بندبازی در بکرترین نقطه ایران
امامزاده شاهزاده ابراهیم, زیارتگاه ,امامزاده شاهزاده ابراهیم اصفهان,امامزاده شاهزاده ابراهیم,امامزاده شاهزاده ابراهیم کاشان,شهرهای استان گیلان- دیدنی های استان

اگر تصمیم دارید مدت زمانی را در طبیعت غرق شوید و حتی موقعیت مکانی و زمانی را هم گم کنید، اگر دوست دارید سیزده به درتان در جایی بگذرد که هیچ نشانی از تمدن نیست و در عین حال علاقه‌مند به آثار تاریخی نیز هستید، دیدن این بنا را به شما توصیه می‌کنیم!

قدمت

در طول مسیر از چند رودخانه هم می گذرید و شاید مجبور باشید از میان آب عبور کنید. بالاخره پس از طی حدود 30 کیلومتر به شهری قدیمی می رسید که کاملا متروک شده است. در کنار این شهر، بنایی سفید به چشم می‌خورد. بنای این امامزاده از خارج با سیمان سفید روکش شده و هیچ شکل منظمی در آن نمی بینید. اما زیبایی گنبد آن شما را  جذب می کند. داخل بنا هم با گچ پوشیده شده است.

در کنار این بقعه حمامی قدیمی، زائرسرا و نمازخانه وجود دارد. در شمال شرقی و در مجاورت امامزاده تپه‌ای باستانی قرار گرفته که آثار و بقایای تعدادی خانه در آنجا جلب توجه می‌کند.

چشمه‌ای که در شمال بنا قرار دارد آب مورد نیاز زائران را تامین می‌کند. این بقعه در گذشته رونق بسیاری داشته و مردم روستاهای اطراف برای زیارت و قربانی کردن به این محل می‌آمدند. در جنوب امامزاده یک قبرستان دیده می شود که در آن، سنگ‌های تاریخی ویژه دوره اسلامی دیده می‌شود و تا چندی پیش نیز در آن تدفین انجام می‌شده است.

شاید جالب باشد که بدانید در این منطقه می توان فسیل صدف، ماهی و سفال‌های پیش از تاریخ را دید که از زمان های بسیار دور و شاید میلیون‌ها سال به جا مانده اند؛ وقتی که کوه هنوز سر از آب بیرون نیاورده بود!

بخش گردشگری تبیان


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :