‌گوید، اما اهالی ماسوله از آغاز دوباره فعالیت ساخت سرویس‌های بهداشتی خبر می‌دهند.

در همین رابطه صادق صالحی،‌ دبیر موسسه حفظ و توسعه پایدار ماسوله دراین‌باره به CHN گفت: «از دو روز قبل دوباره فعالیت لودرها آغاز شده و به نظر می‌رسد که قبرها هم آسیب دیده باشند.»

او ادامه داد: «در حال حاضر 4 قبر در محل یافت شده که قدمت شان مشخص نیست و احتمال می‌رود که این قبرها به دوران قبل از اسلام تعلق داشته باشند. به همین علت از کارشناسان و باستان‌شناسان خواسته شده تا به ماسوله بروند و قدمت قبرهای یافت شده را مشخص کنند.»

حدود 5 سال قبل هم، هنگام ساخت ایستگاه هواشناسی در ماسوله، یک قبر تاریخی یافت شده بود که مورد مطالعه باستان‌شناسان قرار گرفت.


گروه گردشگری تبیان

 

گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن