سفر به شهر دریادلان
گناوه, استان بوشهر, ساحل, بندر گناوه ,دیدنی های بندر گناوه ,جاذبه های گردشگری بندر گناوه ,آثار تاریخی بندر گناوه ,مناظر طبیعی بندر گناوه ,استان بندر گناوه ,نق

تماشای طلوع و غروب دریا از هر ساحلی لذت ویژه خود را دارد، اما غروب اندوه‌زده بندر

اما به جز این ها، گناوه, استان بوشهر, ساحل,شهرهای استان بوشهر- دیدنی های استان بوشهر

شهر تاریخ و دریا

از گناوه, استان بوشهر, ساحل,شهرهای استان بوشهر- دیدنی های استان بوشهر

در گذشته‌های بسیار دور مردم شجاع و دلاور این منطقه برای پاسداری از شهر و خانواده‌های خود از این گل‌ها استفاده می‌کردند و آن را با منجنیق بر سر دشمنانشان می‌ریختند. در این ویرانه‌ها نشانه‌های پی بناها و نماهای سنگی دیده می‌شود که با حفاری‌های باستان‌شناسان بررسی‌های کارشناسی می‌شود و در مورد آثار به دست آمده و قدمت آن نظر داده می‌شود.

زیارتگاه بی‌مره (محله امامزاده گناوه, استان بوشهر, ساحل,شهرهای استان بوشهر- دیدنی های استان بوشهر

دیدنی های گناوه

در ساحل زیبای بندر گناوه پارکی ساخته شده که از جمله جاذبه‌های مهم این شهر بوده و به زیباسازی آن نیز کمک کرده است. در نزدیکی این پارک ساحلی چندین هتل وجود دارد که پذیرای مسافران است و این هتل‌ها و پارک در نزدیکی بازار قرار گرفته‌ است. وجود آثار و اماکن تاریخی و مذهبی که با سبک اصیل ایرانی و با قدمتی دیرینه در این مناطق به‌جا‌ مانده و کارگاه‌های صنایع دستی نظیر لنج‌سازی ، گرگوربافی و گبه‌بافی از دیگر جاذبه‌های این بندر به حساب می‌آید.

چرا گناوه؟

نام این بندر در کتاب های قدیمی به صورت گنابا، گنفه، گناوه، جنابه و جنابا آمده است. بندر گناوه در ساحل خلیج فارس بین بندر بوشهر و بندر دیلم واقع شده است. شهر گناوه کنونی در جنوب گناوه قدیم بنا شده است.

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از جام جم، سیمای بندر گناوه/ غلامحسین دریانورد


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن