چشم در چشم خفاش ها
تاریخ غار سهولان,عکس غار سهولان مهاباد,غار سهولان در مهاباد,موقعیت غار سهولان,غار سهولان+عکس,غار ابی سهولان,غار سهولان ارومیه,تصاویر غار سهولان,غار سهولان,غار س

اگر برای تعطیلات تابستانی به شمال غرب کشور و محدوده آذربایجان سفر می کنید، تماشای غار سهولان,غار سهولان ویکی پدیا,غار سهولان در مهاباد,شهرهای آذربایجان شرقی - دیدنی های  آذربایجان شرقی

غار سهولان,غار سهولان ویکی پدیا,غار سهولان در مهاباد,شهرهای آذربایجان شرقی - دیدنی های  آذربایجان شرقی

غار آهکی سهولان از دو بخش آبی با سه حوضچه به هم چسپیده و بخش خشکی مجاور آن درست شده است و اگر در خشکی آن قدم بزنید، می توانید قندیل های زیبا و فراوانی را ببینید که هر کدام نامی را یدک می کشند: هشت پا، لاک پشت، ستاره دریایی، خوشه انگور و... . قندیل هایی که رشد می کنند و قد می کشند و غار را به اصطلاح زمین شناسان فعال نگه می دارند.

در محل اتصال قسمت آبی به خشکی، شیب تندی وجود دارد که در انتهای آن تونلی دیده می شود که به عقیده کارشناسان، راهی مخفی برای رسیدن به قلعه بالای کوه بوده است اما براثر مرور زمان مسدود شده است.

این غار یک حوضچه بزرگ دارد با دالان های متصل به هم. حوضچه ای که به جز زلالی، عمیق هم هست! با این حال، غار سهولان هم مثل خیلی از غارهای توریستی ایران، برای تازه کارها غار مناسبی است. در این غار تمام امکاناتی که یک گردشگر غیر حرفه ای برای تماشای غار نیاز دارد، آماده است. از قایق گرفته تا نورپردازی رنگی که نمی گذارد حس دلهره و وحشت از قدم گذاشتن به دنیای ناشناخته دل کوه را تجربه کنید. حوضچه غار سهولان به طور میانگین حدود 20 متر عمق دارد و  ابعادی به طول 250 متر و عرض 2متر.  هرچند که عمق آن در بخش هایی به 52 متر هم می رسد!

در غار آبی سهولان، هیچ نوع گیاهی نمی روید و تنها ساکنان جاندار آن؛ کبوترهای چاهی و خفاش ها هستند که شاید در مدت حضورتان در غار، چند باری با شما چشم در چشم شوند!


گروه گردشگری تبیان


گردآوری ایران شناسی آکاایران
منبع : بخش ایرانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی